Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Świdnik

2020-02-26
Park Avia - wkrótce otwarcie
Leżaki, palmy, parasole. Park Avia w Świdniku przygotowuje się na przyjęcie pierwszych gości. W tzw. międzyczasie trwają również kompletowanie załogi i ostatnie procedury zmierzające do przekazania obiektów nowemu zarządcy.

Jeszcze przez kilka tygodni Park Avia będzie się znajdował w rękach firmy Warbud, która jest odpowiedzialna za jego budowę. Obiekty są już właściwie skończone. Cały czas trwają jeszcze procedury odbiorcze poszczególnych elementów. Od kilkunastu dni gotowa jest również recepcja i szatnie. Wchodzących do obiektu wita szpaler szafek na ubrania. Przy basenach pojawiły się także elementy dekoracyjne, wśród nich palmy, leżaki i parasole.

- Technicznie wszystko jest gotowe. Kończy się procedura naboru pracowników recepcji i podbasenia. Lada moment zostaną ogłoszone przetargi na usługi sprzątania i ratowników
- wymienia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. - Kończymy również procedurę wyboru zarządcy obiektów.

Od kilku tygodni wiadomo, że nadzór nad kompleksem przejmie Miejski Klub Sportowy Avia. Nowe zadanie zostanie zlecone spółce w ramach procedury „in house”, czyli bez ogłaszania przetargu.

- Zgodnie z uchwałą powołującą MKS Avia, jej zadaniem jest zarówno prowadzenie sekcji, jak i zarządzanie infrastrukturą sportową
- tłumaczyła Ewa Jankowska, sekretarz miasta. - Łatwiej i taniej przekazać zarząd nad nowym obiektem istniejącej spółce, która ma już doświadczenie. Tym bardziej, że zależy nam na czasie. Chcemy, żeby w chwili zakończenia budowy, MKS był od razu gotowy do przejęcia Parku Avia, miał pełną strukturę, pracowników oraz przemyślaną formułę zarządzania. Chcemy, żeby nie tylko dobrze prowadził obiekty, ale również efektywnie - dodaje E. Jankowska.

Przypomnijmy, w skład kompleksu przy ul. Fabrycznej wejdzie kryta pływania oraz basen zewnętrzny podzielony na kilka stref. Każda z nich będzie przeznaczona dla użytkowników w różnym wieku. Zewnętrzna strefa dla dzieci jest już gotowa. Składa się na nią dwupoziomowy brodzik o głębokość od 0,1 do 0,3 m, połączony zjeżdżalnią i wodną kaskadą. Jest wyposażony w zabawkę jeżyk, dzwonek, tryskającego wodą pingwina i żyrafę. W wodnym placu zabaw najmłodsi znajdą wiaderka przelewowe, młynek, natrysk z balustrady, zjeżdżalnie, armatki. Całość będzie utrzymana w kolorystyce żółto-niebieskiej. Uzupełnieniem obiektu będą boiska, siłownia terenowa i plac do parkur. W kompleksie krytych pływalni świdniczanie będą mogli korzystać z 25-metrowego basenu sportowo-rekreacyjnego. Mniejszy, 12,5-metrowy, będzie przeznaczony do nauki pływania i rekreacji. Zostanie wyposażony w kaskadę, przeciwprąd i masażery. Pod dachem znajdzie się też brodzik dla dzieci z wodnymi zabawkami i zjeżdżalnia. Całość uzupełnią wanny spa i dwie łaźnie.

W przyszłym miesiącu firma Warbud przekaże kompleks nowemu zarządcy. Jego otwarcie jest planowane na 1 kwietnia.
Materiały: UM Świdnik
Przeczytaj także:
„Budowa basenów Park Avia w Świdniku”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2091/budowa_basenow_park_avia_w_swidniku.html

„Baseny Park Avia z rządową dotacją” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2049/baseny_park_avia_z_rzadowa_dotacja.html

„Postęp prac budowy basenu w Świdniku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1868/postep_prac_budowy_basenu_w_swidniku.html

zamknij

Przeczytaj także

Te zjeżdżalnie robią wrażenie! Musicie je zobaczyć!
Nowatorskie zjeżdżalnie wodne stanowią nieodłączny element konkurencyjny parków wodnych, jednak coraz częściej również i pływalnie miejskie inwestują w najnowsze technologie. Dlaczego decydują [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.