Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Park Kapielowy w Wiśle- foto UM Wisła

2017-12-19
Wiślański park kąpielowy zostanie zrewitalizowany
Pewnym jest już fakt modernizacji parku kąpielowego na terenie miasta Wisła, który powstał w 1932 roku. Od 2011 roku jest on zamknięty ze względu na zły stan techniczny. 30 listopada tego roku została podpisania umowa na wykonanie projektu pod nazwą „W systemie zaprojektuj i wybuduj - Inteligentne Baseny - rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle”.

Wykonawcą inwestycji ma być firma Moris Polska, która już podpisała umowę tym samym podejmując się wykonania projektu. Jak mówi burmistrz Tomasz Bujok, ostatni rok był poświęcony na dopinanie szczegółów związanych z inwestycją, teraz jednak ma ona przejść do praktycznej części. Wstępny plan zakłada 14-miesięczny cykl budowlany, rozpoczęty od momentu podpisania umowy w czasie którego ma zostać zrewitalizowany. Taki termin został przedstawiony firmie wykonawczej. Obiekt ma jednak mimo wszystko zachować swój oryginalny wygląd, ze względu na swój zabytkowy charakter. Jak podkreślił burmistrz, Wisła jest miejscowością turystyczną, w której podczas sezonu letniego można zanotować niemalże podwojoną populację. W związku z tym ważne jest, aby mogła ona odpowiednio ugościć zarówno turystów jak i miejscową ludność. Odnowiona pływalnia ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną miejscowości. Ma on również poprawić samopoczucie mieszkańców, którym doskwiera brak tego typu publicznego obiektu w okolicy.

Pływalnia ma być otwarta i gotowa na przyjęcie gości już latem 2019 roku. Sam koszt inwestycji ma wynieść ponad 15 mln złotych, zaś fundusze na nią mają pochodzić z kredytu.
Autor: RaK - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
Zbliżające się wakacje to ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu przez cały sezon a klienci będą mogli [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.