Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Ludzie branżywięcej rozmów

Krzysztof Borkowski
5 pytań do Krzysztofa Borkowskiego - Zarządcy Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu
Jak długi czas jest Pan związany z branżą basenową?
Tak naprawdę nie minął jeszcze rok od momentu, kiedy związałem się z branżą basenową. Inwestycja trwała u nas dwa lata. H2Ostróg powstawał na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu i było wiadomo, że to OSiR będzie nim zarządzał. Nie spodziewałem się jednak, że to mnie przypadnie w udziale zarządzanie tym obiektem. Propozycję administrowania aquaparkiem otrzymałem od prezydenta miasta Mirosława Lenka na przełomie października i listopada 2013 roku. Jest to spore wyzwanie, ale zdecydowałem się je podjąć. Wcześniej zarządzałem halą widowiskowo-sportową OSiR "Arena RAFAKO" i myślę, że właśnie dzięki dobrej postawie na stanowisku zarządcy tego obiektu sportowego zarówno prezydent miasta, jak i dyrektor OSiR postanowili mi zaufać i dać możliwość dalszego rozwoju.
Zarządza Pan obiektem, który tak naprawdę działa dopiero od kilku miesięcy. W praktyce wiadomo, że prawie każda duża inwestycja napotyka po drodze niechciane "niespodzianki". A jak przebiegały kolejne etapy budowy H2Ostróg?
Zgadza się. Funkcjonujemy niedługo, ponad cztery miesiące. Obiekt został otwarty 1 maja 2014 roku i pewnie przed nami jeszcze wiele ciężkich tematów do rozwiązania. Jak do tej pory staramy się na bieżąco wszystkie napotkane przeszkody rozwiązywać i jeszcze bardziej uatrakcyjniać obiekt, aby był bardziej przyjazny dla użytkowników. Co do samej budowy to nie mam zastrzeżeń. Wszystko toczyło się zgodnie z planem i obiekt został oddany do użytku na czas. Jako Ośrodek Sportu i Rekreacji od początku inwestycji śledziliśmy postępy prac i w zasadzie nie było po drodze większych problemów czy zagrożenia, że coś się nie uda. Zarówno główny wykonawca, firma Borbud sp. z o. o., jak i Raciborskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne, które sprawowało nadzór nad inwestycją stanęli na wysokości zadania. Możemy być zadowoleni z efektu końcowego.
O raciborskim Aquaparku dużo słychać w mediach, nie tylko lokalnych. Czy postawienie na silny marketing pomogło w pozyskaniu klientów ?
Zdecydowanie tak. Wiedzieliśmy, że mieszkańcy Raciborza i okolic czekają na tego typu obiekt i choćby z ciekawości na samym początku jego funkcjonowania przyjdą z niego skorzystać. Chcieliśmy jednak, żeby zostali z nami na dłużej i regularnie korzystali z przygotowanej przez H2Ostróg oferty. Dlatego też postawiliśmy na mocną promocję mającą na celu zachęcać ich do aktywnego wypoczynku właśnie u nas. Podobnie było z mieszkańcami okolicznych miejscowości czy nawet bardziej oddalonych miast zarówno w Polsce, jak i po czeskiej stronie granicy. Również tam postawiliśmy na promocję, która pozwoli nam zachęcić klientów do relaksu w naszym obiekcie. I jak pokazał czas był to strzał w dziesiątkę, gdyż z frekwencji w pierwszych miesiącach funkcjonowania jesteśmy bardzo zadowoleni. Na pozytywny odbiór H2Ostróg ma również wpływ szeroko rozbudowane zaplecze. Użytkownik spędzający czas wolny w aquaparku dodatkowo może skorzystać z oferty gabinetu masażu, klubu fitness, w którym codziennie odbywają się zajęcia, a także punktu gastronomicznego. Mam nadzieję, że nasi klienci są zadowoleni z proponowanych przez nas usług.
Mimo krótkiego czasu H2Ostróg ciągle się rozwija - jakie mają Państwo plany na najbliższe lata?
Obecna frekwencja w naszym obiekcie bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Marzyliśmy o takich wynikach. Jednak przeprowadzając rozsądne analizy przed otwarciem obiektu zakładaliśmy niższe wyniki, które będą nas satysfakcjonowały. Ale skoro już na początku ludzie obdarzyli nas takim zaufaniem i tak ochoczo nas odwiedzają to nie możemy tego zmarnować. Właśnie nasi klienci dają nam największą motywację do dalszego rozwoju. Wśród naszego społeczeństwa chcemy wyrobić taki nawyk, że wypoczywać można aktywnie i w większości przypadków wychodzi to ludziom na zdrowie. Zależy nam, aby mieszkańcy Raciborza prowadzili zdrowy tryb życia, a aktywny relaks chociażby w H2Ostróg jest ku temu dobrą drogą. Zatem, tak jak już wspomniałem, staramy się być jak najbliżej naszych klientów i oferować im jak najbardziej atrakcyjne warunki relaksu. Nie będę ukrywał, że część zmian czy ulepszeń wprowadziliśmy właśnie po konsultacjach z naszymi użytkownikami. Zawsze tak jest, że życie weryfikuje plany i nie wszystko da się przewidzieć na etapie projektu.

Jeśli chodzi o dalsze plany to z pewnością nie zabraknie inwestycji w kolejne dmuchane zabawki dla najmłodszych, dodatkowe zajęcia, czy przede wszystkim, o czym może powinienem wspomnieć na początku rozbudowy obiektu o basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw dla dzieci i młodzieży. W chwili obecnej zlecono stworzenie projektu i trwają rozmowy na temat samej inwestycji. Póki jednak do tego nie dojdzie to będziemy starali się użytkownikom umilać pobyt poprzez wykorzystanie obecnej infrastruktury. Oprócz klasycznych zajęć w wodzie typu nauka pływania, nauka pływania dla niemowląt czy zajęcia z aquaaerobiku w naszym obiekcie mieliśmy już zajęcia z nurkowania w pełnym osprzęcie (odbywają się póki co raz w miesiącu), a także podstawy pływania kajakami jednoosobowymi. W weekendy można pograć w piłkę lub siatkówkę wodną, a najmłodszych do wspólnej zabawy zachęca nasz animator. Pomysłów mamy wiele i mam nadzieję, że uda nam się jeszcze nie jeden raz zaskoczyć pozytywnie korzystających z raciborskiego aquaparku.
Jak w Pana ocenie kształtuje się na naszym rynku oferta dla pływalni - czy zarządcy mają bezproblemowy dostęp do produktów, usług, czy branżowych informacji ?
Na chwilę obecną nie miałem problemu z dostępnością czy wyborem sprzętu dla naszego obiektu. Mowa tu o sprzęcie ratowniczym, pierwszej pomocy, do nauki pływania czy zabawkach lub sprzęcie sportowym dla użytkownika w każdym wieku. Podobnie jest z usługami czy uzyskaniem ważnych, branżowych informacji. Rynek ofert dla pływalni jest dosyć szeroki i myślę, że każdy zarządca takiego obiektu znajdzie coś, co mu najbardziej odpowiada. Przed podjęciem decyzji, wyborze danego partnera do współpracy warto przeanalizować oferty konkurentów i zasięgnąć rad bardziej doświadczonych zarządców pływalni. Wielu z nich chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć niezadowolenia z wybranej usługi lub uzyskać ważne ostrzeżenia.
Aktualizacja: wrzesień 2014Ostatnie posty na forum:

Artrovex - wysłana przez NormanMok
kelio sanario skausmas vaistai http://www.lt.1-fabrika.ru/sitemap.html kelio sД…nario artroz kelio sanario uzdegimas gydymas htt...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Ostatnie komentarze:
 • 2018-09-18 11:05:13 - Maks
  Rekiny w Redzie ;-) trochę z przymrużeniem oka w porównaniu do tych ze zdjęcia, ale naprawdę polecam Redę, jest w czym wybierać.
 • 2018-09-18 10:47:10 - łukasz
  ciekawe... a jak ustawiamy ten system? czy możemy samodzielnie, czy potrzebny jest pracownik zenkard? czyli mogę ustalić, że np. 5 wejście na basen 50% ceny i równocześnie [...]
 • 2018-09-13 09:21:49 - Mp
  Pływanie napewno prostuje kręgosłup jak się zapisalem do klubu plywackiego start gdansk to większość kolegów i kolezanek łącznie ze mną miało krzywy kręgosłup po [...]
 • 
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  ★  ★  ★     ZenCard – system, który zrewolucjonizuje programy lojalnościowe     ★  ★  ★     Zostań ulubionym miejscem swoich klientów     ★  ★  ★     Spraw, by klienci częściej wracali do Twojego obiektu i zwiększaj obroty bez zbędnego wysiłku!     ★  ★  ★     Kliknij po szczegóły