Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Zgoda na dźwigi przed basenem - wysłana przez Radek
Z tego co mi wiadomo z wnioskiem o jakiekolwiek pozwolenie musi wystąpić właściciel gruntu. Nie wiem jaki jest stan obecny i co ...
Szkolenie - wysłana przez Anetta
Witam słyszałam że można skorzystać z dofinansowanych szkoleń dla obiektów. Czy znajdę gdzieś informacje na ten temat?
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez Patrycja86
Nie ma problemu z dofinansowaniem jeśli się zorganizuje niezbędne dokumenty i wybierze sprawdzoną firmę montującą windy dla niep...
Hello par - wysłana przez Alexspar
Hello, i am here new par
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez mila
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
Ostatnie komentarze:
 • 2018-12-02 11:52:35 - kuba
  Kompletne wyposażenie basenowe można zakupić w firmie www.astralpool.pl. Zajmują się w profesjonalny sposób projektem i budową. Można u nich liczyć na późniejszy [...]
 • 2018-11-26 13:40:10 - Małg
  Dołączam się do opinii - czekamy na kolejne spotkanie :-)
 • 2018-11-20 13:07:53 - Portal Basenprof
  My także dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję (będziemy informować o terminach na portalu). Pozdrawiamy serdecznie

 • Wizualizacja pływalni w Kostrzynie - foto UM Kostrztyna nad Odrą
  Dodaj komentarz
  0
  2018-09-24
  Prawie 5,7 mln zł otrzymał Kostrzyn na budowę krytej pływalni
  20 września 2018 roku, to ważna data w historii budowy krytej pływalni w Kostrzynie nad Odrą. W tym dniu Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło konkurs na projekty w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” przyznając miastu najwyższe możliwe dofinansowanie w kwocie 5.682.900 złotych. Jednym z głównych argumentów przemawiających za potrzebą budowy basenu w tym miejscu był fakt, że w regionie jest najmniej pływalni w Polsce w stosunku do liczby mieszkańców (ponad 70 tysięcy na 1 basen).

  - Cieszymy się bardzo, doceniamy i dziękujemy Ministerstwu Sportu za to, że zwróciło na to uwagę i ten argument uwzględniło. Dziękuje wszystkim, którzy nam pomogli przygotować dobry projekt krytej pływalni. Dziękuję wszystkim tym, którzy wokół tej inwestycji tworzyli dobry klimat i ją promowali i wspierali - powiedział burmistrz miasta Andrzej Kunt.

  O budowie pływalni w Kostrzynie mówi się od lat, ale dopiero ten rok stał przełomowym dla inwestycji. Zrobiono projekt i rozpisano przetarg na budowę, który rozstrzygnięto w sierpniu br. Niestety oferty znacznie przewyższały finansowe plany miasta, więc zamówieni unieważniono. Inwestor przeznaczył na budowę 17 mln zł, a potencjalni wykonawcy zaproponowali kolejno kwoty 26,6 mln i 32,9 mln zł.

  Obecnie takie procesy to standard na rynku inwestycji – firmy budowlane notorycznie podwyższają ceny usług, więc w przypadku Kostrzyna nie jest to nic odosobnionego.

  Miasto zapewnia, że wkrótce ogłosi kolejny przetarg, w którym – ma nadzieję – wyłoni wykonawcę i prace ruszą pełną parą. zastrzyk pieniędzy z MSiT powinien znacznie ułatwić sprawę.

  Kryta pływalnia stanąć ma przy ul. Fabrycznej obok basenu otwartego.
  Autor: DiS - portal Basenptof
  Materiały: UM Kostrzyn nad Odrą
  Przeczytaj także:
  „Kostrzyn chce zbudować pływalnię”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/1192/kostrzyn_chce_zbudowac_plywalnie.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pompy basenowe EBARA
  Firma EBARA Pompy Polska Sp. z o.o. dostarcza od wielu lat pompy i systemy pompowe przeznaczone do instalacji wodnych w obiektach sportowych i rekreacyjnych takich jak  pływalnie i baseny pływackie, parki wodne, sztuczne rzeki i [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.