Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Foto - www.gdansk.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2022-08-01
  Dwa nowe baseny w Gdańsku - oferty w przetargu
  Miasto Gdańsk ogłosiło przetarg na opracowanie projektów dwóch miejskich pływalni - jedna ma powstać w okolicach szkoły i przedszkola przy al. Pawła Adamowicza na Ujeścisku-Łostowicach, druga w Brzeźnie w sąsiedztwie ul. Sybiraków i Krasickiego. Do obydwu przetargów zgłosiło się kilka firm.

  Jedna z miejskich pływalni ma powstać przy al. Pawła Adamowicza oraz pętli Ujeścisko i torowiska Nowej Warszawskiej. W tym miejscu Miasto zaplanowało także budowę lodowiska. Przez cały rok będzie można także popływać w Brzeźnie w rejonie ulic Sybiraków i Krasickiego. Miejska pływalnia w Brzeźnie ma przypominać wyglądem i rozwiązaniami już istniejące pływalnie.

  Zakończyły się dwa przetargi dotyczące wykonania dokumentacji projektowych dla nowych publicznych pływalni. Do obu przystąpiło kilku chętnych, i co istotne, część ofert mieści się z zaplanowanych na ten cel budżetach. Obecnie są one analizowane.

  Nowy basen miejski na Ujeścisku-Łostowicach


  W tej dzielnicy zaplanowano budowę basenu miejskiego w ramach realizacji większego przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą: "Budowa całorocznego, krytego lodowiska w Gdańsku, w dzielnicy Ujeścisko - Łostowice". Inwestycję podzielono na kilka etapów realizacji. Drugim z nich jest basen. W obiekcie powinna znaleźć się hala basenowa z basenem o długości 25 m (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi, jacuzzi i sauną. Powinny być tam także szatnie i sanitariaty. Projektanci muszą też zaplanować strefę wejściową z szatnią i kasą, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe, techniczne, socjalne i biurowe.

  Powierzchnia użytkowa nowego basenu wyniesie 1 045,00 mkw, a kubatura 14 400 m szesc. Długość budynku liczyć będzie 39,75 m,a jego szerokość - 30,20 m.

  Obecnie opracowywany jest już pierwszy etap inwestycji - projekt budowy lodowiska rekreacyjnego, który w swoim zakresie uwzględnia projekt zagospodarowania i budowę sieci uzbrojenia zewnętrznego docelowo dla wszystkich czterech etapów inwestycji, w tym również basenu.

  Co istotne, układ chłodniczy lodowiska będzie przygotowany do odzysku ciepła na potrzeby basenu. Docelowo przewiduje się odzysk ciepła z tafli wszystkich trzech lodowisk, które zaplanowano w tej lokalizacji. Jeżeli z wyliczeń okaże się, że ciepło uzyskane z agregatów chłodniczych jednej tafli lodowiska, które powstanie w pierwszym etapie, nie pokryje zapotrzebowania na ogrzanie basenu, projektanci będą musieli zaprojektować wymienniki, które zapewnią ogrzanie wody w basenie, również niezależnie od odzysku ciepła z instalacji mroźniczej lodowiska.

  Miasto zabezpieczyło na wykonanie dokumentacji dla basenu 500 tys. zł brutto.

  Swoje oferty w przetargu zgłosiły 4 firmy:
  -       
  APA ARCHES sp. z o.o. sp. z Poznania - 377 744 zł
  -       
  TBiARCHITEKCI Sp. z o.o. z Gdańska - 260 000 zł
  -       
  DEMIURG Project S.A. z Poznania - 613 770 zł
  -       
  Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak z Ostrowa Wielkopolskiego - 493 230 zł


  Miejska pływalnia w Brzeźnie


  Pływalnia miejska w Brzeźnie ma przypominać wyglądem i rozwiązaniami już istniejące pływalnie. W obiekcie powinna powstać hala basenowa z basenem o długości 24,99 m (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi, jacuzzi i sauną, szatnie i sanitariaty, strefa wejściowa z szatnią i kasą, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe, techniczne, socjalne i biurowe. Projektanci powinni zaplanować także infrastrukturę towarzyszącą, a więc drogę dojazdową, drogę pożarową, parking naziemny, piesze ciągi komunikacyjne zapewniające jak najkrótszą i bezpieczną pieszą trasę pomiędzy ul. Krasickiego (odcinek w stronę Nowego Portu) a ul. Dunikowskiego. Zaprojektowana zostanie też mała architektura i zieleń, w tym wiata śmietnikowa, ławki i śmietniki oraz tereny zieleni urządzonej.

  Kwota, jaką zabezpieczono na ten cel to 477 500 zł brutto.

  W przetargu złożono następujące oferty:
  -       
  APA ARCHES sp. z o.o. sp. k. z Poznania - 474 477 zł
  -       
  MD Polska sp. z o. o ze Szczecina - 731 850 zł
  -       
  TBiARCHITEKCI Sp. z o.o. z Gdańska - 290 000 zł
  -       
  Pracownia Projektowa PION Andrzej Kusztelak z Łodzi - 478 470 zł
  -       
  Pas Projekt Sp. z o.o z Nadarzyna - 849 930 zł
  -       
  Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak z Ostrowa Wielkopolskiego - 582 190 zł

  Po tym, jak Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnie przetargi i wyłoni wykonawców obu dokumentacji, będą oni mieli dokładnie 455 dni na ich opracowanie.
  Autor: Jowita Kuzioła - portal Basenprof
  Materiały: UM Gdańsk
  Przeczytaj także:
  „Trwają przygotowania do Aquanale i FSB 2023”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3348/trwaja_przygotowania_do_aquanale_i_fsb_2023.html

  „O zapobieganiu utonięciom - Maciej Matras z WSR” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3347/o_zapobieganiu_utonieciom_-_maciej_matras_z_wsr.html

  „ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3346/swiatowy_dzien_zapobiegania_utonieciom.html

  „Ruszył przetarg na projekty dwóch basenów w Gdańsku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3308/ruszyl_przetarg_na_projekty_dwoch_basenow_w_gdansku.html

  „W Brzeźnie powstanie miejska pływania” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3214/w_brzeznie_powstanie_miejska_plywania.html

  „Umowa na projekt lodowiska z basenem w Gdańsku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3087/umowa_na_projekt_lodowiska_z_basenem_w_gdansku.html

  „W Brzeźnie powstanie miejski basen” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3008/w_brzeznie_powstanie_miejski_basen.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Mycie i dezynfekcja w jednym cyklu pracy!
  W związku z powolnym lecz systematycznym odmrażaniem kolejnych dziedzin gospodarki i wprowadzanych nowych regulacji rośnie znaczenie utrzymania higieny i dezynfekcji tych miejsc, w których znajdują się większe lub mniejsze [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.