Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Sopot

2019-09-11
Pływalnia w Sopocie wspiera niepełnosprawnych
Osoby z niepełnosprawnościami chcące skorzystać z kąpieli na Pływalni Krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie od 3 września mają już łatwiej. Na basenie przy ul. Haffnera 57 pojawiły się nowe urządzenia i udogodnienia.

Są to:
- dwa specjalne wózki basenowe dla osób niepełnosprawnych do przemieszczania się po terenie pływalni,
- dwie przebieralnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Może tam wejść/wjechać osoba niepełnosprawna i opiekun do pomocy,
- dwie toalety przystosowane do tego, by można było tam wjechać wózkiem inwalidzkim; w toaletach zamontowane zostały specjalne uchwyty, takie same znalazły się również pod prysznicami,
- podnośnik w hali basenowej; umożliwia on opuszczenie do basenu osoby niepełnosprawnej (głębokość wody w tym miejscu to 120 cm), która może następnie samodzielnie pływać lub przebywać w wodzie pod nadzorem opiekuna.

Z oddanych do użytku udogodnień skorzystają m.in. uczniowie sopockiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, którzy odwiedzają basen MOSiR-u w poniedziałki i czwartki, a także indywidualnie osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Modernizacja na basenie przy ul. Haffnera jest kontynuacją tego, co zostało zrobione wcześniej. W 2018 r. wykonano m.in. hydroizolację „plaży” przy niecce basenowej i położono nowe płytki podłogowe i ścienne, wymieniono nośniki ciepła przy basenie, ciągi wentylacyjne w podbaseniu, zmodernizowano stację uzdatniania wody, wyremontowano także szatnie. W planach jest także remont dachu nad niecką basenową, z wykonaniem termomodernizacji i wymianą wszystkich instalacji. Planowane jest również pełna modernizacja instalacji do uzdatniania wody z filtrami a także wydzielenie specjalnego pomieszczenia przeznaczonego tylko dla osób niepełnosprawnych.

Za bilet na krytą pływalnię MOSiR-u w Sopocie osoba niepełnosprawna zapłaci 5 zł za 60 minut, opiekun wejdzie za darmo.

Miasto Sopot realizuje wiele projektów wspierających osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów. „Sopocki Informator dla Osób z Niepełnosprawnością” zawiera kompleksowy zbiór ułożonych tematycznie informacji, które ułatwią rozwiązywanie problemów życia codziennego, umożliwiając jeszcze pełniejszy udział w życiu miasta.

Osoby niepełnosprawne mogą w Sopocie skorzystać także z kąpieli morskich. Miasto kupiło specjalny wózek-amfibię wyposażony w szerokie koła i pływaki, co pozwala na unoszenie się na wodzie. Korzystanie ze sprzętu jest bezpłatne. W kurorcie można również wypożyczać rowery przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na terenie ogrodu należącego do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, przy ul. Kazimierza Wielkiego 14 funkcjonuje huśtawka integracyjna.
Materiały: UM Sopot

zamknij

Przeczytaj także

Coraz bliżej pływalni w Biłgoraju
Pierwszy etap prac związanych z modernizacją Biłgorajskiej pływalni jest na ukończeniu. Możliwe, że otwarcie nastąpi pod koniec marca. Kryta pływalnia w Biłgoraju powstała w 1988 roku. Przez lata użytkowania obiekt [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.