Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - UM Legnica

2018-10-30
Legnica - prestiżowe wyróżnienie za stadion
Polski Związek Piłki Nożnej przyznał miastu Legnica prestiżowe wyróżnienie za skuteczną działalność na rzecz infrastruktury stadionowej. Nagrodę podczas Konferencji Bezpieczny Stadion w Kielcach odebrał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

To kolejne wyróżnienie dla Stadionu Miejskiego im. Orła Białego. Także w tym roku w rankingu Polskiego Związku Piłkarzy, po raz drugi z rzędu zawodnicy za najlepszą murawę uznali tę w Legnicy. Legnicki stadion uznawany był także za najbezpieczniejszy w 1 lidze.

W tym roku nasi piłkarze awansowali do Ekstraklasy. - Cieszę się, że nasz stadion miał znaczący wpływ na sukcesy Miedzi Legnica. Tworzyliśmy coraz lepsze warunki do gry i treningu dla klubu i komfort dla kibiców. Dzisiaj warunki te są jeszcze doskonalone, dopieszczane i unowocześnianie – mówił wówczas prezydent Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, jak powstawał legnicki stadion. W 2004 r. opracowany został projekt wraz z koncepcją. Do 2009 r. zbudowane zostały cztery trybuny, które mogą pomieścić ok. 6200 osób. Wówczas zadaszona została trybuna A. Stadion spełniał wszelkie wymogi do rozgrywania meczów w 1 lidze.

W 2011 roku zakończono budowę boisk bocznych wraz z bieżniami lekkoatletyczną i rzutniami. Powstała tutaj wspaniała baza treningowa i miejsce do rozgrywania różnych imprez, jak chociażby mistrzostw łuczniczych.

Kolejnym etapem było zainstalowanie w 2013 r. oświetlenia. W roku 2016 położono wysokiej jakości podgrzewaną murawę boiska, a w minionym zadaszono trzy trybuny ( B, C i D). W ramach tej inwestycji zamontowano także m.in. nowy system monitoringu i nową tablicę LED o powierzchni 24 m2.

W tym roku m.in. zmodernizowane zostały kabiny komentatorskie. Zamontowana została w nich nowa klimatyzacja, folia przeciwsłoneczna na szybach. Rozbudowano system multimedialny do obsługi telebimu. Na trybunie A zainstalowano dwie dodatkowe kamery monitoringu, a trzecią przy wjeździe na stadion. Kolejne pięć kamer zamontowano w kabinach kasowych. W sumie monitoring stadionowy liczy 30 kamer. Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Zostały pomalowane na kolor niebieski, w barwach drużyny. Są w nich nowe szafki z ławkami, w sumie 50 sztuk. Na trybunie A zainstalowano system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Jest on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny.

Budowa stadionu w latach 2004 – 2009 kosztowała około 35 mln zł, z czego ok. 3 mln zł to dofinansowanie. Wraz z późniejszymi inwestycjami, w tym budową boisk i stadionu lekkoatletycznego, koszt wyniósł ok. 50 mln zł.
Materiały: UM Legnica

zamknij

Przeczytaj także

Audyt bezpieczeństwa na przykładzie parku wodnego - cz. 1
Artykuł prezentuje analizę procesu wdrażania dokumentu nazywanego przez środowisko audytem bezpieczeństwa, ekspertyzą, opinią lub analizą zagrożeń. Każde z tych opracowań może być zarówno bardzo przydatnym jak też [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.