Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Foto - WSR
  Dodaj komentarz
  0
  2020-05-05
  Wodna Służba Ratownicza naprzeciw COVID-19
  W obecnej sytuacji, gdy obiekty basenowe są zamknięte – Służba Ratownicza nie chce czekać w domach na rozwój wypadków. Chcą czynnie wspomagać medyków w walce z koronawirusem. Przykładem na to jest Fundacja Wodna Służba Ratownicza, która współpracując z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu transportuje osoby z podejrzeniem lub stwierdzoną chorobą COVID-19.

  Z końcem kwietnia 2020 Fundacja Wodna Służba Ratownicza nawiązała współpracę z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu dotyczącą świadczenia usług transportu sanitarnego, wykonywanego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz usług pobrania i transportu materiału biologicznego osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2.  Podstawy prawne działalności Wodnej Służby Ratowniczej wynikają z trzech zapisów:
  1. Polecenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 17 marca 2020 roku nr BZ-RM.6310.80.2020.LS nakazującym zorganizowanie przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu grupy w zakresie wsparcia koordynacji działań związanych z pobieraniem i transportem wymazów biologicznych do stacji epidemiologicznej.
  2. Pismo Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia 27 kwietnia 2020 roku nr HK.9011.101.2020.JP w przedmiocie braku przeciwwskazań, aby osoby, które ukończyły kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowały zlecenia pobierania wymazów na obecność wirusa COVID-19.
  3. Brzmienie art. 6 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

  Z początkiem maja 2020 ratownicy wodni, którzy posiadają doświadczenie oraz aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przechodzą szkolenia oraz instruktaże związane z realizacją poświęconych im zadań. Po uprzednim przygotowaniu zostają rozdysponowani na poszczególne działania. Ratownicy zobowiązani są do szeregu czynności, z czego wszystkie wykonywane są ze szczególną ostrożnością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pełnym rygorem sanitarnym w odzieży ochronnej. Do pomocy zgłosili się ratownicy Wodnej Służby Ratowniczej z całej Polski przeprowadzając się na czas służby do Wrocławia.

  Przypominamy, że Wodna Służba Ratownicza pełni rolę eksperta portalu BASENPROF.
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: Wodna Służba Ratownicza
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Podbasenie Fabryki Wody
  Woda jest głównym elementem, na którym skupia się odwiedzający Parku Wodnego lub basenu, nie zastanawiając się nad wieloetapowym procesem zachodzącym pod powierzchnią, który odpowiada za dostarczenie [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.