Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - PIM Poznań

2020-05-06
Kompleks sportowy na Golęcinie
Kompleks sportowy na Golęcinie zmienia się. Na stadionie głównym trwa wymiana nawierzchni, a obok powstaje nowe boisko piłkarskie wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Dzięki poprawie warunków dla zawodników, stadion lekkoatletyczny będzie mógł być gospodarzem imprez sportowych wyższej rangi. Oba zadania wchodzą w skład wielobranżowej modernizacji obiektów kompleksu Golęcin.

Pod koniec lutego rozpoczęła się budowa boiska piłkarskiego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną na niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a istniejącym, głównym stadionem w Poznaniu. Oprócz boiska do piłki nożnej, zaplanowano tam również czterotorową bieżnię poliuretanową wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

- Za nami są już prace rozbiórkowe i roboty ziemne. Aktualnie trwa montaż niezbędnych instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Rozpoczęły się także roboty związane z podbudową pod boisko ze sztuczną trawą. Boisko z bieżnią to nowość na mapie golęcińskiego kompleksu sportowego, ale unowocześniamy również istniejący, główny stadion. Obie inwestycje ułatwią organizację zawodów lekkoatletycznych
w Poznaniu – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowe boisko z bieżnią będzie pełnić funkcję rozgrzewkową dla głównego stadionu lekkoatletycznego, położonego w rejonie ul. Warmińskiej, gdzie od połowy marca trwają prace związane z wymianą nawierzchni. Do tej pory zakończyły się już roboty rozbiórkowe i demontażowe starej nawierzchni, a także ziemne. Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem podbudowy asfaltobetonowej.

Główny stadion nie tylko zyska nową nawierzchnię. Zakres planowanych prac obejmuje również wykonanie rozbiegu do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż w zakolu południowym oraz rzutni do rzutu dyskiem/młotem, a także zagospodarowanie terenów zielonych.

Zarówno nowe boisko jak i wymieniana nawierzchnia będą spełniać normy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.
Materiały: PIM Poznań

zamknij

Przeczytaj także

BAYROL - profesjonalne systemy dla obiektów publicznych
Firma BAYROL wypuściła na rynek stację pomiarowo-regulacyjną Analyt 3 z linii Professional. Jest to już piąta wersja znanej stacji tej firmy. Analyt 3 służy do ciągłego pomiaru i regulacji wartości pH i zawartości [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.