Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Witam serdecznie - wysłana przez Tandori
W pierwszym poście chciałbym się przedstawić i wszystkich powitać. Mam na imię Jakub i pochodzę z Wrocławia. Bardzo lubię podróż...
Купить свитшот 1312 CYLF.RU - wysłana przez Brianarbiz
Купить свитшот 1312 CYLF.RU   Click here!..
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]
 • 2018-06-12 13:03:19 - basen
  Hhehehe SPECJALIŚCI Z Fluidry :)

 • Wizualizacja zjeżdżalni - foto koluszki.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2018-02-15
  Koluszki budują wodny park
  Gmina Koluszki buduje otwarty park wodny nad zalewem w miejscowości Lisowice – inwestycja nosi nazwę „Projekt wodny Lisowice”. Obecnie wokół zbiornika toczą się prace związane z oczyszczaniem i przygotowywaniem terenu. Kładziony jest także fundament pod restaurację, oraz wytyczany jest teren pod parkingi. W tej chwili prowadzone są tylko te prace, które posiadają już pozwolenie na budowę. Wciąż trwa procedowanie decyzji środowiskowej oraz kolejnych pozwoleń i uzgodnień.

  Według planów inwestora na pierwszy letni sezon będzie gotowa plaża, zjeżdżalnia wraz z niecką basenową, tor weekboardowy i park linowy. Od marca gmina będzie szukać najemców do prowadzenia wspomnianych atrakcji. Obecnie największym problemem jest ściągnięcie do parku wodnego licencjonowanych ratowników wodnych, których po prostu brakuje na rynku, szczególnie w sezonie letnim. W nadchodzące wakacje do dyspozycji wypoczywających oddane zostaną także kajaki, rowery wodne, boisko do piłki siatkowej, oraz część trasy pieszo-rowerowej.

  Jest już gotowy plan promujący nowopowstający obiekt. Od 12 lipca br. nad zbiornikiem wodnym w Lisowicach rozpocznie się cykl imprez, promujący uruchomienie parku wodnego. Zabawa będzie zaczynać się już w czwartek i trwać do niedzieli. Dlatego też imprezy będą promowane hasłem „U nas weekend rozpoczyna się już w czwartek”. Część z wydarzeń będzie emitowana przez TVP Łódź. Na zadania promocyjne, czyli organizację przeróżnych pikników, festynów czy występy gwiazd, gmina pozyskała znaczne środki unijne.

  Gmina podaje także, że trwają rozmowy z kolekcjonerem, który na terenie parku wodnego chce uruchomić muzeum rowerów. Pasjonat z Łodzi posiada największy w Polsce zbiór jednośladów i w sezonie letnim jest gotowy przenieść wystawę pod Koluszki.

  Przypomnijmy, że nad zbiornikiem w Lisowicach powstanie chronione przez ratowników kąpielisko z piaszczystą plażą o powierzchni ok. 7 tys. m2. Plaża zostanie wyposażona w pełne zaplecze:  przebieralnie, prysznice, toalety oraz wierzę strażniczą dla ratownika. W celu uatrakcyjnienia wodnej zabawy kąpielisko zostanie wzbogacone o spiralną zjeżdżalnię z niecką basenową. Najbardziej efektownym elementem wodnego wypoczynku ma być wyciąg wakeboardowy. Tor będzie miał długość ok. 300 metrów i wyposażony zostanie w różnego rodzaju konstrukcje pływające, umożliwiające skoki czy slalomy. Uzupełnieniem toru będzie pomost pływający na przystani oraz budynek gospodarczy na brzegu. Zakupione zostaną również 4 kajaki dwuosobowe oraz 4 rowery wodne. Nad bezpieczeństwem pływających będzie czuwał ratownik wyposażony w skuter wodny.

  Aktywnie wypoczywać będzie można również na lądzie. W pobliżu zalewu usytuowane zostaną dwa boiska do plażowej piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna oraz dwa parki linowe. Pierwszy z nich o długości ok. 70 metrów przeznaczony będzie dla dzieci. Drugi, składający się z 40-50 atrakcji, będzie wymagał asekuracji i obecności instruktora.

  Za obsługę wypoczywających odpowiedzialny będzie budynek restauracyjny w kształcie kopuły o średnicy 12 m. Przewiduje się prowadzenie w nim małej gastronomii, kawiarni, snack barów czy pijalni soków. Obecny będzie również plac zabaw oraz miejsce na ognisko z wiatami i ławami. Do obsługi wymienionych urządzeń i atrakcji, gmina będzie szukać prywatnych operatorów.

  Z kolei wokół zalewu poprowadzone zostaną ciągi pieszo-rowerowe (oświetlane lampami na energię słoneczną) a w miejscach gdzie jest to niemożliwe powstaną drewniane kładki na palach ciągnące się wzdłuż brzegów. Przy szlakach rozmieszczone zostaną ławki i kosze. Wykarczowane zostaną dzikie zarośla. Poszerzeniu do 2,5 m ulegnie również istniejąca już kładka piesza przez rzekę Mrogę. Zagospodarowane zostaną także piękne widoki. Na wschodnim brzegu akwenu ma powstać drewniana platforma z widokiem na ruiny starej kaplicy. Całość terenu ma być objęta monitoringiem oraz bezprzewodowym internetem.

  Władze miasta świadome są również trudności jakie może nastręczyć przystosowanie zalewu do kąpieli. Na powyższy problem zwracali m.in. uwagę wędkarze. Ich zdaniem woda w zbiorniku jest notorycznie zasilana nieczystościami spuszczanymi ze stawów rybnych. Niekiedy pojawiają się również plamy po paliwach. By przeciwdziałać powyższym zjawiskom, projekt zagospodarowania Lisowi będzie podciągnięty pod elementy ochrony przyrody, związane z monitorowaniem stanu wód, badaniem legalności spuszczania wód do rzeki Mrogi, oraz koniecznością montowania piaskowników i filtrów. Przed uruchomieniem zalewu jego dno zostanie wyczyszczone a woda wymieniona.

  Lisowice mają również zostać w naturalny sposób zespolone z Koluszkami stałym wyznaczonym ciągiem rowerowym. Projekt przewiduje także przebudowę i utwardzenie nawierzchnią bitumiczną dróg dojazdowych od strony Koluszek, oraz budowę 4 parkingów przy zalewie.

  Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 8 mln zł.
  Materiały: UM Koluszki
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił Pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej - Mały Klub edycja 2017. Program zakłada wsparcie finansowe modernizacji infrastruktury sportowej, służącej mniejszym klubom [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.