Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"
 • 2020-05-28 13:38:06 - asdf
  wszystko fajnie, ale te jasne słupy za przeszkleniem...
 • 2020-05-27 15:02:13 - Adi
  Nareszcie!

 • Foto - UM.Bydgoszcz
  Dodaj komentarz
  1
  2020-05-20
  Przetarg na budowę basenu w Bydgoszczy
  Miasto Bydgoszcz ogłosiło przetarg na budowę basenu. Przy szkole na ul. Pijarów w Bydgoszczy na Miedzyniu powstanie nowoczesna pływalnia wyposażona w atrakcyjną strefę dla dzieci oraz strefę relaksu. Prace budowlane zajmą około półtora roku.

  - To jedno z dużych przedsięwzięć, które będzie wspierać odbudowę gospodarczej koniunktury po pandemii
  – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafała Bruski. – Takich inwestycji moglibyśmy uruchomić więcej, gdyby nie ubiegłoroczna decyzja rządu skutkująca ograniczeniem dochodów miasta. W trakcie projektowania uwzględniliśmy wiele uwag mieszkańców oraz przedstawicieli szkoły. Liczę, że będzie to kolejny basen zachęcający do sportowego rozwoju i aktywności nie tylko dla uczniów ze szkoły na Miedzyniu.

  Przetarg w toku


  Koncepcja i projekt basenu przy Zespole szkół nr 8 przy ul Pijarów miasto opracowało w ostatnich latach wraz z pływalniami na Tatrzańskim (w budowie) oraz Leśnym (planowany). O kolejności realizacji zadań zadecydowali w głosowaniu mieszkańcy. Obecnie uruchomiony został przetarg na prace budowlane. Największym wyzwaniem w trakcie przygotowań zadania do realizacji były zmiany w finansowaniu samorządów skutkujące ograniczeniem dochodów miasta. Prace budowlane zajmą po podpisaniu umowy około półtora roku. Przy wyborze wykonawcy oceniane będą cena, gwarancja oraz doświadczenie osób odpowiedzialnych za sprawny przebieg budowy. Najkorzystniejsza oferta wybrana zostanie poprzez aukcję elektroniczną, która odbędzie się na specjalnej platformie Urzędu Zamówień Publicznych.

  Z atrakcjami dla najmłodszych


  Basen na Miedzyniu powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

  Oryginalna elewacja


  Całe wnętrze nasłonecznione będzie poprzez przeszkloną zachodnio-południową fasadę. Elewacja wykonana zostanie z wysokiej jakości paneli. Będą one pokryte krystaliczną powłoką, dając zaskakujący efekt kolorystyczny. Barwy zmienią się w zależności od kąta, pod jakim się na nią spojrzy oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy - zielony – brązowy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne wytwarzające czystą energię.

  Zmiany w otoczeniu


  W trakcie prac projektowych dużym wyzwaniem była niewielka rezerwa terenu pod obiekt tego typu. Ostatecznie powstanie on po stronie zachodniej w miejscu starszego placu zabaw. Wymagać będzie to w pierwszej kolejności przeniesienia urządzeń w kierunku północnym. Konieczne jest też m.in. przesadzenie części drzew. W ubiegłym roku również z myślą o ułatwieniu dojazdu utwardzona została ulica Pijarów. W ramach obecnego etapu inwestycji powstaną też drogi dojazdowe z parkingiem.

  Basen na Miedzyniu w liczbach:
  • 1 558 metrów kwadratowych powierzchni
  • 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
  • 120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
  • 25x12,5 m – wymiary niecki basenu sportowego
  • 2 kondygnacje


  Obiekt zaprojektowała Grupa TKHolding, która specjalizuje się w projektach obiektów sportowych, rekracyjnych, basenów, Auaparków, saunariach i centrach SPA.

  Materiały: UM Bydgoszcz
  
  Komentarze
  asdf
  2020-05-28 13:38:06
  wszystko fajnie, ale te jasne słupy za przeszkleniem...
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pierwsza w Polsce książka o wprowadzaniu do obrotu biocydów
  Na rynku polskim ukazała się monografia pt. "Produkty Biobójcze - Prawne aspekty wprowadzania do obrotu" autorstwa dr Martyny Wilbrandt-Gotowicz (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). Jest to [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów