Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Gmina Kolbudy

2019-01-24
Basen w Kolbudach jednak powstanie
Pływalnia przy miejscowej szkole w Kolbudach zostanie oddana do użytku w ciągu 2 lat. Gmina rezygnuje z dodatkowych atrakcji, pozostaje główna niecka o 25m długości, 120 -180cm głębokości oraz mała niecka do nauki pływania dla dzieci która będzie krótsza i mniejsza o głębokości 60 – 90cm. Pieniądze są zarezerwowane w budżecie ale mimo tego gmina wnioskuje o dofinansowanie z zewnątrz.

Zanim radni przystąpili do głosowania uchwał w sprawie podziału budżetowych środków trwała dyskusja w sprawie budowy pływalni w Kolbudach. Tej części sesji przysłuchiwało się z uwagą kilkunastu mieszkańców. Od dłuższego czasu pojawiały się bowiem głosy o planowanym odstąpieniu od realizacji basenu. Jak zapewnił wójt Andrzej Chruścicki basen powstanie, choć konieczne będą zmiany projektowe, które pozwolą obniżyć koszt inwestycji.

- Zamiast basenu za około 25 milionów złotych będziemy budować basen za 14 milionów
- mówił wójt Andrzej Chruścicki. - Pływalnie chcemy oddać do użytku w 2021 roku. Chodzi nam o to, żebyśmy basen mogli szybko oddać mieszkańcom, a nie tylko go budować. W przeciwnym wypadku realizacja trwałaby 4-5 lat, a my nie moglibyśmy korzystać z pływalni. Rozmawiamy z wykonawcą i ograniczamy zakres, aby zamknąć się w kwocie 14 milionów. Wykorzystamy to co zrobiono do tej pory i nie zadłużamy bardziej gminy.

- Basen będzie dostosowany do potrzeb szerokiej grupy osób
- mówił Adam Babkiewicz kierownik Referatu Inwestycji i Remontów UG - Zawierać będzie dwie niecki. Jedna składać się będzie z sześciu torów o długości 25 metrów, a jej głębokość wynosić będzie od 1,2 metra do 1,8 metra. Głębokość drugiej niecki, w której odbywać się będzie mogła nauka pływania czy zajęcia fitness, wyniesie od 60 do 90 centymetrów.

Jak mówiono podczas sesji basen w nowej wersji nie będzie posiadał ruchomego dna, co zakładał pierwotny projekt. Ograniczona zostać ma również liczba witryn na frontowej stronie obiektu, co pozwoli ograniczyć koszt budowy. Inwestor dołoży też starań, aby towarzysząca pływalni infrastruktura, w miarę możliwości, mogła być w przyszłości rozbudowywana.
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: Gmina Kolbudy
Przeczytaj także:
„Budowa pływalni w Kolbudach pod znakiem zapytania”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1711/budowa_plywalni_w_kolbudach_pod_znakiem_zapytania.html

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
Za oknem resztki śniegu, wiosna tuż tuż a za chwilę lato i wakacje. To najwyższy czas aby rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.