Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Foto - www.berndorf.pl

2023-03-28
Jaki basen warto wybudować w hotelu?
Prowadząc obiekt hotelarski, w pierwszej kolejności musimy zadbać o komfort i bezpieczeństwo przyjmowanych gości. Niemniej ważne są atrakcje hotelowe, które uprzyjemniają pobyt w obiekcie i zachęcają do dokonywania kolejnych rezerwacji. Mając na uwadze wymagania gości, w hotelach otwiera się m.in. strefę Wellness, której głównymi atrakcjami są basen i jacuzzi. Jakiego rodzaju basen najlepiej sprawdzi się w hotelu?

Basen hotelowy musi spełnić określone wymagania


Chcąc otworzyć basen w hotelu, należy spełnić szereg wymagań technologicznych i pochylić się nad regulacjami prawnymi dotyczącymi funkcjonowania pływalni publicznych. Mogłoby się wydawać, że pływalnia to obiekt wyposażony w kilka różnej wielkości niecek basenowych i szereg atrakcji wodnych, co oczywiście jest prawdą, ale w świetle prawa o pływalni mówimy nawet wtedy, gdy w hotelu znajduje się zaledwie jedna niecka basenowa oraz urządzenia sanitarne, szatnie i natryski.


Foto – www.berndorf.pl
 
Hotele zlokalizowane w tzw. ciepłych krajach dysponują przede wszystkim basenami zewnętrznymi, podczas gdy w polskich warunkach większym zainteresowaniem cieszą się baseny wewnętrzne. Taki basen może być wykorzystywany przez cały rok, oczywiście pod warunkiem, że właściciel obiektu przestrzega norm służących zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni. Konieczne jest m.in. systematyczne badanie i dokumentowanie jakości wody.

O jakość wody basenowej łatwiej zadbać, jeśli niecka basenowa spełnia wysokie standardy higieniczne, jest odporna na działanie chemii basenowej, łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Wspomniane wymagania najlepiej spełniają baseny ze stali nierdzewnej.

Budowa basenu hotelowego – jaką nieckę wybrać?

Basen w hotelu podnosi atrakcyjność obiektu, a tym samym pozwala na pozyskiwanie wyższych zysków z prowadzonej działalności hotelarskiej. Oczywiście, basen musi być zadbany, czysty, jego otoczenie uporządkowane, a niecka basenowa atrakcyjna pod względem wizualnym.

Na szczególną uwagę zasługują niecki stalowe, które mogą przyjąć dowolny kształt i rozmiar. Stal nierdzewna pozwala na wykonanie zarówno dużej, prostokątnej niecki basenowej do okazałego hotelu, jak i niecki mniejszej, o niestandardowym kształcie, umożliwiającej zagospodarowanie miejsca w mniejszym obiekcie. Publiczne baseny ze stali znajdują zastosowania zarówno w nowoczesnych obiektach hotelarskich, jak i w starszych hotelach i pensjonatach. Stal nierdzewna to materiał o neutralnej barwie i pięknym połysku, dlatego niecki stalowe można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Projektowaniem i budową basenu zajmują się profesjonaliści, dlatego całość prezentuje się wyjątkowo efektownie, a system uzdatniania wody basenowej działa bez zarzutu.

Baseny ze stali do hotelu – zalety

Producent stalowych niecek basenowych dba o to, by jego produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego zarówno baseny prywatne, jak i publiczne wykonywane są z ogromną starannością i troską o detale. Tyle tylko, że wymagania dotyczące publicznych pływalni są nierzadko wyższe, bo basen powinien podobać się zarówno inwestorom, jak i gościom hotelowym.
Dlatego decyzja o budowie basenu powinna być dobrze przemyślana, a każdy etap inwestycji dokładnie omówiony z producentem stalowych niecek. Specjalista podpowie, jaka może być wielkość i kształt basenu, przedstawi dostępne technologie uzdatniania wody i zaproponuje ciekawe atrakcje basenowe. Jedną z największych zalet basenów ze stali nierdzewnej jest właśnie to, że można dopasować do nich szereg atrakcji wodnych. Do wyboru są m.in. ławeczki i leżanki z masażem powietrznym, armatki i grzybki wodne, gejzery, przeciwprądy i wiele innych elementów, które uprzyjemnią kąpiel w hotelowym basenie.


Foto – www.berndorf.pl
 
Baseny stalowe to właściwie nieograniczone możliwości projektowe, ale też wysoka trwałość poszczególnych elementów. Oczywiście najważniejsza jest sama niecka, która świetnie znosi intensywne użytkowanie, działanie chemii basenowej, a w przypadku basenów zewnętrznych – działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Baseny ze stali nierdzewnej to inwestycja, która naprawdę się opłaca.


Polska filia firmy została założona w 2002 roku jako Berndorf Baderbau Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Jaworzu koło Bielska-Białej. Jest to jedyny przedstawiciel na Polskę niecek ze stali nierdzewnej austriackiej firmy Berndorf Bäderbau. W Polsce z basenów z stali nierdzewnej firmy Berndorf można korzystać na ok. 500 obiektach.

***
Berndorf Baderbau Sp. z o.o. to producent najwyższej jakości niecek ze stali nierdzewnej. Szeroka gama niecek począwszy od basenów miejskich, hotelowych, terapeutycznych, prywatnych, a także termalnych. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Witoldem Kołaczem – Dyrektorem Regionu Południe i Pn.-Wsch., tel. +48 669 560 500, e-mail: w.kolacz@berndorf.pl
Materiały: www.berndorf.pl
Przeczytaj także:
„Warto modernizować”
- www.basenprof.pl/artykuly/3336/warto_modernizowac.html

„Berndorf ze statuetką Złoty Polski Herkules 2022” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3507/berndorf_ze_statuetka_zloty_polski_herkules_2022.html

zamknij

Przeczytaj także

Zjeżdżalnie nowej generacji - dla wymagających klientów
Zastanawiali się Państwo jak wzbogacić wrażenia z pobytu klientów w Aquaparku i jak zamienić zwykłą zjeżdżalnie w multimedialny raj? Firma Tedtronix oferuje Państwu innowacyjne rozwiązania multimedialne dla [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.