Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Sauny - Artykuływięcej artykułów
Ostatnie posty na forum:

купить телеинспекцию для канализации - wysłana przez Davidbal
milf girlfriend camera http://londonqualificationsonline.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=besthotcamgirlsbar.com free adul...
chinese herbalism - wysłana przez ArthurAmope
natural reflux remedies  https://www.bizcommunity.com/Profile/acheterphentermine37.5mgen  equine herbal supplements
Pnademic info expert - wysłana przez Davidbal
live amateur webcams http://www.ashukindvor.ru/forum/away.php?s=https://besthotcamgirlsbar.com best cam sites to make money free...
Ruszyliśmy - wysłana przez MatthewlaG
adult sex cams free hot hidden cam sex amature teen webcam 08. jasmin sex cams free gay webcams hidden camera girls nude. japane...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-12-03 11:15:16 - Sylwek
  Ogromne gratulacje!!! Miejmy nadzieję, że za rok będzie nominowanych więcej firm z naszej branży.
 • 2020-10-26 13:34:00 - Karl
  Baseny muszą być otwarte, tak jak wszystkie inne gałęzie gospodarki, bo inaczej nie będziemy mieć do czego wracać.
 • 2020-10-17 10:01:47 - Portal Basenprof
  Z zakazu wyłączone są tylko wybrane działania a nie wszystkie baseny, ale zgadzamy się, że zapisy nie są do końca jasne, dlatego zwróciliśmy się do legislatora o jasną [...]

 • Łaźnia
  Dodaj komentarz
  0
  2016-09-06
  Rynek urządzeń spa i wellness rozwija się dynamicznie
  Rozmowa z Magdaleną Sławską z firmy KLAFS, producenta najnowszych rozwiązań i urządzeń Wellness i SPA w Polsce i na świecie, wielokrotnego partnera OKK! Design – organizatora spotkań konferencyjnych dla architektów i projektantów wnętrz.


  Czy Polacy docenili już luksus jakim jest posiadanie sauny we własnym domu?


  Kiedy niespełna 20 lat temu rozpoczęliśmy działalność na polskim rynku, aż 70% naszych projektów stanowiły realizacje w obiektach publicznych - Aquaparkach, hotelach, ośrodkach SPA, pensjonatach, a jedynie 30% w domach prywatnych. Obecnie można już mówić o proporcjach 50 na 50. Wynika to także z tego, że proces realizacji inwestycji prywatnych jest szybszy - nie ma procedur przetargowych, a same budynki mieszkalne są mniejsze i powstają szybciej. Klienci są też bardziej świadomi i dokładnie wiedzą czy bardziej odpowiada im sauna o wyższej temperaturze, czy łaźnia parowa o niższej.

  Zmieniła się też rola saun - teraz stanowią element łazienki czy salonu kąpielowego, cieszą designem i mnogością funkcji. Dzisiejsze strefy SPA mają dawać przyjemność na wielu poziomach i zachwycać formą oraz wyposażeniem. Towarzyszą im prysznic do chłodzenia i strefa relaksu z leżanką.


  Czy saunę można zamontować jedynie w domu jednorodzinnym?


  Jeszcze do niedawna można było znaleźć głównie takie modele. Jednak rok temu wprowadziliśmy do programu KLAFS saunę S1. Pierwszą i jedyną saunę na świecie, która zmienia rozmiar. Złożona ma głębokość zaledwie 60 cm, a rozłożona 160 cm. Posiada dużo lżejszą konstrukcję i jest prostsza w instalacji. To wszystko pozwala zastosować ją w apartamentach, a nawet małych mieszkaniach.


  Jak wygląda obecnie polski rynek obiektów publicznych, na którym znajdują zastosowanie produkty KLAFS?


  Ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiają się nowe obiekty, a starsze wzbogacają swoją ofertę lub unowocześniają posiadane strefy SPA. Powstaje wiele bardzo różnorodnych realizacji. W zasadzie każdy projekt jest inny. Widać, że managerowie takich obiektów stawiają na bogaty program funkcjonalny stref SPA i na oryginalny design, który zaintryguje potencjalnych klientów. Coraz częściej, już na etapie projektu funkcjonalnego, współpracują też z architektami.


  A w jaki sposób państwo współpracują z architektami oraz inwestorami przy takich realizacjach?


  Realizacje, w których stosuje się sauny i łaźnie nie są codziennością w pracy biur architektonicznych. Wspomagamy architektów i podpowiadamy im rozwiązania odpowiadające aktualnym trendom funkcjonalnym.  W pierwszej kolejności spotykamy się, aby omówić koncept całości. Potem nasi specjaliści przy współpracy z danym biurem architektonicznym przygotowują propozycję dotyczącą konkretnych rozwiązań. Jeśli zostanie ona zaakceptowana przez inwestora, rusza produkcja urządzeń, które następnie montujemy. Naszym klientom zapewniamy serwis techniczny oraz szkolenia personelu.


  Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować w saunach i strefach Spa?


  W przypadku oświetlenia mogą to być rozwiązania typu „gwieździste niebo" lub panel świetlny do chromoterapii. Można też zastosować Liftlight - światło stymulujące odbudowę kolagenu w skórze. W osiągnięciu pełnego relaksu pomogą nam leżanki SWAY z mechanizmem wahadłowym, idealne do 15-minutowych drzemek typu power nap. Coraz popularniejsze są też ceramiczne, podgrzewane leżanki. Jako alternatywę dla solarium proponujemy panele „słoneczna łąka", emitujące promieniowanie UV, ale w znacznie bezpieczniejszy sposób. Możemy też zaproponować opatentowany przez KLAFS system Saunarium®, który pozwala na korzystanie w jednej saunie z 5 różnych typów kąpieli.
  Autor: Olga Kisiel – Konopka OKK! design
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wanny Spa HotSpring - wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
  Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.