Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.gdansk.pl - Basen w Brzeźnie ma przypominać basen na Stogach
  Dodaj komentarz
  0
  2022-02-10
  W Brzeźnie powstanie miejska pływania
  Brzeźno, po Oruni i Stogach, będzie kolejną dzielnicą w dolnym tarasie miasta, w której powstanie miejska pływalnia. Biuro Rozwoju Gdańska pracowało w ostatnich miesiącach nad zmianami w miejscowym planie zagospodarowania, które umożliwiają taką inwestycję przy ul. Krasickiego 10. W tegorocznym budżecie Gdańska zabezpieczono z kolei pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla basenu w Brzeźnie. Przetarg ogłoszony zostanie więc w tym roku.

  Teren, który wskazało miasto, jako najbardziej odpowiedni dla nowego miejskiego basenu, jest własnością Skarbu Państwa. Obecnie trwa proces pozyskiwania przez Miasto terenu od Wojewody Pomorskiego - będzie to nieodpłatne nabycie w formie umowy darowizny. 31 grudnia 2021 r. Wojewoda Pomorski wydał zarządzenie w sprawie zgody na dokonanie takiej darowizny na rzecz Miasta Gdańska. W umowie darowizny zostanie określony cel na jaki wyznaczone działki zostaną przekazane, a będzie to "budowa basenu dzielnicowego w Gdańsku oraz utrzymanie rowu melioracyjnego", znajdującego się na sąsiedniej działce.

  O przekazanie terenu przy ul. Sybiraków i Krasickiego, gdzie mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10, wystąpiła prezydent Gdańska. Wniosek w tej sprawie przygotowali też, przy wspólnej zgodzie, radni z wszystkich trzech klubów w Radzie Miasta Gdańska, a więc z Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Wszystko Dla Gdańska.


   
  - Do Wojewody Pomorskiego wpłynął wniosek Prezydenta Miasta Gdańska w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa, oznaczonej jako działki: nr 258 o powierzchni 1,2340 ha oraz nr 245 o powierzchni 0,0199 ha, położonej w Gdańsku w rejonie ul. Sybiraków i Krasickiego [...] Ponadto radni Miasta Gdańska pisemnie zwrócili się do Wojewody Pomorskiego z prośbą o uwzględnienie ww. wniosku Prezydenta - potwierdza Marcin Tymiński, rzecznik Wojewody Pomorskiego.

  Działka nr 258 sklasyfikowana jest obecnie jako użytki rolne, a więc "grunty orne, łąki oraz pastwiska trwałe, sady i grunty pod rowami". Działka ta jest niezagospodarowana, obecnie porośnięta samosiejkami. Z kolei działka nr 245 stanowi grunty orne i również jest niezabudowana.

  Zanim złożono wniosek do Wojewody, Urząd Miejski w Gdańsku przeanalizował nieruchomości w Brzeźnie będące własnością Gminy. Okazało się, że żadna z nich nie spełnia wystarczających warunków pod względem lokalizacji, komunikacji i powierzchni na powstanie basenu wraz z zapleczem. Odpowiedni jest za to wspomniany teren należący do Skarbu Państwa.

  Potrzebę powstania basenu w Brzeźnie od wielu lat zgłaszają mieszkańcy i Rada Dzielnicy. Planowana inwestycja zostanie zrealizowana w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Pływalnia, podobnie jak te działające na Stogach, Oruni, Kokoszkach i Osowej, będzie obiektem przyszkolnym, ogólnodostępnym, przeznaczonym dla uczniów szkoły oraz dla mieszkańców. Basen ten ma mieć także podobne rozwiązania techniczno - funkcjonalne, jakie znajdują się na pływalniach miejskich przy ul. Stryjewskiego 28 w dzielnicy Stogi oraz przy ul. Smoleńskiej 6/8 w dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce.

  - Jednocześnie mając na uwadze zabezpieczenie interesu Skarbu Państwa, powyższa zgoda została wyrażona pod warunkiem zastrzeżenia w umowie darowizny obowiązku realizacji jej celu w terminie 5 lat od daty zawarcia umowy. Zgodnie z przepisami w przypadku niewykorzystania nieruchomości na wskazany cel, a także w przypadku niezrealizowania celu w terminie, darowizna podlega odwołaniu (tym samym wróciłaby do zasobu Skarbu Państwa)
  - informuje Marcin Tymiński.

  Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna, umożliwiający budowę basenu w tej dzielnicy, przegłosowano podczas styczniowej sesji Rady Miasta Gdańska.

  - Przypomnę, że w 2018 roku kilka tysięcy osób: mieszkańców Brzeźna, Letnicy i Nowego Portu, podpisało się pod wnioskiem o budowę takiej pływalni przy ul. Krasickiego 10. To lokalizacja, która świetnie łączy te trzy dzielnice. To przyszłościowy teren, z dużym potencjałem. Chcielibyśmy, aby ten basen został stworzony według projektu, na bazie którego powstała pływalnia na Stogach czy na Oruni - podkreślał podczas styczniowej sesji Cezary Śpiewak-Dowbór, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska. - W budżecie Gdańska na 2022 rok mamy zapewnione środki na projekty budowlane dla nowych inwestycji, w tym właśnie dla basenu w Brzeźnie
  - dodał.

  Uchwalony plan dla Brzeźna, dla rejonu ulic Krasickiego i Sybiraków, umożliwia budowę basenu dedykowanego dla trzech dzielnic: Brzeźna, Nowego Portu i Letnicy, przy ZSO nr 10. W okolicach szkoły pojawią się ogólnodostępne tereny zieleni urządzonej, gdzie dodatkowo wzmocniono ochronę istniejącego starodrzewu i uzupełniono szpaler drzew okalający szkolne tereny sportowe.
  Materiały: UM Gdańsk
  Przeczytaj także:
  „Program Klub - zmiana terminu składania wniosków”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3209/program_klub_-_zmiana_terminu_skladania_wnioskow.html

  „Nabór do programu Sport Wszystkich Dzieci 2022” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3188/nabor_do_programu_sport_wszystkich_dzieci_2022.html

  „Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp” - www.basenprof.pl/artykuly/3160/automatyczna_bezdotykowa_mobilna_stacja_do_dezynfekcji_stop.html

  „Umowa na projekt lodowiska z basenem w Gdańsku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3087/umowa_na_projekt_lodowiska_z_basenem_w_gdansku.html

  „Centrum rozgrzewkowe na terenie GOKF w Gdańsku” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2846/centrum_rozgrzewkowe_na_terenie_gokf_w_gdansku.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
  Za oknem resztki śniegu, wiosna tuż tuż a za chwilę lato i wakacje. To najwyższy czas aby rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.