Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - KPRM

2021-03-25
Obostrzenia i rekomendacje od 27 marca do 9 kwietnia
W dniu dzisiejszym 25 marca odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Adama Niedzielskiego. Rząd zapowiedział dodatkowe obostrzenia i rekomendacje, które będą obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia.

Od soboty nowe dodatkowe obostrzenia wprowadzone zostaną na 2 tygodnie, od 27 marca do 9 kwietnia. W branży sportowej wiele się nie zmieniło - działalność obiektów sportowych ograniczona zostaje wyłącznie do sportu zawodowego, baseny, saunaria, centra fitness, hotele nadal zamknięte.

Lista nowych obostrzeń:
 • Ograniczenie obiektów sportowych wyłącznie dla sportu zawodowego, wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.
 • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
 • W placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2; 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.
 • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte
 • Limit osób w obiektach kultu religijnego – jedna osoba na 15m.
 • Salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody zamknięte
 • Żłobki i przedszkola zamknięte, wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Pozostałe ograniczenia – bez zmian

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:
 • Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.
 • Hotele – obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
 • Kultura – wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
 • Sport – zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Rząd rekomenduje pracę zdalną, oraz spędzenie świąt wielkanocnych z domownikami.
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: KPRM

zamknij

Przeczytaj także

Remont czy projekt basenu – najważniejsze są szczegóły
Kiedy projektujemy, lub po prostu przygotowujemy się do remontu basenu warto pochylić się nad z pozoru wydawałoby się mniej istotną kwestią, jaką są wykończenia. To od tych szczegółów zależy bowiem, jak odbiorą i [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.