Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - Pływalnia Aquasport MOSiR w Brzegu Dolnym
  Dodaj komentarz
  0
  2022-09-09
  Pływalnia Aquasport zamknięta z powodu podwyżek energii
  Pływalnia miejska Aquasport w Brzegu Dolnym została zamknięta. Głównym powodem jest wzrost cen prądu i gazu. Do tej pory utrzymujący obiekt Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym płacił miesięcznie za energię około 20 tys. zł. Po zmianie taryfy, kwota ta wzrosła do 250 tys. zł.

  Jak informuje zarządca obiektu, drastyczna podwyżka cen gazu i prądu mocno dotknęła MOSiR w Brzegu Dolnym, bo obecnie obowiązująca taryfa cen gazu spowodowała aż 10-krotną podwyżkę. A to oznacza, że koszt opłat za gaz i energię elektryczną zmieniłby się diametralnie z dotychczasowych 20 tys. zł, na  około 250 tys. zł miesięcznie. To ogromna różnica z którą obiekt mógłby sobie nie poradzić, dlatego podjęto decyzję o jego zamknięciu.

  Pływalnia jednak nie zamyka się wyłącznie z powodu rosnących kosztów, ponieważ wkrótce ma się odbyć planowana już od dłuższego czasu termomodernizacja budynku. W ramach modernizacji mają też zostać wprowadzone nowoczesne rozwiązania oszczędzające gaz i energię elektryczną.

  Zakończenie remontu Aquasportu planowane jest na 2024 r., więc pływalnia będzie zamknięta dwa lata.

  Niestety – jak twierdzą urzędnicy - basen Aquasport nie został objęty programem ulg obniżających stawki za pobór gazu i energii elektrycznej, co znacznie utrudniłoby obecnie jego prawidłowe funkcjonowanie.
  Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
  Materiały: MOSiR w Brzegu Dolnym
  Przeczytaj także:
  „Francja zamknęła 30 basenów z powodu wysokich cen energii”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3374/francja_zamknela_30_basenow_z_powodu_wysokich_cen_energii.html

  „Rozmowa z Dariuszem Białkowskim z Astoria Bydgoszcz” - www.basenprof.pl/rozmowy/3371/rozmowa_z_dariuszem_bialkowskim_z_astoria_bydgoszcz.html

  „Rozmowa z Arturem Juszczakiem - Prezesem Chełmskiego Parku Wodnego o nowych inwestycjach” - www.basenprof.pl/rozmowy/3364/rozmowa_z_arturem_juszczakiem_-_prezesem_chelmskiego_parku_wodnego_o_nowych_inwestycjach.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  W Katowicach otwarto nowy basen
  W piątek 16 września br. otwarto pływalnię „Basen Zadole" przy ul. Wczasowej w Katowicach. Pierwsi mieszkańcy skorzystają z niej od godz. 16. To trzeci tego typu kryty obiekt, z którego mogą korzystać [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.