Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - ZIS Kraków

2020-09-07
Modernizacja obszaru wokół krakowskiego Stadionu
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w oparciu o Uchwałę Nr XXXVI/941/20 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 lutego 2020 r., poddaje pod konsultacje na terenie miasta Krakowa, sposób zagospodarowania, modernizacji i wykorzystania obszaru wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, położonego w rejonie ul. Reymonta i al. 3 Maja. Przedmiotem konsultacji jest opracowanie autorstwa firmy Archetus Sp. z o.o. pn.: „Koncepcja kierunkowa zagospodarowania terenu wokół Stadionu Miejskiego im. H. Reymana w Krakowie”.

Przywołane opracowanie jest konsekwencją przeprowadzenia analizy w zakresie możliwości wykorzystania i zagospodarowania obszaru wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Mając na uwadze duże znaczenie tego terenu dla rozwoju miasta, przeprowadzono konsultacje z przedstawicielami Wisły Kraków SA, Rady Miasta Krakowa, Dzielnicy V Krowodrza i Stowarzyszenia SOCIOS Wisła Kraków.

Uwagi dotyczące koncepcji zagospodarowania terenu wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana należy kierować na adres konsultacje@zis.krakow.pl do 25.09.2020 r.

Prezentowana do konsultacji koncepcja zagospodarowania terenu wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana została wypracowana i zaakceptowana przez przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Wisły Kraków SA, Rady Miasta Krakowa, Dzielnicy V Krowodrza oraz Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków. Podczas prac projektowych brano pod uwagę nie tylko szereg uwarunkowań formalno-prawnych i możliwości infrastrukturalnych, lecz przede wszystkim kierowano się potrzebami klubu i dobrem mieszkańców. Wspólnym celem było wypracowanie wariantu satysfakcjonującego dla wszystkich zainteresowanych stron.

Najważniejsze elementy koncepcji


Od strony ul. Reymonta zaplanowano wybudowanie 2 budynków o lekkiej konstrukcji. Pierwszy z przeznaczeniem na parking o pojemności 400 miejsc. Drugi pełnić będzie m. in. funkcję muzeum Wisły Kraków, ze 100 miejscami parkingowymi. Wokół budynków nie zabraknie terenów zielonych. Koncepcja przewiduje ponadto wygospodarowanie przestrzeni na pomnik legendy Wisły Kraków Henryka Reymana oraz Aleję Gwiazd, co było jednym z głównych postulatów zgłoszonych przez Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków.

Po stronie południowej powstanie boisko wielofunkcyjne z zapleczem socjalnym oraz szatniami. Te zostaną umieszczone w budynku, który stanowił będzie jednocześnie parking dla 500 samochodów oraz autokarów. Wszystkie parkingi poza dniami meczowymi, kiedy będą służyć kibicom Białej Gwiazdy, będą dostępne dla mieszkańców Krakowa oraz turystów.

Kolejnym istotnym elementem opracowania jest otwarcie Stadionu Miejskiego im. H. Reymana na przylegający do obiektu Park Jordana, co pozwoliłoby nie tylko na stworzenie dodatkowych dróg ewakuacji, ale także dało możliwość połączenia nowopowstałego terenu rekreacyjnego z istniejącym już miejscem spotkań mieszkańców miasta.

Kwestie formalno-prawne


Wypracowana koncepcja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. Należy pamiętać, że ww. dokument określa m.in. minimalną ilość miejsc parkingowych w okolicy obiektu (1200).

Kolejnym istotnym elementem, z punktu widzenia funkcjonalności stadionu podczas meczów Wisły Kraków, jest wyodrębnienie w projekcie trzech niezależnych parkingów. Rozwiązanie to pozwoli na rozładowanie ruchu w okolicach obiektu, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo użytkowników i usprawni dotarcie na mecz i powrót do domu uczestników wydarzeń odbywających się na Stadionie Miejskim.
Materiały: ZIS Kraków

zamknij

Przeczytaj także

Niezawodny odkurzacz Dolphin S300i
Rodzinę odkurzaczy Dolphin S300i firma Bassau wprowadziła w 2016 r. Wszystkie odkurzacze tej serii charakteryzują się prostą i niezawodną konstrukcją, wysoką skutecznością czyszczenia oraz niską [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.