Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Koncepcja architektoniczna pływalni na osiedlu Zwycięstwa - foto PIM

2018-04-23
Basen na Winogradach powstanie - taka jest decyzja sądu
Jaki pisaliśmy dwa tygodnie temu, budowa pływalni w Poznaniu w dzielnicy Winogrady na osiedlu Zwycięstwa stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą kilku mieszkańców, którzy decyzję Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady o budowie obiektu zaskarżyli w sądzie.

Przypomnijmy, że Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady chciała, aby na jej terenie miasto wybudowało krytą pływalnię, którą zarządzać miała spółdzielnia i to ona miała ponosić także wszelkie koszty eksploatacji. Miasto nie chciało jednak budować na nie swoim terenie, uzgodniono więc, że spółdzielnia sprzeda działkę samorządowi.

Ta decyzja nie spodobała się trzem członkom spółdzielni, którzy inwestycję zaskarżyli w poznańskim sądzie.

Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował jednak, że uchwała spółdzielni była zgodna z prawem a dzięki temu realizacja inwestycji będzie możliwa.

20 kwietnia br. Poznańskie Inwestycje Miejskie, które prowadzą inwestycję wybrały wykonawcę obiektu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PTB Nickel Sp. z o.o. z Suchego Lasu, która opiewała na kwotę 23 mln 850 tys. zł.
Autor: JaS - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Konflikt ws. budowy basenu w Poznaniu”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1561/konflikt_ws_budowy_basenu_w_poznaniu.html

zamknij

Przeczytaj także

Utrzymanie czystości w obiektach rekreacyjno-sportowych to poważna sprawa
POTRZEBY OBSZARU Duże ośrodki rekreacyjno-sportowe generują dwa rodzaje potrzeb w zakresie utrzymania czystości. Z jednej strony konieczne jest zadbanie o tereny zewnętrzne: parkingi, alejki, chodniki, boiska, trawniki. Z [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.