Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - www.gov.pl

2021-06-30
Inwestycje w COS-OPO Giżycko za ponad 26 mln zł
- Ten ośrodek to 25 hektarów położonych w przepięknym miejscu, nad jeziorem Kisajno, u ujścia kanału, który przepływa przez Giżycko. To jest także szlak Wielkich Jezior Mazurskich, miejsce klimatyczne i szczególne. I ten ośrodek był przeznaczony prawdopodobnie na sprzedaż, przez lata tutaj nie inwestowano. Dzisiaj realizujemy w Giżycku inwestycje na ponad 26 mln zł i nie ma mowy o jego sprzedaży - powiedział wicepremier prof. Piotr Gliński podczas wizyty w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku.

W COS-OPO Giżycko trwa przebudowa internatów sportowych „Chaty”, budowa boiska sportowego, a także budowa internatu sportowego wraz z zapleczem gastronomicznym to realizowane obecnie w COS-OPO Giżycko.

- Następną inwestycją będzie najprawdopodobniej hala dla sportów siłowych. Staramy się modernizować nasze ośrodki w całej Polsce
- dodał minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Podkreślił, że kadry narodowe we wszystkich dyscyplinach korzystają z COS-ów, chwalą sobie funkcjonowanie tych instytucji. - One są skrojone na miarę naszych potrzeb. To nie są wielkie luksusy, ale tworzą komfort przygotowań dla sportowców w różnych grupach wiekowych do najważniejszych wydarzeń sportowych - powiedział wicepremier Gliński.

COS-OPO w Giżycku położony jest bezpośrednio nad jeziorem Kisajno. Z gościnności ośrodka regularnie korzystają sportowcy wyczynowi, członkowie kadr narodowych, w tym: piłkarze ręczni, koszykarze, siatkarze, a także grupy sztuk walki - judo, taekwondo, karate.

COS w Giżycku przechodzi obecnie dużą metamorfozę. Część zmian została już wprowadzona, niektóre inwestycje są w trakcie realizacji, a inne dopiero się rozpoczną. Na całość ma zostać przeznaczonych blisko 40 mln zł. W bogatej infrastrukturze ośrodka znajdują się: pełnowymiarowa i funkcjonalna hala do gier zespołowych, dobrze wyposażona siłownia ze strefami ciężarów, ćwiczeń siłowych i cardio, mniejsze sale fitness i sala sportów walki z ringiem bokserskim, czy wreszcie kort tenisowy. Do dyspozycji grup sportowych oraz gości indywidualnych jest również w pełni nowoczesne Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej, które oferuję szeroką gamę zabiegów oraz zajęć ruchowych. Wśród obiektów znajduje się również wypożyczalnia sprzętu pływackiego i rekreacyjnego, dysponująca kajakami, rowerami wodnymi, omegami i łodziami motorowymi.

Bieżące inwestycje COS-OPO Giżycko realizowane ze środków MKDNiS:

 • Przebudowa internatów sportowych „Chaty” nr 1-4 i 8-9
  Dofinansowanie: 5 445 000 zł
   
 • Budowa boiska sportowego
  Dofinansowanie: 5 049 000 zł
   
 • Budowa internatu sportowego wraz z zapleczem gastronomicznym
  Dofinansowanie: 15 988 400 zł

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku


Początki ośrodka sięgają 1947 r., kiedy to rozpoczął działalność pod nazwą Ośrodek Sportowy Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego (PUWF i PW).

1 stycznia 1970 r. wszedł w skład struktur organizacyjnych Centralnego Ośrodka Sportu Turystyki i Wypoczynku (COSTiW), jako jego oddział. W 1975 roku COSTiW przemianowany został na Centralny Ośrodek Sportu – Oddział w Giżycku, a 1 marca 2004 r. w miejsce zlikwidowanego oddziału powstał „Ośrodek COS w Giżycku”.

Od 1 stycznia 2011 r. ośrodek funkcjonuje pod nazwą: Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

W latach 2015-2021 na terenie COS-OPO Giżycko zrealizowane zostały inwestycje na łączną kwotę 6 976 728,38 zł, z czego ponad 3 mln zł stanowiły środki MKDNiS.

W planach są już także kolejne inwestycje, m.in. przebudowa małej hali sportowej, przebudowa portu w COS-OPO Giżycko, budowa nowej hali sportowej do gier zespołowych i II etap budowy internatu sportowego.
Materiały: www.gov.pl

zamknij

Przeczytaj także

Chlorifix do dezynfekcji wody w basenach
Szybko rozpuszczalny granulat chlorowy do szokowej dezynfekcji wody Chlorifix Supreme / Chlorifix firmy Bayrol jest szybko rozpuszczalnym preparatem w postaci mikrogranulek o działaniu dezynfekcyjnym używanym głównie [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.