Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności
Foto - www.gov.pl

2023-02-20
Program „Umiem Pływać” - rozstrzygnięcie konkursu wniosków
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk rozstrzygnął konkurs wniosków na dofinansowanie realizacji w 2023 roku zadania pn. Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Rozdysponowano całą kwotę przeznaczoną na realizację zadania - 15,85 mln zł.

 Program „Umiem Pływać” to jedna z form aktywizacji polskich uczniów wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzieci ze szkół podstawowych uczą się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Pływanie to forma aktywności wspomagająca profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych, co jest jednym z naszych priorytetów – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów


Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” to jedno z zadań finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Łączny budżet na wszystkie zadania dofinansowane z Funduszu wynosi w tym roku 25 mln zł.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.

Elektroniczna wersja pisma o przyznanym dofinansowaniu zostanie zamieszczona (odrębnie dla każdego z dofinansowanych podmiotów) w systemie AMODIT, w zakładce „dokumenty” (wersja robocza ID sprawy).

Więcej o projekcie na stronie Biuletyn Informacji Publicznej: www.gov.pl/web/sport/rozstrzygniecie-konkursu-wnioskow-na-dofinansowanie-realizacji-w-2023-r-zadania-pn-zajecia-sportowe-dla-uczniow-organizowane-w-ramach-programu-powszechnej-nauki-plywania-umiem-plywac
Materiały: MSiT
Przeczytaj także:
„Skutecznie i nieskuteczne zabezpieczenia antypoślizgowe na basenach”
- www.basenprof.pl/artykuly/3482/skutecznie_i_nieskuteczne_zabezpieczenia_antyposlizgowe_na_basenach.html

„Ekonomiczne pompy basenowe z technologią inwerterową” - www.basenprof.pl/artykuly/3478/ekonomiczne_pompy_basenowe_z_technologia_inwerterowa.html

zamknij

Przeczytaj także

PoolManager® PRO - system do zarządzania basenem hotelowym i Spa
PoolManager® PRO - to nie tylko innowacyjna i przede wszystkim praktyczna technologia uzdatniania wody Made in Germany. To także system zarządzania basenem, który oprócz uzdatniania wody spełnia wiele innych [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.