Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - PIM Poznań

2019-10-15
Nowoczesna pływalnia na Winogradach
Na Winogradach mieszka wielu poznaniaków, którym brakuje bliskiego miejsca sportu i rekreacji. Dzięki nowej, krytej pływalni na os. Zwycięstwa, nie będą musieli tracić czasu na dojazdy np. na treningi w inne części Poznania.

Nowoczesny basen powstanie w pobliżu kościoła i bloku nr 9, niedaleko szkoły i przedszkola, a więc parę kroków od miejsca nauki i zamieszkania wielu poznaniaków. Oczywiście mile widziani na pływalni będą wszyscy, na os. Zwycięstwa można sprawnie dojechać np. tramwajem trasą PST.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą obiektu. W sierpniowym przetargu złożona została jedna oferta konsorcjum firm, którego liderem jest PTB NICKEL Technologia Sp. z o.o., a partnerami są PTB NICKEL Sp. z o.o. i Ekspertis Budownictwo Sp. z o.o. To spółki z Poznania i gminy Suchy Las. PTB NICKEL wybudowała dopiero co oddany do użytku basen na os. Piastowskim na Ratajach, który od miesiąca służy już poznaniakom i cieszy się dużym zainteresowaniem. Konsorcjum pływalnię na os. Zwycięstwa wybuduje za blisko 23 mln 888 tys. zł. Budowa w pełni finansowana będzie ze środków z budżetu miasta Poznania.

- Wiemy, że mieszkańcy czekają na tę pływalnię. Harmonogram inwestycji przewiduje oddanie jej do użytku najpóźniej 20 miesięcy po podpisaniu umowy, ale wykonawca zadeklarował skrócenie tego terminu o dwa miesiące. To cieszy, bo zależy nam na szybkiej i sprawnej budowie. Mamy nadzieję, że nowy basen będzie wzbudzał równie duże zainteresowanie wśród mieszkańców jak ten na os. Piastowskim
– mówi Marcin Gołek wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pływalnia ma być gotowa wiosną 2021 r.

Obiekt na os. Zwycięstwa będzie nowoczesną, krytą pływalnią - dobrym miejscem na organizację np.   lokalnych imprez pływackich. W środku znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie może przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki, a w jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu. Po wysiłku w wodzie można zrelaksować się w zespole saun. Dodatkowo obiekt będzie wyposażony w salę fitness. Oczywistym uzupełnieniem całości będą szatnie, przebieralnie, natryski oraz toalety.

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku przygotujemy miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking mieszczący ponad 50 samochodów i 10 rowerów.
Materiały: PIM Poznań

zamknij

Przeczytaj także

Jak bezpiecznie i trwale zmodernizować obiekt basenowy na cały okres jego użytkowania?
Baseny to ten szczególny typ obiektów, który potrafi przysporzyć swoim włodarzom niemały ból głowy. Potwierdzi to każdy kierownik czy pracownik działu techniczno-eksploatacyjnego, który musiał [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.