Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum
Infrastruktura sportowawięcej

Ostatnie posty na forum:

Ruszyliśmy - wysłana przez Anita
No to mamy zniesienie limitu gości na basenach hotelowych. Zapraszamy wszystkich do podróżowania i wybierania hoteli z basenami ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Kermit
A może cos takiego? https://www.wentylacyjny.pl/2024-1-1-wentylacja-basenow--przeglad-rozwiazan-rynkowych.html
Nowy początek - wysłana przez Piotr
Pierwszy dzień z kolejkami na zewnątrz. Pogoda nam sprzyjała, bo lało, więc wszyscy pognali na baseny :-). Ale co z tego, jak i ...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-08-13 18:23:06 - Monia
  Witam, Ja mam basen ogrodowy na początku do basenu wsypałam aktywny chlor, później koagulant i alga off, teraz po kilku dniach w basenie pływają jakieś białe płatki w [...]
 • 2020-08-02 13:33:18 - Portal Basenprof
  GIS rekomenduje, a Rozporządzenie jest wiążące, więc stosujemy się do zapisów Rozporządzenia. Pozdrawiamy.
 • 2020-08-02 09:37:51 - white
  No właśnie Co z tego że jest rozporządzenie jak GIS dalej rekomenduje 4 osoby na torze

 • Foto - www.zis.krakow.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2020-07-27
  Prace naprawcze na krakowskim Stadionie
  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zarządza i gospodaruje w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. W ramach swoich kompetencji prowadzi i zleca także prace remontowo-naprawcze obiektu. Należy pamiętać, że stadion wymaga co jakiś czas napraw wynikających m.in. z naturalnego procesu zużywania się jego elementów, chociażby pod wpływem warunków atmosferycznych. Obecnie ZIS prowadzi kontrolę szczelności poszyć dachów nad trybunami oraz prace naprawcze w miejscach gdzie w ostatnim czasie pojawiły się przecieki. Zlecono również wymianę siedzisk w sektorach VIP.

  Dach nad trybunami zostanie wyremontowany przed startem kolejnego sezonu PKO BP Ekstraklasy


  W ostatnim czasie pojawił się problem przeciekającego dachu nad trybunami Stadionu Miejskiego im. H. Reymana. Sprawa dachu została niezwłocznie zgłoszona do pracowników merytorycznych zajmujących się Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, którzy podjęli działania w celu usunięcia problemu.

  Trybuna zachodnia, na której także zaobserwowano przeciekanie dachu, jest wciąż objęta gwarancją, dlatego awaria została zgłoszona firmie Polimex-Mostostal SA – generalnemu wykonawcy tego obiektu. W tego typu przypadkach, każdorazowo jest zgłaszana pilna potrzeba usunięcia awarii przed najbliższym meczem. Do przecieków doszło w miejscach gdzie znajdują się uszczelki, które zostały „wypchnięte” z gniazd, prawdopodobnie, poprzez pracujące termicznie płyty poszycia dachu. Usterki zostały usunięte przez przedstawiciela Gwaranta – firmę Polimex-Mostostal SA i na jego koszt. Miasto nie poniosło kosztów w związku z przeprowadzoną naprawą gwarancyjną.

  Obecnie prowadzone są działania zmierzające do zlokalizowania pozostałych nieszczelności dachu oraz ich usunięcia. Jest to proces skomplikowany i czasochłonny. Przerwa pomiędzy rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy zostanie wykorzystana na usuniecie ww. usterek w sposób kompleksowy. Dotychczas prowadzone interwencje zmierzały do szybkiego zażegnania problemu przed zbliżającym się meczem Wisły Kraków, by zminimalizować możliwość przecieków.

  Jesienią nowe krzesełka na sektorze VIP


  W związku ze zużyciem foteli w sektorach VIP oraz przebarwieniem części siedzisk zamontowanych na widowni trybuny wschodniej stadionu, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zawarł porozumienie z firmą Polimex-Mostostal SA, na mocy którego wymienionych zostanie 1638 siedzisk VIP. Nowe siedziska zostaną zamontowane jesienią br. Ponadto, wykonawca dostarczy 300 sztuk nowych plastikowych części zamiennych do siedzeń trybuny wschodniej stadionu (siedzisko wraz z oparciem). Kosztami powyższego porozumienia obarczona jest firma Polimex-Mostostal SA.

  Porządek na stadionie


  W związku z pojawiającymi się co jakiś czas dyskusjami i polemikami dotyczącymi zarządzania stadionem i jego sprzątania, szczególnie po meczach Wisły Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przypomina, że zgodnie z zapisami umowy dzierżawy z Gminą Miejską Kraków, Klub zobowiązał się do wykonywania prac porządkowych w czasie okołomeczowym.

  Mimo obowiązującej umowy, pracownicy ZIS z własnej inicjatywy i do tego wielokrotnie sprzątali (i sprzątają nadal) Stadion Miejski im. Henryka Reymana, kosili trawę, zbierali liście, odśnieżali teren obiektu. Odpowiedzialność za stan czystości stadionu podczas meczów Wisły Kraków oraz po ich zakończeniu, a w szczególności za pozostawione resztki jedzenia, wabiące gołębie, leży po stronie Klubu, który powinien być adresatem wszelkich uwag związanych z tym tematem.
  Materiały: www.zis.krakow.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Zbiorniki AntiBac w szorowarkach Hako
  Specjalna oferta na wybrane szorowarki Hako. Ze względu na epidemię, zbiorniki AntiBac w standardzie. Sytuacja w naszym kraju wymaga solidarności i połączenia wszystkich sił w walce z wirusem Covid-19. Miejsca, w [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów