Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - UM Łódź

2019-07-30
Murawa w Łodzi będzie podgrzewana
Na 20 września zaplanowano zakończenie prac przy instalacji systemu podgrzewania łódzkiej murawy na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2. Realizatorem inwestycji wartej 471 tys. zł jest firma Mon-Luk Łukasz Ziarkowski z Łodzi.

- Nie tak dawno zakontraktowaliśmy dokończenie budowy tego stadionu, wyjaśniły się również kwestie związane z trybuną dla gości i jest zgoda na organizację imprez masowych. Pozostała jednak wisienka na torcie czyli ten ostatni wymóg, po spełnieniu którego Łódzki Klub Sportowy będzie mógł spokojnie rozgrywać tutaj mecze w ekstraklasie. Zgodnie z kryteriami licencyjnymi ŁKS do 28 października musi wykazać się działającą podgrzewaną murawą. Dlatego miasto rozpisało i rozstrzygnęło już postępowanie przetargowe na budowę infrastruktury niezbędnej do tego, by taka murawa przy al. Unii 2 działała
– poinformował w czwartek członek komitetu sterującego do spraw rozbudowy stadionu przy al. Unii Paweł Bliźniuk.

Dodał, że w trybie zaprojektuj i wybuduj powstanie węzeł cieplny oraz odpowiedni system sterowania ogrzewaniem murawy. - To dwa elementy będące przedmiotem zamówienia o wartości 471 tys. zł. Środki są zagwarantowane w budżecie miasta. Wykonawca ma zrealizować inwestycję do 20 września. Później ŁKS będzie miał czas na dopełnienie wszelkich warunków licencyjnych i zamknięcie sprawy przed 28 października – zakończył Bliźniuk.

Zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec podkreśliła, że wrześniowy termin zakończenia prac jest jak najbardziej realny, a zakres inwestycji nie wymaga ingerencji w płytę boiska. - Budując stadion i kładąc murawę wykonano już część instalacji grzewczej. Odpowiednie rury leżą już pod płytą boiska, więc nie trzeba jej rozkopywać. Do wykonania pozostał węzeł ciepłowniczy, który pozwoli uruchomić system zasilający w ciepło i będzie sterował ogrzewaniem. Wykonawca musi też wypełnić instalację substancją grzewczą, w tym przypadku glikolem, i uruchomić cały system – powiedziała Mikołajec.

W ramach zamówienia przetargowego firma Mon-Luk Łukasz Ziarkowski musi zaprojektować i wykonać: węzeł cieplny wraz z niezbędnymi instalacjami elektrycznymi, sterowania, układu pomiarowo-rozliczeniowego i automatyki; części instalacji podgrzewania murawy (zasilanie i powrót) od projektowanego węzła do istniejącej instalacji zakończonej w ścianie pomieszczenia magazynu, system sterowania istniejącą instalacją podgrzewania murawy, rozbudowę istniejącego systemu BMS o monitoring parametrów pracy węzła i instalacji podgrzewania murawy oraz prace adaptacyjne pomieszczenia węzła. Projekt oraz roboty budowlane muszą być przeprowadzone w uzgodnieniu z Veolia Energia Łódź S.A.
Materiały: UM Łodź

zamknij

Przeczytaj także

Utrzymanie czystości w obiektach rekreacyjno-sportowych to poważna sprawa
POTRZEBY OBSZARU Duże ośrodki rekreacyjno-sportowe generują dwa rodzaje potrzeb w zakresie utrzymania czystości. Z jednej strony konieczne jest zadbanie o tereny zewnętrzne: parkingi, alejki, chodniki, boiska, trawniki. Z [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.