Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Saunaria w Polscewięcej informacji


2022-01-07
Saunarium&Spa w Ząbkowicach Śl. oficjalnie otwarte
W środę 5 stycznia br. odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego Saunarium&Spa przy Słonecznym Parku Wodnym w Ząbkowicach Śląskich.

Symbolicznego otwarcia dokonali przedstawiciele Urzędu Miejskiego i ZCKiT. Oddanie do użytku obiektu saunowego jest częścią dużego planu inwestycyjnego w sport i rekreację realizowanego w Gminie Ząbkowice Śląskie. 

Pierwotne zakończenie  budowy obiektu planowano we wrześniu 2021r., jednak w trakcie prac konieczne było aneksowanie umowy i przedłużenie terminu realizacji zadania ze względu na konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej w zakresie technologii uzdatniania wody.

W skład Saunarium&Spa wchodzą:
- strefa relaksu
- sauna fińska sucha, w której temperatura wynosi 90-100 stopni Celsjusza, a wilgotność do 20 proc.
- sauna fińska łagodna, w której temperatura będzie oscylować na poziomie 80-90 stopni Celsjusza z wilgotnością do 35 proc,
- sauna infrared (na podczerwień), gdzie temperatura będzie wynosić 50-60 stopni Celsjusza, a wilgotność 25 proc.
- sauna aromatyczna
- łaźnia parowa z temperaturą od 45 do 60 stopni Celsjusza i wilgotnością 100 proc oraz tężnia solankowa, deptak zewnętrzny z basenem do schładzania ciała i strefa natryskowa.

Saunarium jest uzupełnieniem kompleksu basenów Słonecznego Parku Wodnego. Koszt budowy to około 4 mln. złotych. Budowę kompleksu basenów i saunarium sfinansowano z budżetu gminy i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Ząbkowice Śląskie - Przetarg na wykonanie dokumentacji modernizacji stadionu”
- www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2934/zabkowice_slaskie_-_przetarg_na_wykonanie_dokumentacji_modernizacji_stadionu.html

„Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp” - www.basenprof.pl/artykuly/3160/automatyczna_bezdotykowa_mobilna_stacja_do_dezynfekcji_stop.html

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.