Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Wizualizacja - Wrocławski Park Wodny S.A.

2023-04-14
Wrocławski Park Wodny rusza z kolejną inwestycją
Wrocław otrzyma nową przestrzeń do wodnej rekreacji w postaci plaży miejskiej Beach Bar Port Węglowy ze sceną, gastronomią i plenerową strefą do ćwiczeń. Otwarcie planowane jest na czerwiec br. Inwestycję prowadzi spółka Wrocławski Park Wodny S.A., która w przyszłości powiększy Port Węglowy o marinę dla jachtów i motorówek.

Nowe miejsce rekreacji znajduje się na cyplu, przy którym Oława rozdziela się z Odrą, oraz na przyległym do niego terenie pomiędzy rzekami. Znajdował się tam kiedyś jeden z miejskich portów rzecznych, a potem miejsce rozładunku i przeładunku węgla, którym ogrzewano wodę w pobliskim zakładzie wodociągowym.

Etap pierwszy – miejska plaża
Inwestycja podzielona została na etapy. Część pierwsza toplaża nad wodą o nazwie Beach Bar Port Węglowy, której nazwa nawiązuje do historii terenu. Plaża ma być otwarta w czerwcu br.

Na nowej plaży Beach Bar Port Węglowy znajdą się m.in.:
  • strefa relaksu (leżaki, parasole i namiot osłaniający przed słońcem)
  • plac zabaw dla dzieci z dużym statkiem pirackim
  • miejsce do ćwiczeń fizycznych w plenerze (m.in. joga, zumba, fitness dla seniorów)
  • scena dla wydarzeń związanych z wrocławską kulturą
  • dwa punkty gastronomiczne z menu przygotowanym przez kucharzy i dietetyków z Wrocławskiego Parku Wodnego.

Etap drugi: marina
W przyszłości wybudowana zostanie ogólnodostępna marina miejska dla jachtów i motorówek, wypożyczalnia sprzętu wodnego i parking dla kamperów. Pojawią się także domki kempingowe oraz miejsce do przechowywania jachtów i innego sprzętu wodnego na czas zimy.
W zatoce powstanie port z Y-bomami i slip do wodowania jachtów i motorówek. W planach jest także postawienie stacji benzynowej do tankowania jednostek pływających.
Wrocławski Park Wodny ma duże doświadczenie w budowie obiektów służących aktywnemu wypoczynkowi i rozrywce, dlatego jako spółka miejska otrzymał od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka teren o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych z poleceniem stworzenia przestrzeni wypoczynku dla mieszkańców, oraz portu jachtowego i bazy dla zmotoryzowanych mieszkańców i turystów.


Wizualizacja – Wrocławski Park Wodny S.A., Koncepcja docelowa
Materiały: Gmina Wrocław - wroclaw.pl
Przeczytaj także:
„15 lat Aquaparku Wrocław - co się zmieniło?”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3487/15_lat_aquaparku_wroclaw_-_co_sie_zmienilo.html

„Koszty utrzymania wrocławskiego Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3474/koszty_utrzymania_wroclawskiego_aquaparku.html

zamknij

Przeczytaj także

Wrocław - trwa budowa nowego Aquaparku
Nowy obiekt będzie trzecim we Wrocławiu zarządzanym przez miejską spółkę. Znajdować się będzie przy ul. Wilanowskiej. Prace budowlane są już na zaawansowanym etapie. Aquapark budowany jest na działce o [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.