Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.messe-stuttgart.deinterbaden
  Dodaj komentarz
  0
  2022-09-07
  Interbad 2022 - efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój

  Tegoroczne targi Interbad skupią się na rozwiązaniach proekologiczno-ekonomicznych wynikających kryzysu energetycznego i ciągłych podwyżek cen prądu.

  Baseny, sauny stały się integralną częścią codziennego życia, a sama tylko pandemia ukazała znaczenie sportu, zdrowia i interakcji społecznych. Baseny, spa i sauny pełnią w tym zakresie ważną funkcję społeczną. Według Niemieckiego Związku Miast i Gmin (German Association of Towns and Municipalities) pływanie jest po kolarstwie i joggingu najpopularniejszym sportem, a ponad 80 proc. populacji uważa baseny za niezbędne. Niezwykle popularna jest również branża saun. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Saun (German Sauna Association), przed pandemią Covid 19 ponad 30 milionów Niemców regularnie chodziło do sauny. Wiele badań naukowych dokumentuje również pozytywne skutki zdrowotne kąpieli w saunie w celu zapobiegania przeziębieniom, pracy serca i krążenia oraz intensywnej regeneracji fizycznej i psychicznej.

  Jednak pandemia mocno nadwerężyła branżę basenów i saun, a firmy na całym świecie przez wiele miesięcy cierpiały z powodu zamknięć. Z powodu obecnego kryzysu energetycznego przemysł saunowy ponownie stoi przed poważnymi wyzwaniami. Tematy efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju znajdą się zatem na samym szczycie programu podczas Interbad.

  – Połączenie targów, kongresu i atrakcyjnego programu towarzyszącego zapewni wszystkim wystawcom i odwiedzającym unikalną platformę do dyskusji na aktualne tematy 
  – powiedział  Joachim Sauter, dyrektor oddziału ds. targów i wydarzeń w Messe Stuttgart. Dzięki nowemu logo, targi Interbad będą jeszcze bardziej skoncentrowane  na zrównoważonym rozwoju pod względem wizualnym. Logo już teraz identyfikuje produkty oszczędzające zasoby naturalne w Katalogu wystawców i służy jako przewodnik dla zwiedzających na terenie targów.

  Innowacje łączą przyjemność i zrównoważony rozwój


  – Zrównoważona ekologia i radość z kąpieli idą w parze i zaczynają się od budowy lub remontu basenów publicznych. Wysokie zużycie energii wynika z ciągłego uzdatniania dużych ilości powietrza i wody – powiedział Christian Mankel, Dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia dla Przemysłu Kąpieli Rekreacyjnych i Leczniczych (DGfdB). – Współdziałanie między dwiema masami termalnymi jest decydującym czynnikiem w zrównoważonej optymalizacji basenów. Konkretne sposoby wykorzystania technologii do celów optymalizacji obejmują skojarzone ciepło i energię, ciepłownictwo, systemy fotowoltaiczne w połączeniu z pompami ciepła, kolektory słoneczne, energię geotermalną oraz kotły na biomasę. Jednak zrównoważony rozwój oznacza oczywiście więcej niż zmniejszenie zużycia energii, a tym samym emisji CO2. Zrównoważony rozwój obejmuje na przykład lepszą ochronę środowiska przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami. Interbad przedstawi również aktualne trendy i rozwiązania w tym zakresie.

  Publiczne baseny i sauny mają znaczenie społeczne


  Kryzys energetyczny zagraża istnieniu niemieckich firm saunowych: 1 na 4 z około 2100 saun publicznych w Niemczech jest zagrożona zamknięciem z powodu rosnących kosztów i zbliżających się niedoborów energii.
  – Nasze firmy zajmujące się saunami pilnie potrzebują wsparcia, aby przetrwać drugi kryzys egzystencjalny po dwóch ciężkich latach pandemii –
   powiedział Martin Niederstein, Dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Saun.

  Eksplozja cen i zbliżający się niedobór energii mogą przede wszystkim zmusić około 40 procent prywatnych saun publicznych do zamknięcia drzwi na dobre.

  – Politycy domagają się teraz, aby miejskie baseny przynosiły oszczędności wszędzie. A sauny są niestety uważane za nieistotne systemowo pomimo licznych skutków zdrowotnych
   – powiedział Rolf Pieper, Dyrektor Międzynarodowego Kongresu Saunowego (International Sauna Congress), który w tym roku odbędzie się równolegle z targami Interbad i będzie zawierać różne ciekawe prezentacje na temat zrównoważonego rozwoju.

  Na przykład wykład zatytułowany „Efektywność energetyczna w saunach publicznych” wygłoszony przez Markusa Gäbele, szefa działu rozwoju i projektowania w Klafs, światowym liderze wśród producentów saun.
  – Od wielu lat oferujemy kilka innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym kąpiel w saunie jest energooszczędna. Jednym z przykładów jest nasz opatentowany KLAFS Climate Manager, który zapewnia zautomatyzowany, a tym samym zoptymalizowany dopływ świeżego powietrza – powiedział Gäbele. – Szczególnie w saunach eksploatowanych komercyjnie, gdzie liczba gości zmienia się silnie w ciągu dnia wraz z zapotrzebowaniem na świeże powietrze, nasz system pomaga oszczędzać zarówno energię, jak i pieniądze. Dzięki temu koszty energii dla powietrza wywiewanego można zmniejszyć nawet o 35 procent – dodaje Gäbele. Interbad zawsze był dla Klafs ważnym miejscem spotkań branżowych. – Mam wielką nadzieję, że targi po załamaniu spowodowanym pandemią koronawirusa, znów staną się bardziej popularne w ciągu najbliższych kilku lat – dodajeGäbele.

  O targach Interbad


  Interbad, międzynarodowe targi basenów, saun i spa, to najważniejsza na świecie platforma branżowa dla basenów publicznych i jedna z 3 najważniejszych imprez targowych dla wszystkich właścicieli basenów prywatnych. W skali światowej są to targi z największym asortymentem produktów z zakresu saun. Na Messe Stuttgart wystawcy zaprezentują swoją szeroką gamę produktów i usług z zakresu budownictwa publicznego łaźni, techniki basenowej, basenów, saun, spa i wellness. Odwiedzający targi z całego świata przyjeżdżają na Interbad, aby uzyskać informacje na temat najnowszych produktów, trendów i przyszłościowych pomysłów. Dopełnieniem programu będzie duża liczba prelekcji, warsztatów i dyskusji w dwóch formatach Kongresu, których treść jest skoordynowana z tematyką branżową.

  Najbliższe targi Interbad odbędą się w Messe Stuttgart w dniach 25-28 października 2022 roku.

  Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Rozmowa z Dariuszem Białkowskim z Astoria Bydgoszcz”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3371/rozmowa_z_dariuszem_bialkowskim_z_astoria_bydgoszcz.html

  „27 targi Interbad - dni innowacji już w październiku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3293/27_targi_interbad_-_dni_innowacji_juz_w_pazdzierniku.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Nowe szorowarki Hako!
  Jeszcze większa wydajność powierzchniowa i rozwiązania ułatwiające pracę oraz codzienną konserwację - Scrubmaster B175 R i Scrubmaster B120 R to doskonali partnerzy pomagający utrzymać czystość dużych powierzchni, takich jak [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.