Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Sauny - Artykuływięcej artykułówŁaźnia

2016-09-06
Rynek urządzeń spa i wellness rozwija się dynamicznie
Rozmowa z Magdaleną Sławską z firmy KLAFS, producenta najnowszych rozwiązań i urządzeń Wellness i SPA w Polsce i na świecie, wielokrotnego partnera OKK! Design – organizatora spotkań konferencyjnych dla architektów i projektantów wnętrz.


Czy Polacy docenili już luksus jakim jest posiadanie sauny we własnym domu?


Kiedy niespełna 20 lat temu rozpoczęliśmy działalność na polskim rynku, aż 70% naszych projektów stanowiły realizacje w obiektach publicznych - Aquaparkach, hotelach, ośrodkach SPA, pensjonatach, a jedynie 30% w domach prywatnych. Obecnie można już mówić o proporcjach 50 na 50. Wynika to także z tego, że proces realizacji inwestycji prywatnych jest szybszy - nie ma procedur przetargowych, a same budynki mieszkalne są mniejsze i powstają szybciej. Klienci są też bardziej świadomi i dokładnie wiedzą czy bardziej odpowiada im sauna o wyższej temperaturze, czy łaźnia parowa o niższej.

Zmieniła się też rola saun - teraz stanowią element łazienki czy salonu kąpielowego, cieszą designem i mnogością funkcji. Dzisiejsze strefy SPA mają dawać przyjemność na wielu poziomach i zachwycać formą oraz wyposażeniem. Towarzyszą im prysznic do chłodzenia i strefa relaksu z leżanką.


Czy saunę można zamontować jedynie w domu jednorodzinnym?


Jeszcze do niedawna można było znaleźć głównie takie modele. Jednak rok temu wprowadziliśmy do programu KLAFS saunę S1. Pierwszą i jedyną saunę na świecie, która zmienia rozmiar. Złożona ma głębokość zaledwie 60 cm, a rozłożona 160 cm. Posiada dużo lżejszą konstrukcję i jest prostsza w instalacji. To wszystko pozwala zastosować ją w apartamentach, a nawet małych mieszkaniach.


Jak wygląda obecnie polski rynek obiektów publicznych, na którym znajdują zastosowanie produkty KLAFS?


Ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiają się nowe obiekty, a starsze wzbogacają swoją ofertę lub unowocześniają posiadane strefy SPA. Powstaje wiele bardzo różnorodnych realizacji. W zasadzie każdy projekt jest inny. Widać, że managerowie takich obiektów stawiają na bogaty program funkcjonalny stref SPA i na oryginalny design, który zaintryguje potencjalnych klientów. Coraz częściej, już na etapie projektu funkcjonalnego, współpracują też z architektami.


A w jaki sposób państwo współpracują z architektami oraz inwestorami przy takich realizacjach?


Realizacje, w których stosuje się sauny i łaźnie nie są codziennością w pracy biur architektonicznych. Wspomagamy architektów i podpowiadamy im rozwiązania odpowiadające aktualnym trendom funkcjonalnym.  W pierwszej kolejności spotykamy się, aby omówić koncept całości. Potem nasi specjaliści przy współpracy z danym biurem architektonicznym przygotowują propozycję dotyczącą konkretnych rozwiązań. Jeśli zostanie ona zaakceptowana przez inwestora, rusza produkcja urządzeń, które następnie montujemy. Naszym klientom zapewniamy serwis techniczny oraz szkolenia personelu.


Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować w saunach i strefach Spa?


W przypadku oświetlenia mogą to być rozwiązania typu „gwieździste niebo" lub panel świetlny do chromoterapii. Można też zastosować Liftlight - światło stymulujące odbudowę kolagenu w skórze. W osiągnięciu pełnego relaksu pomogą nam leżanki SWAY z mechanizmem wahadłowym, idealne do 15-minutowych drzemek typu power nap. Coraz popularniejsze są też ceramiczne, podgrzewane leżanki. Jako alternatywę dla solarium proponujemy panele „słoneczna łąka", emitujące promieniowanie UV, ale w znacznie bezpieczniejszy sposób. Możemy też zaproponować opatentowany przez KLAFS system Saunarium®, który pozwala na korzystanie w jednej saunie z 5 różnych typów kąpieli.
Autor: Olga Kisiel – Konopka OKK! design

zamknij

Przeczytaj także

Elektroniczne zamki szafkowe
Elektroniczne zamki szafkowe polecane są głównie do stosowania w szafkach przebieralni basenowych jako element kontroli dostępu. Dzielimy je na dwie podstawowe grupy: Zamki przewodowe Wykorzystywane [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
Page generated in 0.02046 seconds.