Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Sauny - Artykuływięcej artykułów


Foto - Bassau Sp. z.o.o

2024-02-12
Kraina miodem płynąca
Czasem zdarza się tak, że to usługa, człowiek lub miejsce powoduje, że obiekt ma przewagę i staje się bezkonkurencyjny. I ten artykuł właśnie o tym będzie. Jednak zacznijmy od początku…

W zeszłym roku firma Bassau obchodziła swoje 20-lecie. Firma oferuje szkolenia dla saunamistrzów w standardzie Polskiego Towarzystwa Saunowego, szkolenia z aromaterapii, a także szkolenia dla menadżerów i właścicieli obiektów saunowych. Sprzedaje także chemię basenową, naturalne olejki eteryczne oraz wszystko to, co jest niezbędne do pracy saunamistrzów.

Nie przesadzimy pisząc, że nie ma w Polsce imprezy saunowej (krajowej rangi) bez udziału i wsparcia firmy Bassau. Jesteśmy empatyczni, świadomi swojej misji w branży i zawsze wspierający. Mamy dużą wiedzę, kompetencje, a także dobre pomysły. Na tej podstawie powstała myśl o stworzeniu ośrodka saunowego blisko natury. Dawny ośrodek wczasowy Warta zyskał nowego właściciela, a co za tym idzie − nową specjalizację. Takich ośrodków wczasowych w Polsce jest wiele i zwykle podupadają. Rozmiar remontów, ilość budynków czy wielkość obszaru do rewitalizacji zazwyczaj zniechęca inwestorów.

Rzeka Miodu

Wyobraźmy sobie 5,5-hektarową działkę porośniętą lasem sosnowym, starą płytę betonową otwartego basenu, dziko porośnięty brzeg rzeki, znad którego niewiele widać, kilka domów do generalnego remontu i budynek restauracji. Trzeba wizji i sporej determinacji, żeby wielomiesięczną pracą doprowadzić do widoku, który zachwyca. A właściciel nie składa broni mówiąc: „to dopiero początek, czyli takie komfortowe minimum, do którego można zaprosić gości i zaoferować niezapomniane wrażenia i relaks w saunie. Jednak nasze ambicje sięgają wyżej. Chcemy zapewnić wysoką jakość, komfort, a także unikalną ofertę”.

Obiekt nazwano Rzeka Miodu. Mieści się on w miejscowości Kałuże nad rzeką Wartą. Dziś to miejsce jest uporządkowanym terenem, któremu zmiany nie odebrały widoku dzikiej przyrody, wszak jest to teren Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Do dyspozycji gości jest m.in. restauracja, a także miejsca noclegowe dla około 60 osób (ich ilość stale rośnie). W istniejącą infrastrukturę wkomponowano kilka domków drewnianych, które idealnie nadają się dla grupy przyjaciół.


 
60-osobowa sauna eventowa

Widok z panoramicznego okna w saunie zapiera dech. Nie da się nie zachwycić tym co widzimy siedząc na saunowej ławie. Piec opalany drewnem jest sercem tego pomieszczenia. Ogromna kubatura sauny, a także fakt, że jest to budynek wolnostojący i dobrze wentylowany powoduje, że nie brakuje w niej tlenu, nawet kiedy jest wypełniona po brzegi saunowiczami. Wentylacja to często bolączka wielu saun, które są integralną częścią budynku łączącego kilka funkcji.

To w tej saunie odbywają się w każdy weekend (od piątku do niedzieli) seanse saunowe z profesjonalnymi saunamistrzami. Właściciel zapewnia nas, że to dopiero początek działalności. Docelowo będzie można również w tygodniu zażyć tej atrakcji saunowej. Różnorodność i ilość zaangażowanych w budowanie marki specjalistów od robienia rytuałów w saunie jest imponująca. Mowa tu o saunamistrzach.


 
Spokój, cisza, las

Do dyspozycji gości pozostaje druga sauna sucha (kilkunastoosobowa), idealna dla grup zamkniętych oraz osób, które wolą w saunie ciszę. Sezonowo można skorzystać z przystani kajakowej Rzeki Miodu. Spokój, cisza, las, natura oraz kompleksowa obsługa gości, przyciąga do tego miejsca nie tylko chętnych do wypoczynku saunowego.


 
Turystyka saunowa

W Polsce prężnie się rozwija turystyka saunowa. Saunowicze potrafią przejechać setki kilometrów, żeby wziąć udział w wyjątkowym celebrowaniu cieplnych kąpieli. Korzystanie z sauny niesie za sobą niezliczone korzyści zdrowotne. To miejsce, w którym jesteśmy bliżej siebie, odkładamy telefony, oczyszczamy ciało. Wsłuchani w naturę odpoczywamy bardzo efektywnie. To antidotum na stres i szalone tempo życia jakie jest udziałem większości z nas.

Mocną stroną inwestycji nad Wartą stają się organizowane tam eventy saunowe, tzw. noce saunowe. Zaplecze jakie posiada obiekt pozwala w pełnym komforcie spędzić kilka dni w samym kompleksie. Rzeka Miodu została również sprawdzona w obsłudze grup. W weekend (2−3 lutego br.) miał miejsce zlot saunamistrzów. Odbyło się szkolenie dla grupy kilkudziesięciu osób na różnych poziomach zaawansowania połączone ze szkoleniem z aromaterapii.

Sauna łączy ludzi

Oczami wyobraźni widzimy osoby wypoczywające w ciepłe dni na trawie, a także wędkarzy czy grzybiarzy, którzy dzień włóczęgi kończą w saunie. Sauna łączy ludzi. Rzeka Miodu jest miejscem, które przyciąga saunamistrzów, saunowiczów i osoby poszukujące odpoczynku blisko natury. Jest to również miejsce „pachnące”. Domki, w których można zamieszkać noszą nazwy: lawendowy, werbenowy, sosnowy i cyprysowy. Naturalne olejki eteryczne znajdują się w sprzedaży firmy Bassau i takie są używane na seansach saunowych.

Aromaterapia to ważny element każdego rytuału w saunie oraz klimatu pokoi i domków. Bez wątpienia jest to miejsce z pomysłem. Do sauny zapraszani są również goście lokalni (niekorzystający z zaplecza noclegowego), a szef kuchni zaprasza na dania z karty. Zespół osób pracujących na markę każdego dnia optymalizuje pomysły, które przeradzają się w realizowane projekty. Bez wątpienia oferta, sauna i nowe idee będą tłumnie przyciągać do tego miejsca osoby pragnące odpocząć.

Autor: Marta Grzesik - Bassau Sp. z o.o
Przeczytaj także:
„Niezawodny odkurzacz Dolphin S300i”
- www.basenprof.pl/artykuly/1885/niezawodny_odkurzacz_dolphin_s300i.html

„Dezynfekcja tlenem aktywnym” - www.basenprof.pl/artykuly/1889/dezynfekcja_tlenem_aktywnym.html

„O Mistrzostwach Aufguss WM 2021 opowiada Dawid Bochen” - www.basenprof.pl/rozmowy/3050/o_mistrzostwach_aufguss_wm_2021_opowiada_dawid_bochen.html

zamknij

Przeczytaj także

DELABIE - niezastąpiony partner branży basenowej w aktualnym kontekście sanitarnym
DELABIE, francuska, w 100% rodzinna firma założona w 1928 roku, jest dziś europejskim liderem w dziedzinie armatury i wyposażenia sanitarnego do budynków użyteczności publicznej. Około 4000 produktów, które [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.