Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.aquapark.lodz.pl

2021-08-19
Pierwszy Jubileusz Mega Zjeżdżalni w Aquapark Fala
Z okazji pierwszego jubileuszu Mega Zjeżdżali w łódzkim Aquaparku Fala postanowiliśmy zadać kilka pytań odnoście wpływu na obłożenie po zamontowaniu owej atrakcji, pandemii oraz planów na przyszłość. Do udzielenia odpowiedzi udało nam się skontaktować z Panią Beata Olczak, która jest Specjalista ds. Promocji i Sprzedaży w łódzkim Aquaparku.

Joanna Maląg: 14 sierpnia Mega Zjeżdżalnia na łódzkim Aquaparku Fala obchodziła swój pierwszy jubileusz. Czy dzięki tej atrakcji zwiększyło się zainteresowanie klientów obiektem?

Beata Olczak:
Nasz obiekt istnieje prawie 14 lat, więc jest znakomicie znany większości łodzian. Nowa wieża z czterema zjeżdżalniami już od momentu ogłoszenia przetargu w sierpniu 2019 roku wzbudzała niemałe emocje wśród fanów łódzkiego Aquaparku. Otwarcie nowej atrakcji w sierpniu 2020 roku było wielkim świętem dla małych i dużych... Analizując frekwencję po otwarciu zjeżdżalni w sierpniu i we wrześniu 2020 roku trudno jednoznacznie stwierdzić, jak nowa wieża przyczyniła się do wzrostu frekwencji, gdyż jej otwarcie przypadło na okres pandemii, obostrzenia ilościowe oraz unikanie przez klientów dużych skupisk ludzkich z uwagi na możliwość transmisji koronawirusa. Od 17 października 2020 do 28 maja 2021 roku decyzją rządu obiekt pozostawał zamknięty. Zimna i późna wiosna długo nie pozwalała na otwarcie basenów zewnętrznych, a klienci jeszcze z nieufnością wychodzili z domów, aby odnowić swoje nawyki sportowo - rekreacyjne. Wiele zakładów pracy tnąc koszty wycofało się z dofinansowania kart sportowych, co także miało wpływ na frekwencję w obiekcie. Bardzo słoneczny i upalny lipiec zaowocował rekordową frekwencją w ilości 123 060 odwiedzających, bo oprócz łodzian, którzy zdecydowali się na spędzenie urlopu na FALI, gościliśmy wielu turystów z województwa łódzkiego oraz przejezdnych z Polski.

Joanna Maląg: Która ze zjeżdżalni Twister, Thunder, Anaconda czy Banzai cieszy się największym zainteresowaniem i jak Pani myśli dlaczego?

Beata Olczak:
Każda ze zjeżdżalni ma swoich fanów, bo każda adresowana jest do trochę innej grupy wiekowej. Najmłodsi uwielbiają łagodną, długą i krętą Anacondę. Wielbiciele ekstremalnych wrażeń doceniają zjeżdżalnię Banzai, gdzie doświadczają efektu swobodnego spadania.  Klienci zachwyceni są  Twisterem z uwagi na jego niezwykle bogaty program audio-wizualny, inni twierdzą, że Thunder jest jedyną tego typu atrakcją na skalę całego kraju nie tylko z uwagi na wrażenia wzrokowe, ale ciekawe ruchy wahadłowe, którym poddawany jest ponton przechodząc przez dwa rożki.

Joanna Maląg: Kto był wykonawcą zjeżdżalni?

Beata Olczak:
Nowe zjeżdżalnie wykonała firma POLGLASS.

Joanna Maląg: Jak w ogóle wygląda obłożenie obiektu? (maksymalne, średnie)

Beata Olczak:
Średnie obłożenie obiektu wynosi dziennie około 4 tysięcy odwiedzających, a w upalne dni przypadające w weekendy sięga nawet 8 tysięcy osób.

Joanna Maląg:
Jak sobie radzą Państwo z limitami w związku z Covid-19? (75% obłożenia + zaszczepieni bez limitu)

Beata Olczak:
Limit 75% obłożenia jakiemu jesteśmy poddani w okresie pandemii wynosi u nas 1926 osób, które na raz mogą przebywać w Aquaparku, co jest ilością na tyle dużą, że rzadko kiedy jest przekraczany. W sezonie letnim zdarzyło się tylko kilka razy, że doszliśmy w danym momencie do ram limitowych, wtedy osoby zaszczepione, które chciały wejść poza limitem, mogły dobrowolnie okazać kasjerowi świadectwo pełnego zaszczepienia i wchodziły bez oczekiwania na zwolnienie się miejsca.

Joanna Maląg: Czy odwiedzający muszą czekać w kolejce przed wejściem do Aquaparku?

Beata Olczak:
Kolejki przed Aquaparkiem zdarzają się, kiedy jednocześnie większa ilość osób postanowi nas odwiedzić w tym samym czasie. Staramy się na bieżąco rozładowywać ruch poprzez odpowiednio dużą ilości czynnych stanowisk kasowych, dodatkowo otworzyliśmy kasy letnie, osobną kasę do obsługi klientów Strefy Saun, jak również ustawiliśmy biletomat. Wprowadziliśmy również sprzedaż internetową, za pośrednictwem której można kupić bilety normalne, doładować lub zakupić kartę abonamentową. Klienci wychodzący z obiektu mogą rozliczyć opaskę za pośrednictwem automatu rozliczeniowego, co także znacząco skraca czas obsługi.

Joanna Maląg: Czy planują Państwo jakieś nowe atrakcje na najbliższe sezony?

Beata Olczak:
Aquapark cały czas się rozwija, udoskonala i modernizuje. Przerwy w działalności obiektu spowodowane lockdownem wykorzystane zostały na rozległe remonty wszystkich stref, budowę nowego basenu solankowego z solą z Ciechocinka i oddanie go do użytku w lipcu 2021 roku. Już w sierpniu oddamy do dyspozycji klientów dwa jacuzzi solankowe - jedno z nich z solą borowinową, drugie z solą magnezowo-potasową z Kłodawy.

Joanna Maląg:
Dziękuje pięknie za poświęcony czas i życzę dużego obłożenia w przyszłym sezonach.
Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
Materiały: Aquapark FALA
Przeczytaj także:
„Uroczyste wręczenie nominacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3012/uroczyste_wreczenie_nominacji_na_igrzyska_paraolimpijskie_w_tokio.html

„Nocne Pływanie i Saunowanie na Fali” - www.basenprof.pl/sauny/aktualnosci/3010/nocne_plywanie_i_saunowanie_na_fali.html

„Najgłębszy basen na świecie w Dubaju” - www.basenprof.pl/baseny_na_swiecie/2999/najglebszy_basen_na_swiecie_w_dubaju.html

„Aquanale 2021 już tuż tuż” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2983/aquanale_2021_juz_tuz_tuz.html

„MKDNiS wspiera rozwój infrastruktury sportowej w regionach” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2995/mkdnis_wspiera_rozwoj_infrastruktury_sportowej_w_regionach.html

„XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne INSTALACJE BASENOWE” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2976/xiii_sympozjum_naukowo-techniczne_instalacje_basenowe.html

„Nowy basen solankowy w Fala Łódź” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2922/nowy_basen_solankowy_w_fala_lodz.html

zamknij

Przeczytaj także

Wsparcie z funduszy UE dla branży turystycznej
Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. W ramach środków z funduszy europejskich planowane jest w latach 2023-2026 uruchomienie „Inwestycji w dywersyfikację [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.