Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualnościFoto - www.fabrykawody.eu

2021-11-29
Montaż świetlików Fabryki Wody
Zapraszamy do obejrzenia filmu z budowy Fabryki Wody w Szczecinie, w którym przedstawiono montaż świetlików.

Na budynkach Fabryki Wody zastosowano dwa rodzaje świetlików, których wspólnym mianownikiem jest dostarczenie naturalnego światła słonecznego do wnętrza obiektu. Pierwszym z rozwiązań są świetliki tubowe, które zainstalowane zostały na budynku Aquaparkowym. Doświetlają one strefę brodzika dla najmłodszych dzieci oraz pomieszczenia kasowe na poziomie parteru i pierwszego piętra. Świetliki te składają się z kopuły, która ma zadanie wyłapywać światło słoneczne, tuby światłonośnej oraz dyfuzora. W kopule zamontowany jest reflektor odbijający światło, umożliwiający efektywne działanie świetlika niezależnie od pory roku i dnia, również przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

Drugim rozwiązaniem są świetliki z foli (membrany) ETFE. Znajdować się one będą na budynku Aquaparkowym, nad halą basenu rekreacyjnego i saunarium. Z kolei nad Edukatorium zainstalowany będzie największy świetlik. Składa się on z 24 poduszek rozwiniętych na stalowej konstrukcji. Po zakończeniu prac instalacyjnych, ostatnim etapem robót jest doprowadzenie powietrza do poduszki i jej nadmuchanie. Powierzchnia tego świetlika to ok. 600m2.
Materiały: Fabryka Wody Szczecin

zamknij

Przeczytaj także

Przechlorowanie wody basenowej
Wielu spośród Państwa zastanawia się, z jakiego powodu wodę basenową należy od czasu do czasu przechlorować, mimo że wyniki badań mikrobiologicznych nie wskazują na występowanie skażenia. Taka praktyka uzasadniona jest z dwóch [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.