Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - Ministerstwo Sportu

2020-06-29
Minister Sportu w województwie dolnośląskim
22 czerwca 2020 roku Danuta Dmowska-Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie dolnośląskim. Minister Sportu odwiedziła Wrocław, Duszniki Zdrój, Wałbrzych, Witków oraz Jaworzynę Śląską. Podczas licznych spotkań obecni byli także między innymi: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Sekretarz Sanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

We Wrocławiu spotkała się z utalentowanymi zawodnikami w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. W Dusznikach Zdrój, gdzie znajduje się z modernizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu obiekt „Duszniki Arena”, rozmawiała z kadrą A mężczyzn w biathlonie. W Wałbrzychu wzięła udział w uroczystości wyróżnienia klubów sportowych z powiatu wałbrzyskiego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która wsparła pięć lokalnych środowisk na łączną kwotę 25 tys. zł. W trakcie podróży po województwie, w Witkowie, spotkała się z młodymi piłkarzami, którzy na co dzień korzystają z zaplecza boiska piłkarskiego, którego budowa została dofinansowana przez resort w ramach programu „Sportowa Polska”. Ostatnim punktem było poznanie młodych sportowych talentów z gminy Jaworzyna Śląska. W trakcie spotkania odbyła się uroczystość wyróżnienia sportowców oraz wręczenie symbolicznego czeku MKS Karolina, który otrzymał 15 tys. zł w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu „KLUB”.

Rządowy Program „KLUB”


W ramach Rządowego Programu „KLUB”, który ma na celu wsparcie małych i średnich klubów sportowych, w 2020 roku na Dolnym Śląsku dofinansowanych zostanie 386 lokalnych środowisk sportowych. Wsparcie wyniesie blisko 4,2 mln zł. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) na Rządowy Program „KLUB” w województwie dolnośląskim przeznaczyliśmy ponad 15 milionów złotych.

Województwo dolnośląskie


W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu przeznaczyło na sport powszechny w województwie dolnośląskim blisko 44 miliony złotych! Oznacza to wzrost nakładów w ciągu czterech lat o 93%.

- Ważne jest dla nas wsparcie w budowę ogólnodostępnej, nowoczesnej infrastruktury sportowej. W latach 2016-2020 przeznaczyliśmy ponad 125 milionów złotych na jej rozwój w województwie dolnośląskim. Pozwoli to na przebudowę, wyremontowanie lub zmodernizowanie 331 obiektów.
– czytamy na stronie www.gov.pl

W edycji pilotażowej 2020 Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich powstanie nowe, pełnowymiarowe boisko piłkarskie wraz zadaszeniem na terenie Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.
Materiały: Ministerstwo Sportu
Przeczytaj także:
„Minister sportu z wizytą w woj. śląskim”
- www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2288/minister_sportu_z_wizyta_w_woj_slaskim.html

„Rusza konkurs na dofinansowanie w Programie „Sportowe Wakacje +”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2282/rusza_konkurs_na_dofinansowanie_w_programie_sportowe_wakacje.html

„NIK pozytywnie o działalności OSiR-ów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2285/nik_pozytywnie_o_dzialalnosci_osir-ow.html

„Raport kontroli bezpieczeństwa mis-r” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2249/raport_kontroli_bezpieczenstwa_mis-r.html

„Rządowy Program „KLUB” w lubelskim” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2283/rzadowy_program_klub_w_lubelskim.html

„Wizyta Ministra Sportu w podkarpackim” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2281/wizyta_ministra_sportu_w_podkarpackim.html

„Nowy program: Sportowe Wakacje+” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2270/nowy_program_sportowe_wakacje.html

„Znamy wyniki Rządowego Programu „KLUB”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2260/znamy_wyniki_rzadowego_programu_klub.html

„Wyniki naboru „Sport Wszystkich Dzieci”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2215/wyniki_naboru_sport_wszystkich_dzieci.html

zamknij

Przeczytaj także

Sauna a koronawirus
Saunowanie staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Przyczynia się do tego zarówno coraz lepsza i nowocześniejsza basa saunowa, jak i popularyzacja tej dyscypliny poprzez atrakcyjne rytuały, czy różnego typu eventy [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.