Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Urząd Miasta w Połczynie Zdroju

2023-01-02
Połczyn Zdrój ogłosił przetarg na budowę basenu
Gmina Połczyn-Zdrój planuje realizację kompleksu basenów letnich wraz z niezbędną infrastrukturą i zaprasza wykonawców do składania ofert w ogłoszonym przetargu.

Na początku kadencji Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zwizytował nieczynny od lat basen miejski zastanawiając się, jak przywrócić go do funkcjonowania. Niedawno udało się pozyskać środki na rewitalizację obiektu. Teraz Gmina ogłosiła przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Termin składania ofert upływa 10 stycznia 2023 roku o godz. 10.00.

Projekt zakłada utworzenie w miejscu nieczynnego obecnie basenu dwóch niecek wraz z infrastrukturą techniczną (wod-kan., elektryczną, oświetleniową oraz inną niezbędną do funkcjonowania obiektu), oraz małej architektury (m.in. ławki, leżaki, kosze na śmieci i inne), strefy atrakcji dla dzieci i utworzenie zadaszonej strefy relaksu. Przedsięwzięcie uzyskało wsparcie z programu „Polski Ład” na kwotę 5.000.000 zł, przy wkładzie własnym 110.000 zł.

Basen kąpielowy o wymiarach olimpijskich znajduje się w angielskiej części parku zdrojowego. Obiekt ten został zbudowany w latach 30-tych XX wieku, jako ośrodek treningowy kadry niemieckich pływaków, którzy przygotowywali się tam do igrzysk w Berlinie w 1936 roku. Ze względów technicznych i ekonomicznych basen od 2010 roku pozostaje nieczynny. Wiekowa, betonowa niecka basenu jest mocno wyeksploatowana, wymagała więc częstego uszczelniania i innych kosztownych przygotowań przed każdym sezonem, w tym zakupu wody w cenie uzdatnionej wody pitnej. Nowoczesną alternatywą są baseny letnie z systemem filtracji.

Wykonawcy mogą składać oferty tutaj: https://umig.polczynzdroj.ibip.pl/public/?id=242824
Autor: DiS - portal Basenprof
Materiały: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

zamknij

Przeczytaj także

Skuteczne narzędzie do marketingu dla obiektów basenowych i hoteli
Połowa września to czas, w którym większość zarządców obiektów basenowych jest już po okresie remontowym i wchodzi w kolejny – po sezonie wakacyjnym – etap jakim jest rok szkolny. Umowy ze [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.