Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

TV Basenprofwięcej2021-01-28
Obrady zespołu ds. turystyki - w tym branży basenowej
27 stycznia br. odbyło się spotkanie Rady Przedsiębiorców organizowane przez Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw na czele z ministrem Adamem Abramowiczem, przedstawicielami branży turystycznej, HoReCa, basenowej i eventowej z parlamentarzystami i przedstawicielami organów rządowych.

Stronę rządową reprezentowali:
Andrzej Gut-Mostowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii
Ireneusz Raś  Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki
Grzegorz Matusiak Przewodniczący Podkomisji Stałej do Spraw Turystyki.

Branżę basenową reprezentowali:

Diana Sinkiewicz - wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (która zarazem jest redaktor naczelną portalu Basenprof), oraz
Przedstawiciele zarządu stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie w składzie:
Robert Hołda
Beata Rogowska
Zbigniew Szwarc
Krzysztof Rosik
Jeży Krężlewski
Robert Nowak.

Podczas konferencji podnoszonych było wiele aspektów związanych z bieżącą sytuacją zamkniętych podczas pandemii branż. Przedstawiciele branży basenowej przedstawili problemy związane z nieadekwatnymi i niesłusznymi karami, które Sanepid nakłada na obiekty, absurdy wynikające z nierównej klasyfikacji obiektów sportowych i basenowych w stosowaniu obostrzeń, czy brak możliwości zapłaty Polskim Bonem Turystycznym na pływalniach i Aquaparkach.
Postulowano o wdrożenie rządowego planu powrotu do stref klasyfikowanych pod kątem zachorowań na Covid-19, oraz dynamicznego odmrażania gospodarki w zestawieniu z zaszczepionymi grupami społecznymi.

To już kolejne spotkanie Zespołu ds. Turystyki, Wydarzeń i Czasu Wolnego, które wspólnie z Rzecznikiem MŚP pracuje na rzecz wymienionych branż. Chociaż głównym założeniem jest dążenie do całkowitego odmrożenia zamkniętych firm, zespół cały czas wypracowuje korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania. Niewątpliwie do dużego sukcesu pracujących w zespole przedstawicieli branży basenowej należy możliwość otrzymania wsparcia finansowego z Tarczy 2.0 wypłacanego z Polskiego Funduszu Rozwoju, której to podczas pierwszego lockdownu nie miały pływalnie będące jednostkami budżetowymi gmin. Teraz w związku z przedłużającym się zakazem funkcjonowania, taką pomoc otrzymają.


Obejrzyj transmisję ze spotkania:
Autor: Portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Przedłużenie obostrzeń do 14 lutego - otworzy się tylko handel i muzea”
- www.basenprof.pl/koronawirus/2625/przedluzenie_obostrzen_do_14_lutego_-_otworzy_sie_tylko_handel_i_muzea.html

„Bon Turystyczny - zmiany w ustawie” - www.basenprof.pl/koronawirus/2623/bon_turystyczny_-_zmiany_w_ustawie.html

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.