Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Mosina

2020-04-28
Burmistrz Mosina o budowie pływalni
23 kwietnia burmistrz miasta Mosina Przemysław Mieloch, poinformował mieszkańców jak aktualnie wygląda sytuacja odnośnie budowy miejskiej pływalni.

Został rozpisany drugi konkurs na prezesa spółki „Park Strzelnica”, ponieważ pierwszy nie został rozstrzygnięty.

- Realnie rzecz biorąc, mamy obecnie koronawirusa i nie wiemy jakie skutki przyniesie obecna sytuacja dla budżetu Gminy Mosina – będziemy to analizowali. Natomiast z drugiej strony, teraz, w czasie koronawirusa, potencjalne oferty budowy pływalni będą najtańsze, skoro brakuje różnego rodzaju inwestycji, które miały być realizowane. Firmy poszukują pracy dla siebie i w takich niekorzystnych dla firm warunkach, my dla Gminy możemy korzystniej, czyli taniej wybudować pływalnię. Kolejna rzecz – Narodowy Bank Polski obniża stopy procentowe, co przekłada się na obniżenie kosztów kredytów. Chcemy, aby w dużej mierze pływalnia była wybudowana z tak zwanych obligacji przychodowych, a w sytuacji kryzysu oprocentowanie jest teraz najniższe w historii państwa polskiego. Jest to element sprzyjający, jeśli chodzi o finansowanie budowy pływalni.
Inną rzeczą jest też to, że od instytucji państwowych i samorządowych zależy teraz, ile inwestycji będzie realizowanych na terenie gminy Mosina i na terenie całego państwa polskiego. Inwestycje, które będą prowadzone przez samorządy i przez państwo, będą dawały szansę przetrwania naszym firmom i tym również kierujemy się przy budowie sali gimnastycznej dla szkoły w Rogalinie. W maju będziemy ogłaszali przetarg na tę budowę, bo mamy świadomość, że firma która wystartuje w tym przetargu i go wygra, będzie miała czas powiedzmy półtora roku, by przy cenach niższych, czyli bez nadmiernego zysku, mogła przetrwać i utrzymać pracowników. Dla firmy to forma przetrwania, a dla Gminy - taniej wybudowana sala gimnastyczna
. – mówi burmistrz Mosina Przemysław Mieloch.

- W piątek rząd przedstawi projekt kolejnych rozwiązań, które mają wesprzeć gminy w realizacji inwestycji. Powtórzę, inwestycje państwowe i inwestycje gminne będą również formą pomocy dla firm na przetrwanie koronawirusa –
dodaje burmistrz miasta.

Przypomnijmy, że w ramach pływalni, która stanie przy „Parku Strzelnica” między ul. Strzelecką a Leszczyńską w Mosinie, zaprojektowane zostały dwa baseny: pływacki o głębokości 1,3 – 1,8 metra i wymiarach 25 x 14 metrów z 6 torami, a także rekreacyjny – podzielony na dwie strefy, obydwie o wymiarach 12 x 6 metrów i głębokości 0,8 – 1,1 metra, połączone dwoma przelotami o szerokości ok. 3 metrów.
Jedna z dwóch stref basenu rekreacyjnego będzie mogła służyć dzieciom do nauki pływania. W drugiej strefie przewidziano masażery, gejzery, przeciwprądy, leżankę rurową z napowietrzaniem. Udogodnieniem, będzie możliwość wejścia do basenu rekreacyjnego schodkami. W przestrzeni basenowej, zaprojektowana została jeszcze jedna część – z przeznaczeniem na jacuzzi. Liczba ratowników jest regulowana i będzie odpowiednia dla ilości osób korzystających. Oprócz basenów, w projekcie przewidziano zespół socjalny z trzema szatniami: dla kobiet, dla mężczyzn i dla rodzin. Każda z nich pomieści 60 osób. Powstanie również szatnia dla osób niepełnosprawnych i dwie sauny suche, a także winda na piętro obiektu. Na piętrze wyznaczona została część obiektu na wynajem pod działalność związaną z rozwojem kultury fizycznej lub zdrowotnej.
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: UM Mosina
Przeczytaj także:
„Pływalnia w Mosinie - spółka powołana”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2077/plywalnia_w_mosinie_-_spolka_powolana.html

„Budowa krytej pływalni w Mosinie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1823/budowa_krytej_plywalni_w_mosinie.html

zamknij

Przeczytaj także

PoolManager® PRO - system do zarządzania basenem hotelowym i Spa
PoolManager® PRO - to nie tylko innowacyjna i przede wszystkim praktyczna technologia uzdatniania wody Made in Germany. To także system zarządzania basenem, który oprócz uzdatniania wody spełnia wiele innych [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.