Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - WSR

2020-05-05
Wodna Służba Ratownicza naprzeciw COVID-19
W obecnej sytuacji, gdy obiekty basenowe są zamknięte – Służba Ratownicza nie chce czekać w domach na rozwój wypadków. Chcą czynnie wspomagać medyków w walce z koronawirusem. Przykładem na to jest Fundacja Wodna Służba Ratownicza, która współpracując z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu transportuje osoby z podejrzeniem lub stwierdzoną chorobą COVID-19.

Z końcem kwietnia 2020 Fundacja Wodna Służba Ratownicza nawiązała współpracę z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu dotyczącą świadczenia usług transportu sanitarnego, wykonywanego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz usług pobrania i transportu materiału biologicznego osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2.Podstawy prawne działalności Wodnej Służby Ratowniczej wynikają z trzech zapisów:
  1. Polecenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 17 marca 2020 roku nr BZ-RM.6310.80.2020.LS nakazującym zorganizowanie przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu grupy w zakresie wsparcia koordynacji działań związanych z pobieraniem i transportem wymazów biologicznych do stacji epidemiologicznej.
  2. Pismo Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia 27 kwietnia 2020 roku nr HK.9011.101.2020.JP w przedmiocie braku przeciwwskazań, aby osoby, które ukończyły kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowały zlecenia pobierania wymazów na obecność wirusa COVID-19.
  3. Brzmienie art. 6 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Z początkiem maja 2020 ratownicy wodni, którzy posiadają doświadczenie oraz aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przechodzą szkolenia oraz instruktaże związane z realizacją poświęconych im zadań. Po uprzednim przygotowaniu zostają rozdysponowani na poszczególne działania. Ratownicy zobowiązani są do szeregu czynności, z czego wszystkie wykonywane są ze szczególną ostrożnością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pełnym rygorem sanitarnym w odzieży ochronnej. Do pomocy zgłosili się ratownicy Wodnej Służby Ratowniczej z całej Polski przeprowadzając się na czas służby do Wrocławia.

Przypominamy, że Wodna Służba Ratownicza pełni rolę eksperta portalu BASENPROF.
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: Wodna Służba Ratownicza

zamknij

Przeczytaj także

WATERMANIA - korzyści z wynajmu toru przeszkód w czasie wakacji - FILM
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi okazja do przyciągnięcia większej ilości klientów na pływalnie. Niestety konkurencja jest coraz większa, bo coraz więcej gmin posiada już infrastrukturę basenową. Latem pływalnie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.