Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - Ministerstwo Sportu

2020-09-02
Stadion w Chorzowie Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym
Od 28 sierpnia b.r. Stadion Śląski w Chorzowie jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Informację przekazał Premier RP Mateusz Morawiecki, który wraz z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk odsłonił pamiątkową tablicę.

Decyzję w tej sprawie podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki. Uchwałę przekazał Marszałkowi Województwa Śląskiemu Jakubowi Chełstowskiemu, Prezes PZLA Henryk Olszewski. W uroczystości uczestniczył także w Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek.

- Chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim, którzy tak mocno dbają o to, żeby Stadion Śląski był we właściwy sposób wykorzystywany. Dzisiaj staje się mekką polskich atletów
– powiedział Premier RP Mateusz Morawiecki.

Stadion Śląski - legendarny "Kocioł Czarownic"


To znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki. Obiekt spełnia najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych. Po modernizacji, która zakończyła się w 2017 roku, obiekt dysponuje m.in. 9-torową bieżnią lekkoatletyczną, 2 skoczniami do skoku wzwyż, czy też 2 rzutniami do rzutu młotem i dyskiem. Posiada on również certyfikat IAAF Class 1, który potwierdza najlepsze parametry i zgodność wymogów niezbędnych do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Modernizacja obiektu została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.
Materiały: Ministerstwo Sportu

zamknij

Przeczytaj także

Ścieżka Kneippa powstanie w Aquaparku Fala
W łódzkim obiekcie powstaną nowe wanny z hydromasażem oraz ścieżka Kneippa czyli niecka z wodą o różnych temperaturach. Ma znakomity wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ścieżka Kneippa składać się [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.