Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Okna basenowe - wysłana przez Soypoca
 Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us have developed...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez michał
Mobilex - mają duży wybór. zapytaj o możliwość uzyskania dofinansowania z PEFRON-u, mają taką wiedzę.
Ostatnie komentarze:
 • 2020-09-04 11:35:01 - Portal Basenprof
  Panie Adamie, prosimy o zadanie pytania drogą mailową na adres: redakcja@basenprof.pl - skierujemy je do odpowiedniego eksperta. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2020-09-01 11:12:34 - Adam
  1. Jak sukcesywnie obniżyć lub podwyższyć redox, 2. Czym zwalczać chloroform na kąpieliskach otwartych, 3. W przypadku niskiego pH (np 6.0), w jaki sposób można je [...]
 • 2020-08-27 22:39:00 - Ewelina
  Bardzo konstruktywny artykuł, dziekuję

 • Foto - UM Gdańsk
  Dodaj komentarz
  0
  2020-02-05
  Remont szkolnego basenu w Gdańsku
  Od lata 2019 r. trwa remont basenu ZSE przy ul. Reja w Gdańsku. Wiele już zrobiono, choć przed budowlańcami jeszcze wiele pracy. Przebudowa ma się zakończyć za miesiąc, a z pływalni skorzystamy już w kwietniu.

  To jest całkowity i gruntowny remont wysłużonego i popularnego basenu znajdującego się na ul. Reja 25 przy Zespole Szkół Energetycznych. Prace rozpoczęły się w czerwcu i od tego czasu pływalnia jest nieczynna.

  Przebudowywana jest 25-metrowa niecka pływalni, tu właśnie najbardziej spektakularnie wyglądały prace rozbiórkowe, podczas których skuwane były tynki ze ścian. Ale to nie jedyny zakres robót. Remontowany jest cały budynek basenu wraz z zapleczem, szatniami i kilkoma salami dydaktycznymi ZSE.

  Wykonana ma być też wewnętrzna instalacja teletechniczna oraz instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV wraz z nagłośnieniem. Wyremontowany zostanie węzeł ciepłowniczy i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną. Modernizacja dotyczy również technologii uzdatniania wody.

  Prace rozbiórkowe w niecce zakończyły się już w grudniu ubiegłego roku. Teraz trwa montaż instalacji sanitarnej w piwnicach obiektu. Ustawione zostały również ścianki wydzielające poszczególne pomieszczenia. Wykonawca robót przygotowuje się do rozpoczęcia prac tynkarskich.

  Na teren budowy dostarczono elementy niecki basenowej. W styczniu prowadzone były intensywne prace związane z instalacją elektryczną. Inwestycję w imieniu Miasta prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Koszt remontu to niemal 9 mln złotych.

  Umowę na przebudowę basenu podpisano 20 maja 2019 r. Wykonawca, którym jest konsorcjum firm SANELL PP i TERMIKA, zgodnie z umową powinien zakończyć prace w ciągu 9 miesięcy, czyli już w lutym tego roku. Do tego trzeba doliczyć czas na procedury związane z odbiorem. Gdański Ośrodek Sportu, który zarządza miejskimi basenami, zaprasza miłośników pływania już w kwietniu.
  Materiały: UM Gdańsk
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Jak zaoszczędzić na utrzymaniu hotelowego basenu?
  Aby znacząco ograniczyć koszty eksploatacji hotelowego basenu (o co najmniej 60 %), proponujemy unikalne i pierwsze na polskim rynku pompy inwerterowe VSP. Oprócz znacznych oszczędności atutem jest także szybki zwrot [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny w regionie środkowopomorskim zatrudni menedżera strefy Spa. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres redakcja@basenprof.pl