Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja - Wrocławski Park Wodny S.A.

2023-04-14
Wrocławski Park Wodny rusza z kolejną inwestycją
Wrocław otrzyma nową przestrzeń do wodnej rekreacji w postaci plaży miejskiej Beach Bar Port Węglowy ze sceną, gastronomią i plenerową strefą do ćwiczeń. Otwarcie planowane jest na czerwiec br. Inwestycję prowadzi spółka Wrocławski Park Wodny S.A., która w przyszłości powiększy Port Węglowy o marinę dla jachtów i motorówek.

Nowe miejsce rekreacji znajduje się na cyplu, przy którym Oława rozdziela się z Odrą, oraz na przyległym do niego terenie pomiędzy rzekami. Znajdował się tam kiedyś jeden z miejskich portów rzecznych, a potem miejsce rozładunku i przeładunku węgla, którym ogrzewano wodę w pobliskim zakładzie wodociągowym.

Etap pierwszy – miejska plaża
Inwestycja podzielona została na etapy. Część pierwsza toplaża nad wodą o nazwie Beach Bar Port Węglowy, której nazwa nawiązuje do historii terenu. Plaża ma być otwarta w czerwcu br.

Na nowej plaży Beach Bar Port Węglowy znajdą się m.in.:
  • strefa relaksu (leżaki, parasole i namiot osłaniający przed słońcem)
  • plac zabaw dla dzieci z dużym statkiem pirackim
  • miejsce do ćwiczeń fizycznych w plenerze (m.in. joga, zumba, fitness dla seniorów)
  • scena dla wydarzeń związanych z wrocławską kulturą
  • dwa punkty gastronomiczne z menu przygotowanym przez kucharzy i dietetyków z Wrocławskiego Parku Wodnego.

Etap drugi: marina
W przyszłości wybudowana zostanie ogólnodostępna marina miejska dla jachtów i motorówek, wypożyczalnia sprzętu wodnego i parking dla kamperów. Pojawią się także domki kempingowe oraz miejsce do przechowywania jachtów i innego sprzętu wodnego na czas zimy.
W zatoce powstanie port z Y-bomami i slip do wodowania jachtów i motorówek. W planach jest także postawienie stacji benzynowej do tankowania jednostek pływających.
Wrocławski Park Wodny ma duże doświadczenie w budowie obiektów służących aktywnemu wypoczynkowi i rozrywce, dlatego jako spółka miejska otrzymał od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka teren o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych z poleceniem stworzenia przestrzeni wypoczynku dla mieszkańców, oraz portu jachtowego i bazy dla zmotoryzowanych mieszkańców i turystów.


Wizualizacja – Wrocławski Park Wodny S.A., Koncepcja docelowa
Materiały: Gmina Wrocław - wroclaw.pl
Przeczytaj także:
„15 lat Aquaparku Wrocław - co się zmieniło?”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3487/15_lat_aquaparku_wroclaw_-_co_sie_zmienilo.html

„Koszty utrzymania wrocławskiego Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3474/koszty_utrzymania_wroclawskiego_aquaparku.html

zamknij

Przeczytaj także

Skutecznie i nieskuteczne zabezpieczenia antypoślizgowe na basenach
Oczywiste konsekwencje poślizgnięć i upadków Śliska nawierzchnia w przestrzeni publicznej zawsze generuje wiele problemów. Poślizg może spowodować bolesny upadek, który w najlepszym wypadku skończy się [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.