BASENPROF - Portal branży basenowej
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Infrastruktura sportowawięcej

Ostatnie posty na forum:

Израиль и иудеи со всего мира общаются тут - wysłana przez lali4kaBox
Израиль и израильтяне со всего мира общаются тут  Еврейская социальная сеть IsraFace.Com объединяет Израиль и другие страны. Сор...
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez mila
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
rozporzącdzenie dot. wody - wysłana przez BryanWooms
Koledzy poniewaz trafilo do mnie kilka maili i telefonow w tej sprawie informuje ze z posiadanych przeze mnie na ten moment info...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-11-02 19:24:51 - Iwona Michniewicz
  To nie ja "poległam". Okazało się, że ratownicy nie byli zainteresowani wdrażaniem audytu, gdzie jednym z elementów był wymóg sprawdzenia ich umiejętności. Część [...]
 • 2018-11-01 22:04:59 - Ratownik
  Ładnie napisane. Niestety w Parku Wodnym w Kaliszu pani na tej procedurze poległa. Wiedza akademicka nie poparta doświadczeniem to trochę za mało.
 • 2018-10-23 11:07:37 - Mirek
  ciekawe rozwiązanie - a jaki koszt?

 • Foto - UM Legnica
  Dodaj komentarz
  0
  2018-10-30
  Legnica - prestiżowe wyróżnienie za stadion
  Polski Związek Piłki Nożnej przyznał miastu Legnica prestiżowe wyróżnienie za skuteczną działalność na rzecz infrastruktury stadionowej. Nagrodę podczas Konferencji Bezpieczny Stadion w Kielcach odebrał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

  To kolejne wyróżnienie dla Stadionu Miejskiego im. Orła Białego. Także w tym roku w rankingu Polskiego Związku Piłkarzy, po raz drugi z rzędu zawodnicy za najlepszą murawę uznali tę w Legnicy. Legnicki stadion uznawany był także za najbezpieczniejszy w 1 lidze.

  W tym roku nasi piłkarze awansowali do Ekstraklasy. - Cieszę się, że nasz stadion miał znaczący wpływ na sukcesy Miedzi Legnica. Tworzyliśmy coraz lepsze warunki do gry i treningu dla klubu i komfort dla kibiców. Dzisiaj warunki te są jeszcze doskonalone, dopieszczane i unowocześnianie – mówił wówczas prezydent Tadeusz Krzakowski.

  Przypomnijmy, jak powstawał legnicki stadion. W 2004 r. opracowany został projekt wraz z koncepcją. Do 2009 r. zbudowane zostały cztery trybuny, które mogą pomieścić ok. 6200 osób. Wówczas zadaszona została trybuna A. Stadion spełniał wszelkie wymogi do rozgrywania meczów w 1 lidze.

  W 2011 roku zakończono budowę boisk bocznych wraz z bieżniami lekkoatletyczną i rzutniami. Powstała tutaj wspaniała baza treningowa i miejsce do rozgrywania różnych imprez, jak chociażby mistrzostw łuczniczych.

  Kolejnym etapem było zainstalowanie w 2013 r. oświetlenia. W roku 2016 położono wysokiej jakości podgrzewaną murawę boiska, a w minionym zadaszono trzy trybuny ( B, C i D). W ramach tej inwestycji zamontowano także m.in. nowy system monitoringu i nową tablicę LED o powierzchni 24 m2.

  W tym roku m.in. zmodernizowane zostały kabiny komentatorskie. Zamontowana została w nich nowa klimatyzacja, folia przeciwsłoneczna na szybach. Rozbudowano system multimedialny do obsługi telebimu. Na trybunie A zainstalowano dwie dodatkowe kamery monitoringu, a trzecią przy wjeździe na stadion. Kolejne pięć kamer zamontowano w kabinach kasowych. W sumie monitoring stadionowy liczy 30 kamer. Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Zostały pomalowane na kolor niebieski, w barwach drużyny. Są w nich nowe szafki z ławkami, w sumie 50 sztuk. Na trybunie A zainstalowano system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Jest on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny.

  Budowa stadionu w latach 2004 – 2009 kosztowała około 35 mln zł, z czego ok. 3 mln zł to dofinansowanie. Wraz z późniejszymi inwestycjami, w tym budową boisk i stadionu lekkoatletycznego, koszt wyniósł ok. 50 mln zł.
  Materiały: UM Legnica
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Zadbaj o swoje maszyny z serwisem Kärcher
  Problemy z funkcjonowaniem urządzenia muszą być szybko i skutecznie rozwiązywane i nie mogą narażać klienta na wysokie koszty. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wykluczenie możliwości wystąpienia problemów [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.