Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

witam serdecznie wszystkich - wysłana przez Beerislooov
witam serdecznie! Jestem nowy. Nie Jestem pewien czy dodałem mój post do odpowiedniego działu na stronce. Proszę o przeniesienie...
Очистка водоподъемных труб от коррозионных отложений Кунгур - wysłana przez ElDetry
Наша предприятие Предприниматель без образования юридического лица ЩАУОА Москва  проводит современным способом видеодиагностикут...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez ElDetry
Созданная нами корпорация Группа компаний  АЛДУК Сургут  делает новейшим методом теле-видео инспекциюинженерных систем, сетей хо...
Modern stairs and fences made of glass, wood, metal - wysłana przez Jesse sow
Depending on the layout of the house and the wishes of the customer to the design can be used marching, slanting, screw, combine...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-05-20 14:02:25 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, dofinansowanie obejmuje wszystkie województwa, obecnie z wyjątkiem pomorskiego i mazowieckiego. Prosimy o kontakt na redakcja@basenprof.pl - odpowiemy [...]
 • 2019-05-20 13:26:29 - Tomasz
  Czy dofinansowanie dotyczy konkretnych województw?
 • 2019-05-17 10:26:40 - Andżelika
  Dobry artykuł - ten temat nie był raczej poruszany, a przecież dla hotelarzy jest to jak widać ważny temat, bo rzeczywiście trochę działamy o omacku.

 • Foto - Portal Samorządowy
  Dodaj komentarz
  0
  2019-04-23
  NIK: Przyszkolne pływalnie Delfinki nieoszacowane i z poślizgiem
  Budowa przyszkolnych pływalni Dolnośląski Delfinek, przygotowana i wdrożona przez samorząd woj. dolnośląskiego, skończyła się z rocznym opóźnieniem. Każda z pięciu gmin przeznaczyła na nią co najmniej 30 proc. więcej pieniędzy – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
  • W raporcie pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli podkreślono, że program budowy małych krytych pływalni powstał we współpracy z ministrem sportu.
  • Program stanowi dobry przykład wykorzystania możliwości wynikających z partnerstwa publiczno-publicznego.
  • Pływalnie powstały, ale ich koszt był niedoszacowany.

  "Pilotażowa I edycja programu Dolnośląski Delfinek przyniosła podstawowy zakładany efekt. W pięciu dolnośląskich miejscowościach wybudowano kryte pływalnie, wykorzystywane głównie do nauki pływania dzieci i młodzieży. Realizacja tej edycji nie przebiegała jednak zgodnie z przyjętymi założeniami. Program zakończył się z prawie rocznym opóźnieniem, a każdy z pięciu beneficjentów przeznaczył na wybudowanie pływalni co najmniej 30 proc. więcej środków niż przewidywano"
  - napisano w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

  Każda pływalnia miała kosztować 5 mln zł, a w rzeczywistości przeznaczono na nie od 6,5 do 13,5 mln zł. NIK zwróciła przy tym uwagę, że przyjęte przez samorząd województwa dolnośląskiego założenia programowe dotyczące kosztów budowy i utrzymania pływalni opracowano w 2015 r.

  "Kosztorysy budowy pływalni, w kolejnych latach były już nieaktualne, nawet w trakcie pierwszej edycji programu Dolnośląski Delfinek, a mimo to brano je pod uwagę w niezmienionym kształcie również w II edycji programu, zaplanowanej na lata 2017-2018. Budzi to wątpliwości, gdyż wysokość kosztów niezbędnych do zrealizowania inwestycji oraz zapewnienia jej utrzymania stanowi kluczową przesłankę do podejmowania przez gminy decyzji o przystąpieniu do programu"
  - ocenili kontrolerzy NIK.


   
  Podano, że samorząd woj. dolnośląskiego właściwie przeprowadził nabór i rozpatrzył wnioski o dofinansowanie budowy przyszkolnych pływalni. Kierował się przy tym przyjętymi w programie Dolnośląski Delfinek kryteriami, w tym odległością od najbliższej krytej pływalni. Udzielił wsparcia pięciu gminom - na początek w kwocie 25 proc. wartości zadania.

  Żadna z inwestycji nie zakończyła się jednak w terminie planowanym na koniec listopada 2017 r. Z powodu problemów występujących po stronie wykonawców robót budowlanych kryte pływalnie oddawano do użytkowania od marca do października 2018 r.

  "Samorząd woj. dolnośląskiego nie stworzył systemu wsparcia inwestorów - gmin. Nie reagował również, gdy po wyborze przez gminę wykonawcy robót budowlanych pojawiały się wątpliwości dotyczące możliwości realizacji zawartej z nim umowy. Nie przeprowadzono także żadnej kontroli wykorzystania udzielonych dotacji, a monitorowanie procesów inwestycyjnych ograniczało się do analizy przesłanej przez gminy dokumentacji dotyczącej postępów prac, a także weryfikacji kolejnych wniosków o dofinansowanie"
  - czytamy w raporcie NIK.

  Jak podano, wpływ na to miała przyjęta organizacja pracy w urzędzie marszałkowskim, w którym nadzór nad programem powierzono jednemu pracownikowi. "Takie rozwiązania organizacyjne spowodowały zaakceptowanie nierzetelnego rozliczenia szkolenia instruktorów pływania w przypadku dwóch skontrolowanych gmin" - ocenili inspektorzy NIK.

  "Z punktu widzenia podstawowych celów programu Dolnośląski Delfinek jego I edycja przyniosła pozytywne efekty. Wybudowane przyszkolne kryte pływalnie pełnią oczekiwaną funkcję - jest w nich realizowana nauka pływania dzieci i młodzieży pod kierunkiem wyszkolonej kadry. Pływalnie udostępniane są także społeczności lokalnej na zajęcia indywidualne czy grupowe, można w nich również prowadzić rehabilitację wodną"
  - napisano w raporcie NIK.
  Materiały: Portal Samorządowy
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Stacja PoolRelax dla basenów hotelowych i wanien spa
  Nowe wersje stacji PoolRelax przeznaczone są do uzdatniana wody w wannach spa oraz prywatnych basenach hotelowych. Dezynfekcja wody następuje za pomocą chloru lub aktywnego tlenu. Dwie wersje Stacje dostępne są w [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.