Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Witam serdecznie - wysłana przez Tandori
W pierwszym poście chciałbym się przedstawić i wszystkich powitać. Mam na imię Jakub i pochodzę z Wrocławia. Bardzo lubię podróż...
Купить свитшот 1312 CYLF.RU - wysłana przez Brianarbiz
Купить свитшот 1312 CYLF.RU   Click here!..
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]
 • 2018-06-12 13:03:19 - basen
  Hhehehe SPECJALIŚCI Z Fluidry :)

 • SKS - foto MSiT
  Dodaj komentarz
  0
  2017-11-03
  SKS – największy w historii program zajęć sportowych

  SKS to systematyczne i ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

  • Ponad 42 mln zł
  • 530 tys. zajęć sportowych
  • 260 tys. uczestników
  • 70 sportów
  • 14 tys. grup ćwiczebnych   
  • 13 tys. nauczycieli


  To liczby opisujące Program Szkolny Klub Sportowy realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. SKS to systematyczne i ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.


  Szkolny Klub Sportowy już dziś przynosi realne efekty a tegoroczna edycja to tylko preludium. W przyszłym roku zwiększymy budżet na ten cel do ponad 54,5 mln zł – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

  W 2018 roku, dzięki zwiększonemu budżetowi, Programem SKS zostaną objęte wszystkie gminy w Polsce.


  Szkolny Klub Sportowy otwarty dla wszystkich uczniów


  Największy w historii program zajęciowy, angażujący tak dużą liczbę uczestników został wdrożony w 2017 roku. Aby sprostać wyzwaniu organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego głównie na terenie obiektów szkolnych w wymiarze ogólnopolskim zapewniono  finansowanie na dotychczas niespotykaną skalę. Na realizację Programu w 2017 roku przeznaczono kwotę 42,6 mln zł. Dzięki tym środkom zorganizowano 530 tys. zajęć dla dzieci i młodzieży w ponad 70 sportach. Zróżnicowane sportowe lekcje prowadzone są przez ponad 13 tys. nauczycieli wychowania fizycznego w około 14 tys. grupach ćwiczebnych.


  Celem SKS jest kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież szkolną ze szczególnym uwzględnieniem uczniów mniej aktywnych oraz dziewcząt.

  Stale zwiększamy ofertę ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Stworzyliśmy realne narzędzia wsparcia systemowego. Dzięki temu w bieżącym roku ministerialnymi programami zostało objętych o 37% więcej dzieci niż w 2015 roku – powiedział minister.


  Partnerem Programu Szkolny Klub Sportowy został PKN Orlen


  – Od lat, firma PKN Orlen, jest bardzo silnie związana ze sportem i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele warunków musi zostać spełnionych abyśmy mogli cieszyć się z sukcesów. Wiemy bowiem, że tylko ciągłe zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, pozwoli nam w przyszłości ponownie przeżywać takie chwile, jak choćby niedawny występ polskich lekkoatletów w Londynie – powiedział Zbigniew Leszczyński członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN.


  Wychowanie, edukacja, trening, ROZWÓJ


  Program Szkolny Klub Sportowy to obok systematycznych zajęć także ewaluacja, która składa się z trzech podstawowych elementów:

  1. Wielowymiarowa ocena sytuacji w zakresie sportu dzieci i młodzieży – ogólna ocena funkcjonowania Programu SKS.
  2. Badanie nieprawidłowości postawy i masy ciała u dzieci i młodzieży – pomiary antropometryczne oraz nieinwazyjne oględziny ortopedyczne. Naszym celem jest uświadamianie oraz zapobieganie pogłębiania wad postawy oraz nieprawidłowej masy ciała. Regularna aktywność fizyczna jest sposobem na odwrócenie niepokojących statystyk.
  3. Badanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży – nauczyciele uczestniczący
   w programie realizują testy (pomiary somatyczne oraz trzy próby sprawności fizycznej – zwis na drążku, bieg na 50 m, bieg na 600/800/1000 m).
   Wyniki przeprowadzonych testów pozwolą na szczegółową ocenę sprawności fizycznej dzieci i młodzieży uczestniczącej w projekcie. Kooperacja z Programem Narodowa Baza Talentów pozwoli na identyfikowanie sportowych talentów.  Program SKS

  Program Szkolny Klub Sportowy 
  realizowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Powstała platforma www.szkolnyklubsportowy.pl, na którą składa się dziennik elektroniczny. Uruchomiono także aplikację mobilną dla nauczycieli.


  Aplikacja SKS to możliwość:

  • uzupełniania tematów i obecności,
  • odwoływanie i odrabianie zajęć,
  • stoper do testów sprawnościowych,
  • funkcja S.O.S – kontakt z rodzicem w kryzysowej sytuacji.


  Za koordynację tego zadania odpowiada Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, krajowy operator Programu SKS.


  Cel: upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży


  Już w tym roku MSiT znacząco zwiększyło środki na sport powszechny, podwyższając finansowanie w ciągu dwóch lat o 46%. W 2018 roku na realizację działań z zakresu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży przeznaczy zaś rekordową kwotę ponad 226 mln zł. Oznacza to wzrost aż o 93% w stosunku do 2015 roku.


  Sprawdź kto odpowiada za koordynację programu w Twoim regionie: www.szkolnyklubsportowy.pl/strona-glowna/operatorzy-wojewodzcy

  Materiały: MSiT
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Największa zjeżdżalnia świata - wkrótce otwarcie
  Przedstawiamy największą zjeżdżalnię wodną na świecie, która znajduje się w USA w Schlitterbahn Kansas City Waterpark. Obiekt nosi z niemiecka brzmiącą nazwę Verrückt a śmiałkowie będą zjeżdżać po nim w zawrotnym tempie w [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.