Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM.Bydgoszcz

2020-05-20
Przetarg na budowę basenu w Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz ogłosiło przetarg na budowę basenu. Przy szkole na ul. Pijarów w Bydgoszczy na Miedzyniu powstanie nowoczesna pływalnia wyposażona w atrakcyjną strefę dla dzieci oraz strefę relaksu. Prace budowlane zajmą około półtora roku.

- To jedno z dużych przedsięwzięć, które będzie wspierać odbudowę gospodarczej koniunktury po pandemii
– podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafała Bruski. – Takich inwestycji moglibyśmy uruchomić więcej, gdyby nie ubiegłoroczna decyzja rządu skutkująca ograniczeniem dochodów miasta. W trakcie projektowania uwzględniliśmy wiele uwag mieszkańców oraz przedstawicieli szkoły. Liczę, że będzie to kolejny basen zachęcający do sportowego rozwoju i aktywności nie tylko dla uczniów ze szkoły na Miedzyniu.

Przetarg w toku


Koncepcja i projekt basenu przy Zespole szkół nr 8 przy ul Pijarów miasto opracowało w ostatnich latach wraz z pływalniami na Tatrzańskim (w budowie) oraz Leśnym (planowany). O kolejności realizacji zadań zadecydowali w głosowaniu mieszkańcy. Obecnie uruchomiony został przetarg na prace budowlane. Największym wyzwaniem w trakcie przygotowań zadania do realizacji były zmiany w finansowaniu samorządów skutkujące ograniczeniem dochodów miasta. Prace budowlane zajmą po podpisaniu umowy około półtora roku. Przy wyborze wykonawcy oceniane będą cena, gwarancja oraz doświadczenie osób odpowiedzialnych za sprawny przebieg budowy. Najkorzystniejsza oferta wybrana zostanie poprzez aukcję elektroniczną, która odbędzie się na specjalnej platformie Urzędu Zamówień Publicznych.

Z atrakcjami dla najmłodszych


Basen na Miedzyniu powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

Oryginalna elewacja


Całe wnętrze nasłonecznione będzie poprzez przeszkloną zachodnio-południową fasadę. Elewacja wykonana zostanie z wysokiej jakości paneli. Będą one pokryte krystaliczną powłoką, dając zaskakujący efekt kolorystyczny. Barwy zmienią się w zależności od kąta, pod jakim się na nią spojrzy oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy - zielony – brązowy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne wytwarzające czystą energię.

Zmiany w otoczeniu


W trakcie prac projektowych dużym wyzwaniem była niewielka rezerwa terenu pod obiekt tego typu. Ostatecznie powstanie on po stronie zachodniej w miejscu starszego placu zabaw. Wymagać będzie to w pierwszej kolejności przeniesienia urządzeń w kierunku północnym. Konieczne jest też m.in. przesadzenie części drzew. W ubiegłym roku również z myślą o ułatwieniu dojazdu utwardzona została ulica Pijarów. W ramach obecnego etapu inwestycji powstaną też drogi dojazdowe z parkingiem.

Basen na Miedzyniu w liczbach:
  • 1 558 metrów kwadratowych powierzchni
  • 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
  • 120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
  • 25x12,5 m – wymiary niecki basenu sportowego
  • 2 kondygnacje


Obiekt zaprojektowała Grupa TKHolding, która specjalizuje się w projektach obiektów sportowych, rekracyjnych, basenów, Auaparków, saunariach i centrach SPA.

Materiały: UM Bydgoszcz

zamknij

Przeczytaj także

Suszarki, które sprawdzą się na każdym basenie
Szybko, bezpiecznie i skutecznie – tak powinny działać suszarki do włosów i rąk, z którymi mamy do czynienia na pływalniach. Muszą wysuszyć włosy po wyjściu z wody i ręce po opuszczeniu toalety. W ofercie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.