Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - Ministerstwo Sportu

2020-06-29
Rządowy Program „KLUB” w warmińsko-mazurskim
26 czerwca Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła województwo warmińsko-mazurskie. Podczas spotkań w Mrągowie, Olecku, Gołdapi i Giżycku podsumowano tegoroczną edycję Rządowego Programu "KLUB" i ministerialne wsparcie w rozwój infrastruktury sportowej w regionie. W spotkaniach uczestniczyła Senator Małgorzata Kopiczko.

Rządowy Program „KLUB”


W ramach Rządowego Programu „KLUB”, który ma na celu wsparcie małych i średnich klubów sportowych, w 2020 roku w województwie warmińsko-mazurskim dofinansowane zostaną 183 lokalne środowiska sportowe. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) na Rządowy Program "KLUB" w tym regionie przeznaczyliśmy blisko 7,8 milionów złotych!

Województwo warmińsko-mazurskie


W latach 2016-2019 na sport powszechny w województwie mazurskim Ministerstwo Sportu przeznaczyło ponad 30 milionów złotych. Oznacza to wzrost nakładów w ciągu czterech lat o 59%.

- Doskonale wiemy, że nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez nowoczesnej i ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) przeznaczyliśmy ponad 79 milionów złotych na jej rozwój w województwie warmińsko-mazurskim. Pozwoli to na wybudowanie, przebudowę lub modernizację 293 obiektów zlokalizowanych na terenie całego województwa
 – czytamy na stronie www.gov.pl.
Materiały: Ministerstwo Sportu

zamknij

Przeczytaj także

Śremska pływalnia prekursorem systemów biometrycznych w Polsce
Śremski Sport jako jedyny obiekt w Polsce posiada zaawansowany technologiczne biometryczny ESOK. To zupełna nowość w naszym kraju. Co to jest system biometryczny? Najprościej mówiąc jest to kontrola [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.