Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - Powiat Kościerski

2019-09-10
Powstanie hala sportowa w Kościerzynie
Jeszcze w bieżącym roku szkolnym rozpocznie się realizacja długo oczekiwanej inwestycji - budowy hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie. Powstanie ona dzięki pozytywnej ocenie wniosku pn. „Budowa hali sportowej z łącznikiem i remontem istniejącej sali przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie”, złożonego przez Powiat Kościerski do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach konkursu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej edycja 2019”.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie jest największą szkołą ponadpodstawową w Powiecie Kościerskim, do w której w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczać będzie 1118 uczniów.

Obecna infrastruktura sportowa zlokalizowana na terenie popularnej „budowlanki” jest w bardzo złym stanie - sala gimnastyczna o wymiarach 10mx20m, stanowiąca oddzielny budynek powstała na przełomie XIX i XX wieku. Szkoła posiada tylko jeden obiekt „kryty” o powierzchni 200m2, co w okresie jesienno-zimowym stanowi ogromne utrudnienie w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego.

W ramach wniosku o dofinansowanie Powiat Kościerski zaplanował budowę nowej hali sportowej o wymiarach wewnętrznych 43,00 x 23,00 m i wysokości 14,34 m wraz z budową łącznika z zapleczem socjalnym oraz remontem istniejącej sali zlokalizowanej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie. Obiekt nowej hali podzielono na dwie strefy funkcjonalne: salę gimnastyczną oraz zaplecze socjalno-sanitarne. W skład kompleksu socjalnego wchodzić będą: toalety ogólnodostępne, pomieszczenie dla trenerów, szatnie męskie i damskie oraz magazyn sprzętu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sala gimnastyczna będzie dawała możliwość gry m.in. w piłkę siatkową, piłkę ręczną oraz piłkę halową. Dodatkowo w ramach inwestycji zaplanowano koszty inwestorskie oraz zakup maszyny czyszczącej zapewniającej utrzymanie prawidłowych warunków higieniczno – sanitarnych na powierzchniach obiektów.
- Jestem przekonana, że jest to bardzo dobra wiadomość dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców, iż już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli cieszyć się z tego nowoczesnego obiektu sportowego
– powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski. - Realizacja projektu przyczyni się do stworzenia odpowiednich warunków nauki w szkole oraz wpłynie na podniesienie jakości kształcenia. Wybudowanie nowoczesnej hali niewątpliwie wzmocni również wizerunek i atrakcyjność Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Kościerzynie i zachęci młodych ludzi do podejmowania w niej nauki – dodała starosta.

Wydatki na przedmiotową inwestycję oszacowano na łączną kwotę 7 228 197,04 zł, z czego 50% stanowić ma kwotę dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Prace budowlane rozpoczną się w marcu 2020 r. a zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2021 r.

zamknij

Przeczytaj także

Sika - posadzka w saunach, sali fitness i siłowni
W Kątach Wrocławskich na nowo wybudowanym Osiedlu Dębowe powstał Klub Fit 4 Living Fitness & Gym. Na terenie obiektu znajduje się siłownia, sala do zajęć fitness, dwie sauny połączone ze strefą relaksu, gabinet rehabilitacyjny [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.