Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

ForrentFednog yyecz - wysłana przez Oceawlplame
essay writer online  how to write a essay essaytypercom  <a href="https://collegeessaylke.com/ ">writes your essay for you </a>...
Nauka Pływania na terenie basenu w Hotelu - wysłana przez Tomek
Tak naprawdę to brak jest szczegółowych wykładni prawnych jak powinny przebiegać takie zajęcia, ale nie wyobrażam sobie prowadze...
Dura lex, sed lex - jednak trochę martwe - wysłana przez Grzegorz Wojciul - ANCHEM
Dzień dobry.Wymagania określone w krajowych aktach prawnych dotyczą jakości wody basenowej i nie określają wymagań technicznych ...
Ostatnie komentarze:
 • 2021-05-10 21:38:58 - maja
  Witam, Jaka jest żywotność baterii solarnych w prysznicu
 • 2021-04-30 00:13:36 - Obywatel
  Produkt bez rewelacji, wanny trudne w obsłudze jeżeli chodzi o utrzymanie wody w czystości, pomimo zastosowania systemów solnych i innych bajerów, wodę trzeba monitorować [...]
 • 2021-04-14 10:25:49 - InstruktorPlywaniaNiemowla
  Baseny zamknięte? Nie masz wanny ani plastikowej wanienki? Nie pozwól by Pandemia spowodowała, że zanikną pierwotne odruchy wykorzystywane w nauce pływania niemowląt u [...]

 • Foto - ZIS Kraków
  Dodaj komentarz
  0
  2021-04-26
  Krakowskie baseny - „Wpływamy na zdrowie”
  Rozbudowa i unowocześnianie infrastruktury sportowej w mieście od lat są priorytetem dla władz Krakowa. Pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie nowe oblicza i blask odzyskują boiska, na których montowane są nowoczesne nawierzchnie poliuretanowe. Powstają również miejskie inwestycje w obiekty przeznaczone do sportów halowych – w tym przyszkolne i klubowe. Z inicjatywy ZIS powstała także strategia ,,Wpływamy na zdrowie”, która ma doprowadzić do tego, aby mieszkańcy każdej dzielnicy Krakowa mieli swobodny dostęp w bliskiej odległości do krytej pływalni.

  Nie brakuje również inwestycji o charakterze dzielnicowym i miejskim. Już niebawem historyczna dzielnica Krakowa – Nowa Huta zyska kolejny kryty basen pływacki oraz nowoczesną salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 74.

  Wpływamy na zdrowie


  Pływanie jest jedną z najzdrowszych aktywności, zalecanych przez lekarzy i fizjoterapeutów. Ten fakt sprawił, że Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postanowił wpłynąć na zdrowie poprzez inwestowanie w kolejne inwestycje dla mieszkańców. Od 2009 wybudowanych zostało 6 basenów, a obecnie prowadzone są 2 inwestycje. W planach jest powstanie następnych 3 w najbliższych latach. Celem jest m. in. basen olimpijski (50 m), który planowany jest przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino.

  Krakowianie skorzystają z nowoczesnej krytej pływalni


  Przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie (Dzielnica XIV Czyżyny) zostanie oddana do użytku nowa inwestycja. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej krytej pływalni składającej się z basenu pływackiego o długości 25 m z sześcioma torami z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu do nauki pływania   o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzika dla dzieci głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób. Budynek wyposażony będzie w zaplecze szatniowo-sanitarne. Komunikację ze szkołą zapewni łącznik, który pozwoli na bezpośrednie przejście z budynku szkoły do budynku basenu.

  Inwestycja jest już gotowa, a operatorem basenu została Szkoła Podstawowa nr 155. Pływalnia ma być przede wszystkim wykorzystywana dla potrzeb szkoły na zajęcia lekcyjne, a popołudniami komercyjnie – przez okolicznych mieszkańców.

  Obiekt zostanie udostępniony w momencie, kiedy pozwolą na to przepisy związane z obostrzeniami w walce z pandemią koronawirusa.


   

  Basen dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych


  Basen będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Różnica wysokości między terenem przy wejściach, a kondygnacją parteru wyniesie 2 cm. Z parteru na każdą kondygnację będzie możliwy dostęp za pomocą windy zaopatrzonej w pochwyty dla niepełnosprawnych. Ponadto w budynku zaprojektowano zespoły szatniowe dla osób niepełnosprawnych w części sal sportowych oraz w części basenowej. W pomieszczeniach ogólnodostępnych zastosowano drzwi o szerokości skrzydła 100 cm.


  W planach kolejna kryta pływalnia


  W opracowanym projekcie jest już kolejny basen, który przyczyni się do rozwoju umiejętności pływackich młodzieży zwłaszcza z Dzielnicy XV Mistrzejowice. Kryta pływalnia o długości 25 metrów planowana jest przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 (os. Bohaterów Września 13) wyposażona będzie w jacuzzi, zespół saun, zespół szatniowy dla klientów komercyjnych oraz uczniów szkoły. Budynek połączony zostanie ze szkołą łącznikiem. Planowana jest także kawiarnia, parking i pomieszczenia techniczne.


   

  Szkoła Podstawowa nr 74 zyska nowoczesną salę gimnastyczną


  Program inwestowania Miasta Krakowa w obiekty przyszkolne – w tym hal i sal sportowych lub rewitalizacji boisk sprawia, że z roku na rok w naszym mieście młodzież i mieszkańcy mają coraz więcej możliwości aktywnego spędzania czasu. Następne lata przyniosą dalszy rozwój infrastruktury sportowej w Nowej Hucie.

  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisał umowę i rozpoczął budowę sali gimnastycznej z zapleczem i z łącznikiem do budynku Szkoły Podstawowej nr 74 na osiedlu Branice w Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Oddanie hali sportowej do użytku planowane jest najpóźniej w 2022 roku.

  W ramach inwestycji powstanie sala gimnastyczna z zapleczem i z łącznikiem prowadzącym do budynku szkoły. Projekt obejmuje również rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego oraz śmietnika i budowę nowego. Przewidziano także zmiany w układzie komunikacji kołowej na terenie działki – przebudowę zjazdu, budowę drogi pożarowej, miejsc parkingowych oraz budowę chodników i związanych z nimi obiektów małej architektury – ławek, koszy na śmieci, stojaki na rowery itp. Budynek sali zaprojektowano jako obiekt częściowo dwukondygnacyjny, o wymiarach 45,75 x 20,95 m przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych.

  W 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 74 zyskała, za sprawą inwestycji nadzorowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Budowa sali gimnastycznej sprawi, że placówka otrzyma w pełni komfortowe warunki do rozwijania sportowych pasji swoich podopiecznych.


   

  Nowe oblicza inwestycji sportowych w Nowej Hucie


  Nowa Huta zyskała kolejne sportowe inwestycje, m.in. po Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego 6 czy basenie na os. Handlowym przy Szkole Podstawowej nr 91. To nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią, które pojawiły się przy czterech nowohuckich szkołach: SP nr 126 (os. Tysiąclecia 57), SP nr 104 (os. Wysokie 7), SP nr 80 (os. Na Skarpie 80) czy SP nr 142 (ul. Drożyska 13). Kompleksy sportowe składają się z boisk ze sztuczną trawą do piłki nożnej oraz do gier zespołowych z nawierzchnią poliuretanową. Wokół obiektów został także zagospodarowany teren, a w przypadku 3 z inwestycji, wygospodarowano także przestrzeń na bieżnie czy skocznie do skoku w dal. Program rewitalizacji boisk przyszkolnych sprawia, że z roku na rok w Krakowie coraz mniej jest boisk starego typu. Rejon Nowej Huty i okolicznych dzielnic w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się obszarem, w którym wszystkie boiska przyszkolne będą nowoczesne i w pełni bezpieczne. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotowuje kolejne realizacje, aby w historycznej dzielnicy miasta – Nowej Hucie nadal rozwijać infrastrukturę sportową.

  Oprócz wspomnianej wcześniej sali gimnastycznej przy ul. Branickiej, inne inwestycje, będące w fazie opracowania projektowego, to budowy: hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 89 (os. Piastów 34a), hali widowiskowo-sportowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych na terenie XXX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, oświetlonego boiska piłkarskiego (pełnowymiarowego) wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym przy ul. Drożyska.

  Infrastruktura sportowa dla mieszkańców Krakowa


  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie opracował bazę, dzięki której mieszkańcy miasta w przystępny sposób mogą odszukać interesujące ich obiekty sportowe. Zamieszczona na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie baza to zbiór ponad 100 obiektów sportowych, które można filtrować – między innymi po dyscyplinie sportu, rodzaju obiektu czy lokalizacji.

  Dzięki narzędziu, mieszkańcy Krakowa w szybki sposób mogą odnaleźć najbliższe ich adresowi zamieszkania boisko, basen czy halę sportową oraz uzyskać niezbędne informacje dotyczące korzystania z danego obiektu. Do bazy wprowadzane są także inwestycje obecnie realizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz te, które są planowane na najbliższe lata.
  Materiały: ZIS Kraków
  Przeczytaj także:
  „Rozbudowa obiektów sportowych w Krakowie”
  - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2775/rozbudowa_obiektow_sportowych_w_krakowie.html

  „II etap budowy hali sportowej w Krakowie” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2754/ii_etap_budowy_hali_sportowej_w_krakowie.html

  „Przetarg na dzierżawę basenu przy Eisenberga w Krakowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2763/przetarg_na_dzierzawe_basenu_przy_eisenberga_w_krakowie.html

  „Dostępna baza krakowskich obiektów sportowych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2698/dostepna_baza_krakowskich_obiektow_sportowych.html

  „Nowe krakowskie baseny dostępne już na wiosnę” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2668/nowe_krakowskie_baseny_dostepne_juz_na_wiosne.html

  „Krakowskie obiekty doposażone w infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych” - www.basenprof.pl/coslychac/2667/krakowskie_obiekty_doposazone_w_infrastrukture_dla_osob_niepelnosprawnych.html

  „Podsumowanie działań ZIS w Krakowie w 2020 roku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2574/podsumowanie_dzialan_zis_w_krakowie_w_2020_roku.html

  „Rozbudowa basenów KS Clepardia w Krakowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2522/rozbudowa_basenow_ks_clepardia_w_krakowie.html

  „Basen przy ul. Kijowskiej - prezent na 60-lecie SP nr 5” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2513/basen_przy_ul_kijowskiej_-_prezent_na_60-lecie_sp_nr_5.html

  „„Wpływamy na zdrowie” cz. 4 - baseny przyszkolne Kraków” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2507/wplywamy_na_zdrowie_cz_4_-_baseny_przyszkolne_krakow.html

  „„Wpływamy na zdrowie” - basen przy ul. Eisenberga 2” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2453/wplywamy_na_zdrowie_-_basen_przy_ul_eisenberga_2.html

  „Centrum Eisenberga czeka na ofertę” - www.basenprof.pl/aktualnosci/389/centrum_eisenberga_czeka_na_oferte.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Solanka
  Według hydrogeologii solanka jest wodą o mineralizacji ogólnej wynoszącej co najmniej 35 g/dm3. W dziedzinie zwanej balneoterapią solankę wykorzystuje się do kąpieli. Stosuje się do tej czynności wodę [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.