Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Gmina Kolbudy

2019-01-08
Budowa pływalni w Kolbudach pod znakiem zapytania
W zeszłym roku Gmina Kolbudy uzyskała pozwolenie na budowę basenu przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.   W dniu dzisiejszym wiadomo już, że już brakuje pieniędzy na budowę pływalni.

Wójt Kolbud Andrzej Chruścicki stoi przed dylematem czy inwestować w  basen czy  też inny obiekt. Gmina zastanawia się czy znajdzie partnera który chciałby zainwestować w to przedsięwzięcie. Przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy twierdzi, że odpowiedzialność z tę trudną sytuację ponosi poprzedni wójt.

Przypominamy że decyzję w tej sprawie wydał w zeszłym roku Starosta Gdański. Latem 2018 roku ruszyła inwestycja, a mieszkańcy Kolbudy czekali od… 1986 roku, kiedy do użytku oddano szkołę w Kolbudach.

– O budowie basenu mówiło się od ponad trzydziestu lat. Wielu mieszkańców dawno przestało wierzyć, że pływalnia w naszej gminie kiedykolwiek powstanie. Często żartowano sobie na temat tego przedsięwzięcia, które stało się lokalnym odpowiednikiem „gruszki na wierzbie”(...) Basen powinien być gotowy do końca roku 2019. Cieszę się, że inwestycję uda się rozpocząć jeszcze w tej kadencji. Upływające właśnie cztery lata minęły pod znakiem realizacji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zbudowaliśmy dwie nowe sale sportowe, cały czas rozwijamy parki rekreacyjne w Kolbudach i Bąkowie. Budujemy szkołę w Kowalach, która również będzie miała nowoczesną salę. Basen, idealnie się w to wszystko wpisuje. Mieszkańcy czekali na niego wystarczająco długo –
mówił były wójt gminy Leszek Grombala. ByłyWójt i przedstawiciel firmy B.O.B. P. Biełuś, która wygrała wówczas przetarg, złożyli podpisy pod stosowną umową.
- Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo -
mówił poprzedni wójt Leszek Grombala. - Wielu naszych mieszkańców straciło już chyba wiarę, że inwestycja zostanie kiedykolwiek zrealizowana (…) Kompleks sportowy jaki mamy przy szkole, uzupełniony o krytą pływalnię, będzie bez wątpienia powodem do dumy dla naszej gminy.

Budynek poza funkcją basenową miał posiadać strefę fitness na piętrze oraz strefę saun na parterze. Ze szkołą miał być scalony łącznikiem, który miał powstać w wyniku przebudowy istniejącego wejścia głównego do ZKPiG.

Inwestycja obejmować miała halę pływalni z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 25x13,50 m, głębokości 1,8 m, a także basen rekreacyjny o nieregularnych wymiarach ok. 21,25x5,34 m i zróżnicowanych głębokościach 80 cm i 40 cm. W basenie sportowym na szerokości trzech torów zaprojektowano ruchome dno, pozostałe 3 tory miały mieć stałą głębokość a obok basenu rekreacyjnego znajdować się miała wanna spa dla dziesięciu osób. W strefie spa zaplanowano dwa zespoły szatniowe z pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi, z których korytarzem można by było przejść do pomieszczenia relaksu będącego w bezpośrednim połączeniu z saunami – suchą i mokrą.

Gmina Kolbud na budowę basenu wydała ponad milion złotych a decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie do końca miesiąca br.
Autor: JoK
Materiały: kolbudy.pl

zamknij

Przeczytaj także

iSAVER+ nowość na polskim rynku!
Idealny dla basenów hotelowych Przy projektowaniu basenów stosowane są przeważnie wytyczne zawarte w niemieckiej normie DIN 19643. Zaleca ona, aby w basenach publicznych prędkość filtracji wynosiła [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.