Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl

2023-01-17
W Karkonoszach powstaje hotel z wielką strefą basenów termalnych
Termy Karkonosze to minimalistyczny kompleks hotelowo – apartamentowy, inspirowany filozofią slow – life, położony u stóp Karkonoszy. Unikalny w skali regionu projekt posiada aż 3.500 m2 powierzchni lustra wody i tym samym najbardziej rozbudowaną strefę basenową w Polsce z wodami termalnymi. Wyjątkowość wód termalnych polega na ich leczniczym składzie bogatym w składniki, m.in. fluorkowo – krzemowe, oraz ich temperaturze.

Obiekt będzie wykorzystywał energię geotermalną, co zapewni możliwość korzystania z dedykowanych basenów, w tym basenów zewnętrznych, przez cały rok. Przed napełnieniem basenów oraz jacuzzi, wodzie nadaje się optymalną dla rekreacji i wypoczynku temperaturę w przedziale 28-36°C. Kąpiel, zabawa, czy nauka pływania w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie gwarantuje nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu, a także zwiększa efektywność masaży i zabiegów w SPA. Kompleks basenowy to 18 basenów o łącznej liczbie 3 500 m2 lustra wody, w tym całoroczne baseny termalne. Całość uzupełnia strefa SPA, w której znajdują się m.in. sauna fińska, bicze wodne, dodatkowe wanny jacuzzi, strefa relaksu z leżankami, oraz dwa gabinety SPA z bogatą ofertą zabiegów i masaży.


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl


Termy Karkonosze - wizualizacja termykarkonosze.pl

Termy znajdują się w miejscowości Staniszów, położonej 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej. W pobliżu znajduje się uzdrowisko Cieplice. Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej jest unikatowym miejscem w skali Polski i Europy. W przepięknym krajobrazie otoczonym Karkonoszami i Rudawami Janowickimi znajduje się kilkadziesiąt dawnych rezydencji szlacheckich. Dodatkową atrakcją regionu jest bliskość Karkonoszy oraz Gór Izerskich, Karpacza, tras narciarstwa klasycznego oraz doskonałych tras narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców w Jakuszycach. To niewątpliwie atuty, które będą przyciągać turystów i inwestorów mieszkaniowych w to miejsce.

Kompleks zaprojektowany został przez biuro architektoniczne Q2Studio Sp. z o.o. Sp.K.

Inwestorem Term Karkonosze jest Grupa Europlan - holding inwestycyjny działający od 15 lat na rynku w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego. Twórcą Grupy Europlan jest Artur Kozieja doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 - 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”, a także jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej, której działalność rozpoczęła się w 1983 roku, realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska).

Europlan w ramach inwestycji biurowych zrealizował m.in. budynek Feniks o pow. 10 tys. m2 przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który stanowi siedzibę BOŚ Bank oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. m2 . Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie zrealizował m.in. zakup hotelu “Centrum Kongresowe Gromada” w Krakowie dysponujący 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym, który po modernizacji został w grudniu 2018 roku otwarty pod 4 gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Wybudował także w systemie condo 4 gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach, otwarty w marcu 2019 roku. W 2019 roku Europlan rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 4 gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym Aquaparkiem dysponującą 238 pokojami, oraz w Karkonoszach rozpoczął budowę drugiego etapu Lake Hill Resort & Spa. Przygotowuje także inwestycję hotelową w Warszawie która po modernizacji będzie działać pod marką Campanile.

Inwestor prowadzi już sprzedaż apartamentów w strefie Rodzinnej oraz Hotelowej, natomiast dla trzeciej strefy pn. Kameralna prowadzona jest przedsprzedaż . Obecny stan budowy obiektu:


Termy Karkonosze – zdjęcie: termykarkonosze.pl
Przeczytaj więcej:
„Rozmowa z Markiem Łuczyńskim - Prezesem Zarządu Polskiej Izby Hotelarzy”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3441/rozmowa_z_markiem_luczynskim_-_prezesem_zarzadu_pih.html

„Rozmowa z Arletą Turkacz - Manager Spa w Diune Zdrojowa Hotels” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3435/rozmowa_z_arleta_turkacz_-_manager_spa_w_diune_zdrojowa_hotels.html

„Nagroda portalu Basenprof dla Rzecznika MŚP” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3422/nagroda_portalu_basenprof_dla_rzecznika_msp.html

zamknij

Przeczytaj także

Zbiorniki AntiBac w szorowarkach Hako
Specjalna oferta na wybrane szorowarki Hako. Ze względu na epidemię, zbiorniki AntiBac w standardzie. Sytuacja w naszym kraju wymaga solidarności i połączenia wszystkich sił w walce z wirusem Covid-19. Miejsca, w [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.