Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - PIM Poznań - Wizualizacja

2019-12-19
Ruszyła budowa poznańskiej pływalni na os. Zwycięstwa
„Pragnieniem sygnatariuszy aktu erekcyjnego jest, by nowa pływalnia, przystosowana zarówno do nauki pływania, organizacji imprez pływackich i rekreacji, była bezpieczna oraz funkcjonalna i służyła jak najlepiej obecnym, a także przyszłym pokoleniom poznaniaków oraz odwiedzających Poznań” – czytamy w dokumencie, który został wmurowany w fundamenty nowej krytej pływalni, powstającej na poznańskim osiedlu Zwycięstwa.

Podpisy pod aktem erekcyjnym złożyli zastępca prezydenta Poznania - Mariusz Wiśniewski, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – Grzegorz Bubula i dyrektor ds. realizacji inwestycji spółki PTB NICKEL - Artur Guliński.

PTB NICKEL Technologia Sp. z o.o. jest liderem konsorcjum, które od połowy października buduje pływalnię na osiedlu Zwycięstwa. Będzie to druga pływalnia w mieście - po obiekcie otwartym we wrześniu na osiedlu Piastowskim - wybudowana przez PTB NICKEL.

- Prace przebiegają sprawnie. Gotowe są już fundamenty obiektu. Zaczynają powstawać jego ściany. Zaawansowanie robót wyprzedza przyjęty harmonogram. Wykonawca, który na oddanie pływalni do użytku ma 20 miesięcy od podpisania umowy, zadeklarował, że będzie ona gotowa o dwa miesiące wcześniej
– mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W nowoczesnym obiekcie na osiedlu Zwycięstwa, który będzie gotowy wiosną 2021 roku, znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie może przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji oddane zostaną szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku przygotujemy miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking mieszczący ponad 50 samochodów i 10 rowerów.
Materiały: PIM Poznań
Przeczytaj także:
„Nowoczesna pływalnia na Winogradach”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2047/nowoczesna_plywalnia_na_winogradach.html

„Przetarg krytej pływalni w Poznaniu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1847/przetarg_krytej_plywalni_w_poznaniu.html

„Basen na Winogradach powstanie - taka jest decyzja sądu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1564/basen_na_winogradach_powstanie_-_taka_jest_decyzja_sadu.html

„Konflikt ws. budowy basenu w Poznaniu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1561/konflikt_ws_budowy_basenu_w_poznaniu.html

zamknij

Przeczytaj także

SUITMATE - suszarka do strojów kąpielowych
SUITMATE to innowacyjne urządzenie basenowe do suszenia strojów kąpielowych. Suszarko-wirówka SUITMATE wprowadza nową jakość na basenach i w Spa, pozwalając odwiedzającym na szybkie i efektywne wysuszenie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.