Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Sauny - Artykuływięcej artykułówFoto aquapark.koszalin.pl

2017-03-16
Bańka chińska
Strefa spa w Parku Wodnym Koszalin włączyła do swojej oferty nowy zabieg. Bańka chińska to doskonała propozycja na nadchodzącą wiosnę bo jej właściwości to idealne rozwiązanie dla osób marzących o pięknej sylwetce i jędrnej skórze.

Bańka chińska nie tylko na cellulit


Każda kobieta marzy o pięknej, smukłej sylwetce na wiosnę. Jędrne ciało pozbawione cellulitu pozwala nie tylko na założenie spódnicy odsłaniającej nogi, ale przede wszystkim jest gwarancją dobrego samopoczucia. Karolina Witek fizjoterapeutka w Małym spa podpowie jak w bezpieczny sposób nie tracąc znacznej zawartości portfela pozbyć się zbędnych centymetrów.

- Masaż bańką chińską doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający oraz modelujący sylwetkę ciała. Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Najlepsze efekty osiągniemy wykonując serię masaży czyli około 8-10 w odstępach 2-3 dniowych. Następnie dla podtrzymania efektów dobrze jest korzystać z masażu bańką chińską razw tygodniu – instruuje Karolina Witek fizjoterapeutka Małego spa w koszalińskim aquaparku.

Koszt 30 minutowego zabiegu obejmującego jedną część ciała to 35 zł, natomiast masaż najbardziej problematycznych partii ciała u kobiet czyli uda, pośladki i brzuch to 50 zł i trwa 50 minut.
Warto zaznaczyć, że masaż bańką chińską znajduje się w czołówce najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów redukujących cellulit i nadmierną tkankę tłuszczową.
Efekty, jakie uzyskujemy już po 4-5 zabiegach bańką chińską to redukcja cellulitu, wzrost jędrności i elastyczności skóry, wymodelowanie sylwetki, zmniejszenie obrzęków limfatycznych. Natomiast wartością dodaną jest relaks podczas masażu i świetne samopoczucie dzięki osiągniętym efektom.

Jak wygląda masaż bańką chińską?


Masaż rozpoczynamy od naniesienia specjalnej oliwki firmy Organique na wybrane partie ciała (brzuch, uda, pośladki,) i przeprowadzamy intensywny masaż wykonywany w celu pobudzenia krążenia skóry oraz przygotowania skóry do masażu bańką chińską. W drugiej części rozpoczynamy masaż bańką chińską trwający ok. 40 min. Polega on na zassaniu skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową przy udziale podciśnienia wytworzonego w bańce. Podczas masażu wykonywane są koliste, podłużne i zygzakowate ruchy kierowane ku węzłom chłonnym. W tym czasie dochodzi do intensywnego przekrwienia i znaczącej poprawy kondycji skóry. W ostatniej części masażu delikatnie nakładamy specjalne serum antycellulitowe również firmy Organique.

- W celu zwiększenia efektywności zabiegów redukujących cellulit i tkankę tłuszczową najlepiej jest połączyć masaże bańką chińską z aktywnością fizyczną i dietą bogatą w owoce i warzywa, pić minimum 2 litry wody dziennie i unikać ciężkostrawnych potraw, ale to nie jest
dla nikogo przecież niespodzianką”– wyjaśnia Karolina Witek. - Jeśli chcemy być piękne na wiosnę musimy zrezygnować  z pożywienia które szkodzi naszej urodzie a dzięki temu maksymalnie zwiększamy skuteczność zabiegów, przy jednoczesnym skróceniu czasu terapii. Gwarantuję, że nasze ciało podziękuje nam pięknym wyglądem.

Masaż bańką chińską nie jest wskazany osobom, które mają zaburzenia krzepliwości krwi, kobietom w ciąży i osobom chorym na serce. Nowotwory, gruźlica, przewlekłe stany zapalne czy też kruche naczynia krwionośne także są przeciwwskazaniami do stosowania tego rodzaju zabiegów.
Materiały: Park Wodny Koszalin

zamknij

Przeczytaj także

Przypominamy procedury dla stref Wellness
W związku z wątpliwościami dotyczącymi wytycznych dla stref Wellness w zakresie wykonywania zabiegów, informujemy, że obowiązują zapisy GIS z dn. 4 kwietnia 2020r. Wytyczne dla stref Wellness - gabinety [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
Page generated in 0.01753 seconds.