Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Ostatnie komentarze:
 • 2022-01-17 10:58:19 - Portal Basenprof
  Aby mieć pewność, że obiekt nie spełnia warunków "pływalni" zgodnie z wspomnianą Ustawą, należy przeprowadzic analizę zagrożeń i na tej podstawie określić podstawę [...]
 • 2022-01-15 16:56:30 - Sylwek
  Dziękuję za wyjaśnienie :) Zatem pojawia się pytanie kolejne, jak udostępnić formalnie turystom lub gościom hotelowym niewielką nieckę do pluskania dla dzieci i [...]
 • 2022-01-10 12:28:16 - Piwko
  P. działacze weźcie się do pracy i róbcie coś dla klubu i 9 dzielnicy. Nie traćcie czasu,bo można dużo zrobić

 • Foto - WSR
  Dodaj komentarz
  0
  2020-05-05
  Wodna Służba Ratownicza naprzeciw COVID-19
  W obecnej sytuacji, gdy obiekty basenowe są zamknięte – Służba Ratownicza nie chce czekać w domach na rozwój wypadków. Chcą czynnie wspomagać medyków w walce z koronawirusem. Przykładem na to jest Fundacja Wodna Służba Ratownicza, która współpracując z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu transportuje osoby z podejrzeniem lub stwierdzoną chorobą COVID-19.

  Z końcem kwietnia 2020 Fundacja Wodna Służba Ratownicza nawiązała współpracę z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu dotyczącą świadczenia usług transportu sanitarnego, wykonywanego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz usług pobrania i transportu materiału biologicznego osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2.  Podstawy prawne działalności Wodnej Służby Ratowniczej wynikają z trzech zapisów:
  1. Polecenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 17 marca 2020 roku nr BZ-RM.6310.80.2020.LS nakazującym zorganizowanie przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu grupy w zakresie wsparcia koordynacji działań związanych z pobieraniem i transportem wymazów biologicznych do stacji epidemiologicznej.
  2. Pismo Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia 27 kwietnia 2020 roku nr HK.9011.101.2020.JP w przedmiocie braku przeciwwskazań, aby osoby, które ukończyły kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowały zlecenia pobierania wymazów na obecność wirusa COVID-19.
  3. Brzmienie art. 6 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

  Z początkiem maja 2020 ratownicy wodni, którzy posiadają doświadczenie oraz aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przechodzą szkolenia oraz instruktaże związane z realizacją poświęconych im zadań. Po uprzednim przygotowaniu zostają rozdysponowani na poszczególne działania. Ratownicy zobowiązani są do szeregu czynności, z czego wszystkie wykonywane są ze szczególną ostrożnością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pełnym rygorem sanitarnym w odzieży ochronnej. Do pomocy zgłosili się ratownicy Wodnej Służby Ratowniczej z całej Polski przeprowadzając się na czas służby do Wrocławia.

  Przypominamy, że Wodna Służba Ratownicza pełni rolę eksperta portalu BASENPROF.
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: Wodna Służba Ratownicza
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  WATERMANIA - korzyści z wynajmu toru przeszkód w czasie wakacji - FILM
  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi okazja do przyciągnięcia większej ilości klientów na pływalnie. Niestety konkurencja jest coraz większa, bo coraz więcej gmin posiada już infrastrukturę basenową. Latem pływalnie [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.