Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

wgkzpase - wysłana przez Brettnar
Provera
работа яндекс такси на личном - wysłana przez taxiUnashy
Яндекс такси-это хорошая возможность произвести заказ автомашины в любое время, куда угодно. Произвести заказ машины можно позво...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
wymina powietrza - wysłana przez Artek
Witam, niestety nie testowałem, ale pomysł wart uwagi. Wentylację mamy od firmy Calorex, może warto ich podpytać czy mają takie ...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-06-15 08:37:16 - Pływaczka
  Basen jest już otwarty, działa pod nową nazwą Aqua Spa Kabaty
 • 2019-05-24 08:49:24 - Jacek
  Taka mała dygresja do wypowiedzi Inżyniera budowlańca. Chyba troszeczkę naciągana ta argumentacja, bo zgodnie z pańską interpretacją po uzyskaniu pozwolenia na [...]
 • 2019-05-23 22:26:14 - Iwona Michniewicz
  Szanowny Panie "inżynierze". Nie jestem budowlańcem. Moje tytuły dotyczą wiedzy i doświadczenia w materii (m.in) ratownictwa wodnego. Być może w dokumentacji budowlanej [...]

 • Foto - UM Świdnik
  Dodaj komentarz
  0
  2019-05-29
  Postęp prac budowy basenu w Świdniku
  16 maja w Świdniku przy ul. Fabrycznej, ekipy budowlane rozpoczęły mon­taż dźwigarów dachowych przyszłej hali base­nowej. Już za chwilę inwestycja osiągnie stan su­rowy. W lecie budynek będzie miał okna i drzwi. Rozpocznie się również montaż elementów niecek basenowych. Równolegle wykonawca przygotowuje też zewnętrzną część obiektów. Cały kompleks ma być gotowy w lutym przyszłe­go roku.

  - „Kończymy realizację stanu surowego budynku. Wykonane zostały wszystkie stropy i zasadnicze, nośne elementy kon­strukcji”
  - mówi Mariusz Ruszowski, kierownik kontraktu z firmy Warbud. – „Do zrobienia pozostały jedynie drobne elementy żelbetowe oraz niewielka część ław fundamen­towych na potrzeby basenów ze­wnętrznych, które nie są związane konstrukcyjnie z budynkiem.”

  W czwartek na plac budowy przy­jechały ogromne, drewniane dźwi­gary dachowe. Stanowią one głów­ną konstrukcję, na której oprze się zadaszenie hali basenowej. Ekipy budowlane od razu rozpoczęły ich montaż.

  - „Równolegle prowadzimy prace w terenie, polegające na wykony­waniu sieci instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz rozpoczynamy przygotowania do położenia in­stalacji wewnątrz budynku. Lada dzień zaczniemy izolację dachu, by móc prowadzić prace wewnątrz budynku, a w czerwcu powinniśmy zacząć montaż pierwszych elemen­tów nośnych niecek basenowych na pływalni wewnętrznej”
  - wymienia M. Ruszowski.

  W lecie ekipy budowlane zajmą się elewacją oraz montażem drzwi i okien.

  - „Pozwoli to zamknąć budy­nek i prowadzić prace budowlano-instalacyjne wewnątrz, bez wzglę­du na warunki atmosferyczne, które mogłyby utrudniać nasze działania. Niezmiennie, jak do tej pory, prowa­dzone będą prace w terenie”
  - doda­je przedstawiciel firmy Warbud.

  Po zakończeniu budowy sieci i koń­cowym uzbrojeniu otoczenia przy­szłych basenów, pracownicy rozpo­czną przygotowania powierzchni pod tereny rekreacyjno-sportowe i zieleń.

  W skład kompleksu przy ul. Fabrycz­nej, wejdzie basen zewnętrzny po­dzielony na kilka stref. Każda z nich będzie przeznaczona dla użytkow­ników w różnym wieku. Najmłodsi mogą liczyć na brodzik z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią. Starsi będą mieli do dyspozycji głębsze części basenu wyposażone m.in. w masażery. Uzupełnieniem obiektu będą boiska, siłownia terenowa i plac do parkur.

  W kompleksie krytych pływalni świdniczanie będą mogli korzystać z 25-metrowego basenu sporto­wo-rekreacyjnego. Mniejszy, 12,5-metrowy, będzie przeznaczony do nauki pływania i rekreacji. Zosta­nie wyposażony w kaskadę, prze­ciwprąd i masażery. Pod dachem znajdzie się też brodzik dla dzieci z wodnymi zabawkami i zjeżdżalnia. Całość uzupełnią wanny spa i dwie łaźnie.

  Na zakończenie inwestycji wyko­nawca ma czas do lutego 2020 roku. Natomiast na grudzień tego roku zostały zaplanowane odbiory tech­niczne. Wykonanie obiektów przy ul. Fabrycznej będzie kosztować 52 mln zł.
  Materiały: UM Świdnik
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Czyszczenie basenów bez spuszczania wody
  Większość obiektów raz do roku planuje przerwę technologiczną, podczas której wykonywane są niezbędne prace konserwacyjne zarówno na hali basenowej, jak i w pozostałych częściach budynku. Co jednak, gdy podczas [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.