Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]
 • 2022-06-07 09:45:37 - anonim
  Czy polskie przepisy aktualnie regulują kwestie antypoślizgowości posadzek na basenach hotelowych i powyższe zasady z artykuły z nich wynikają czy jest to tylko Państwa [...]
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)

 • Foto - www.moksir.chrzanow.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2021-08-09
  Na Kątach powstaną innowacyjne baseny oraz stadion miejski
  W ciągu roku na Chrzanowskich Kątach na powstać nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy, w którego skład wejdą niezadaszone baseny, a także stadion miejski. Zrealizowanie tego przedsięwzięcia jest szacowane w granicach 16,5 mln zł.

  Basen na Kątach cieszył się kiedyś dużą popularnością wśród mieszkańców ze we względu na jego korzystne położenie niedaleko centrum miasta. Niestety zły stan techniczny spowodował, że obiekt został zamknięty w 2017r.

  Dążenie do odbudowania obiektu trwało wiele lat. Początkowo, w planach rozważano wybudowanie tradycyjnego basenu, lecz byłoby znacznie kosztowniejsze. Z tego też względu, na miejsce basenów z głęboką, betonową niecką pojawią się baseny tzw. napowierzchniowe. Niecki takich basenów są płytsze i wznoszą się ponad poziom terenu, co wiąże się z optymalizacją kosztów budowy, a zarazem mniejszą eksploatacją.

  Mamy już pozwolenie na budowę, przygotowana została niezbędną dokumentacja. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej inwestycji. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku -
  powiedział Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

  Uwzględniając wielkość projektu inwestycyjnego oraz kosztorys, wstępnie brano pod uwagę podział inwestycji na etapy. Jako pierwsze miały zostać zbudowane baseny, a następnie stadion miejski. Po zasięgnięciu opinii przedstawicieli klubów sportowych, a także członków rady osiedla Kąty uzgodniono, iż projekt zostanie wykonany całościowo.

  Na całym terenie muszą zostać wykonane prace ziemne i odwodnienie. Robienie tego etapami wiązałoby się z wyższymi o ok. 15 proc. kosztami. Dlatego inwestycja zostanie zrealizowana w całości
  - tłumaczy Robert Maciaszek.

  Całościowa realizacja inwestycji może pociągnąć za sobą jej przedłużenie, a więc może nie być wykończona przed następnym sezonem letnim. 

  Bardzo ważnym przedsięwzięciem dla miasta jest również budowa stadionu miejskiego. Infrastruktura sportowa najnowszej generacji ma zapewnić inspirację do rozkwitu okolicznych klubów. Chrzanowski Stadion Fablok jest obiektem prywatnym i obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym, więc nowy stadion jest bardzo potrzebny. Boisko, które powstanie będzie wyposażone w trybuny, oświetlenie, sztuczna trawę, szatnie oraz zaplecze. 

  Przedsięwzięcia związane z budową basenów, stadionu miejskiego i parkingu wymagają nakładu pieniężnego w wysokości około 16,5 mln złotych. Po finalizacji przetargu będzie znana precyzyjna suma tych inwestycji. Ta niebagatelna kwota będzie olbrzymim wydatkiem dla gminy.

  Projekt "Cztery Kąty" zamierzamy zgłosić do rządowego programu Polski Ład jako jedną z trzech gminnych inwestycji. Liczymy, że uda nam się pozyskać dofinansowanie na ten cel i jeszcze w tym roku rozpocząć budowę
  - dodaje Robert Maciaszek.

  Ponadto, Gmina Chrzanów ma zamiar zainwestować w kilka innych projektów, które także planuje zgłosić do programu Polski Ład a jest to m.in. rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie wraz z budową sali sportowej.
  Autor: Joanna Maląg - portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Maszyny sprzątające ze zbiornikiem antybakteryjnym
  Szatnie i ciągi komunikacyjne stref basenowych to miejsca wymagające szczególnej uwagi. Z jednej strony wszechobecna w tych strefach woda powinna być regularnie zbierana, z drugiej kluczowym aspektem jest zapewnienie ochrony [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.