Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - www.korzenna.pl

2021-07-06
Hala sportowa w Korzennej gotowa
Symbolicznym rzutem piłek na bramkę oficjalnie oddano do użytku halę sportowo-widowiskową w Korzennej. W wydarzeniu brali udział parlamentarzyści, samorządowcy, nauczyciele i uczniowie, którzy odebrali nagrody za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Wszyscy mieli okazję przekonać się, że obiekt służyć będzie zarówno celom sportowym, jak i kulturalnym.

To była chyba najdłużej oczekiwana inauguracja w historii gminy. Obiekt ukończony już przed kilkoma tygodniami ze względu na obostrzenia sanitarne nie mógł być użytkowany i w takiej sytuacji oddawanie go do użytku mieszkańcom nie miało sensu. Gdy tylko zniesiono część rygorów, otwarcie obiektu było już tylko kwestią czasu. Dzień zakończenia roku szkolnego wybrano nieprzypadkowo, bo hala wydawała się idealnym miejscem do uhonorowania najlepszych uczniów w minionym roku szkolnym.

Część oficjalna rozpoczęła zaraz po mszy św. na zakończenie roku odprawionej w kościele w Korzennej. Zaproszeni goście, wśród których byli m.in. posłowie Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk, Jan Duda, senator Wiktor Durlak, a także Jacek Lelek (burmistrz Starego Sącza), Jacek Migacz (wójt Grybowa), Marta Słaby (Łabowa), Wacław Ligęza (burmistrz Bobowej) i Jan Kotarba (wójt Rytra). Nie zabrakło radnych Rady Gminy Korzenna, sołtysów i dyrektorów szkół, a także przedsiębiorców takich jak prezes firmy Mobruk – Józef Mokrzycki. W okolicznościowych wystąpieniach dominowały gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów, a wójt Leszek Skowron wykorzystał okazję, by podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. – Bez wspólnego wysiłku nie byłoby to możliwe. – podkreślał.

Zaraz po tym, gdy ks. Tadeusz Sajdak, proboszcz parafii w Korzennej, poświęcił nowy obiekt, można było dokonać symbolicznego otwarcia. Zaproszeni goście ustawieni przed jedną z bramek równocześnie rzucili w kierunku bramki piłki, dając tym samym sygnał, że obiekt jest do dyspozycji mieszkańców.

Na podsumowanie roku szkolnego najlepsi uczniowie odebrali z rąk wójta nagrody, a także piłki z podpisami zaproszonych gości, które wykorzystano w symbolicznej inauguracji działalności obiektu. Z krótkim programem muzycznym wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej, a finałowym akcentem był mecz siatkówki, w którym zmierzyli się uczniowie z SP w Korzennej.

Wieczorem hala zamieniła się w estradę. Limitowana ze względu sanitarnych widownia usłyszała przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Sinfonia Carpathia takie jak m.in. słynne Libertango Astora Piazzolli. Na scenie pojawiła się również Izabela Szafrańska, pochodząca z Lipnicy Wielkiej wokalista, która po świetnych występach w The Voice of Poland nagrała już swoją pierwszą płytę i koncertuje w całym kraju.
Materiały: Gmina Korzenna
Przeczytaj także:
„Rośnie basen w Korzennej”
www.basenprof.pl/aktualnosci/2925/rosnie_basen_w_korzennej.html

„Komunikat UODO - Wyłączenia zaszczepionych z limitu na imprezach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2908/komunikat_uodo_-_wylaczenia_zaszczepionych_z_limitu_na_imprezach.html

„Baseny na 75% obłożenia” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2906/baseny_na_75_oblozenia.html

„PAiP na rozmowach w MRPiT” - www.basenprof.pl/koronawirus/2905/paip_na_rozmowach_w_mrpit.html

„Apel PAiP w sprawie korekty rozporządzenia RM” - www.basenprof.pl/koronawirus/2899/apel_paip_w_sprawie_korekty_rozporzadzenia_rm.html

„Ratownicy z WSR wspierają służbę medyczną” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2778/ratownicy_z_wsr_wspieraja_sluzbe_medyczna.html

zamknij

Przeczytaj także

Znamy sposób na wyróżnienie twojego obiektu basenowego!
Jakie znamy sposoby na urozmaicenie zjeżdżalni wodnej? Efekty LED, kurtyny wodne lub elementy przezierne - te instalacje najpewniej przychodzą na myśl jako pierwsze. Zauważmy jednak, że wszystkie z nich odpowiadają za [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.