Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum
Infrastruktura sportowawięcej

Ostatnie posty na forum:

Automat basenowy - wysłana przez demonik321
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Jacek
U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  . Pozdraw...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-03-28 16:09:52 - Aneta Sz,
  Super, będę zaglądać :-)
 • 2020-03-26 12:19:57 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, przesyłamy link ze wszystkimi warunkami, jakie należy spełnić. Wygląda na to, że podpis elektroniczny nie jest wymagany, jeśli wysyłka odbędzie się drogą [...]
 • 2020-03-25 13:36:07 - Agnieszka
  czy wnioski wymagają podpisu elektronicznego?

 • Foto - UM Wrocław
  Dodaj komentarz
  0
  2020-03-10
  Wielofunkcyjny obiekt sportowy we Wrocławiu
  Już na przełomie lat 2021/2022 na wrocławskich Krzykach zostanie oddany do użytku nowy obiekt, który umożliwi uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wraz z zapleczem socjalno-administracyjnym i rekreacyjnym.

  Dwukondygnacyjna hala sportowa z widownią, która pomieści 600 kibiców, zajmie miejsce nieużywanych od lat odkrytych basenów przy ul. Racławickiej 62. Przy hali ma powstać także boisko treningowe do piłki nożnej, orlik (boisko), parking dla 63 samochodów, drogi dojazdowe wraz z chodnikami – do podbudowy których zostanie użyty gruz z rozbiórki starej żelbetowej niecki basenu. Powstaną skwery z kwietnikami i ławkami. Teren zostanie obsadzony drzewami i krzewami.

  Nowy obiekt przy Racławickiej będzie przystosowany przede wszystkim do uprawiania boksu, dżudo, zapasów i podnoszenia ciężarów. Znajdą się tam m.in. pomosty do podnoszenia ciężarów i dla zapaśników, dwa ringi, które można łatwo montować i demontować (jeden treningowy, a drugi do walk mistrzowskich), worki i gruszki bokserskie, maty dla dżudoków i zapaśników, zamontowane na suficie liny do wspinania.

  Powierzchnie przeznaczone dla różnych dyscyplin zostaną rozdzielone przesuwnymi ściankami działowymi – takie rozwiązanie umożliwi zamykanie i otwieranie przestrzeni, np. powiększanie jej podczas zawodów. Budynek będzie miał przeszkloną elewację, dzięki czemu w środku będzie jasno. Osoby, które poruszają się na wózkach, dostaną się na I piętro dzięki windzie.

  W obiekcie znajdą się również sale do gry w tenisa stołowego i bilard, a także sanitariaty z natryskami – osobne dla kobiet i dla mężczyzn, pomieszczenia i szatnie dla sportowców, pokoje trenerów poszczególnych sekcji, bar z kawiarenką, sauna i pomieszczenia odnowy biologicznej i fizjoterapii, gabinet pierwszej pomocy.

  „Na zapleczu” zaplanowano biura, pomieszczenia administracyjne i techniczne (np. z urządzeniami do nagłośnienia hali sportowej) i magazyny na sprzęt sportowy.

  Łączna powierzchnia terenu do zagospodarowania przy Racławickiej ma 25 tys. mkw., sama hala – 3 tys. 200 mkw. Szacowany koszt tej inwestycji to 15 mln zł brutto. Od momentu podpisania umowy wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, będzie miał półtora roku na zakończenie prac.

  Obiekt będzie się rozwijać. W przyszłości ma tam powstać hotel dla sportowców i internat dla młodzieży (łącznie 110 miejsc noclegowych).
  Materiały: UM Wrocław
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  RAKO OBJECT dla pływalni i saunariów
  Spółka LASSELSBERGER s.r.o. jest największym producentem okładzin ceramicznych i płytek posadzkowych w Republice Czeskiej i równocześnie zalicza się do największych europejskich producentów [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.