Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - MSiT

2019-08-07
Program Sportowa Polska – edycja 2019
W ramach pierwszych rozstrzygnięć tegorocznego Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska na terenie województwa śląskiego dofinansowano 9 inwestycji. Ministerstwo przeznaczy na ten cel ponad 12 mln zł.

Wsparciem zostaną objęte m.in. obiekty znajdujące się na terenie Tychów i Zabrza, gdzie w poniedziałek, 5 sierpnia Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przebywali z oficjalną wizytą.

„Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury” edycja 2019


W ramach pierwszych rozstrzygnięć tegorocznej edycji dofinansowane zostaną następujące inwestycje na terenie województwa śląskiego:

Przebudowa boiska treningowego przy Stadionie Górnika Zabrze.
Modernizacja areny Hali Widowiskowo-Sportowej – MOSiR w Zabrzu.
Budowa hali sportowej dla IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.
Budowa zespołu boisk szkolnych w tym: dwóch boisk do piłki nożnej i jednego boiska ogólnego pod zadaszeniem wraz z częścią socjalną dla potrzeb Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy – Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy.
Remont hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów w Bieruniu.
Modernizacja krytej pływalni w budynku Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego "Centrum” w Lędzinach.
Budowa hali widowiskowo-sportowej w Rogoźniku (gm. Bobrowniki).
Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii (gm. Konopiska).
Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Międzyrzeczu Górnym (gm. Jasienica).

Dofinansowanie obiektów sportowych na terenie województwa śląskiego


W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 254 mln zł na inwestycje w województwie śląskim. Dzięki tej kwocie zostanie wybudowanych, wyremontowanych oraz zmodernizowanych 401 obiektów na terenie całego województwa.

Rozwój infrastruktury Sportowej w całej Polsce


W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy łącznie na inwestycje w całej Polsce ok. 2,3 mld zł. Pozwoli to wybudować lub zmodernizować ok. 6 000 obiektów sportowych.

Więcej informacji dot. pierwszych rozstrzygnięć w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/infrastruktura/2019-rok/2493,Protokoly-z-posiedzen-Zespolu-do-spraw-opiniowania-wnioskow-zadan-inwestycyjnych.html
Materiały: MSiT

zamknij

Przeczytaj także

Brodziki dla dzieci - nawet gdy miejsce ogranicza
Klienci pływalni, czy obiektów hotelowych to w dużej mierze rodziny z dziećmi. Aby maluchy miały atrakcyjne miejsce do zabaw a rodzice i opiekunowie pewność, że ich pociechy są bezpieczne, każdy obiekt powinien zadbać o [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.